At-Tawbah · 103/129
Vertaling Transliteratie — Soera At-Tawbah
خُذْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ صَدَقَةً تُطَهِّرُهُمْ وَتُزَكِّيهِم بِهَا وَصَلِّ عَلَيْهِمْ ۖ إِنَّ صَلَاتَكَ سَكَنٌ لَّهُمْ ۗ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ ۝١٠٣
Khuz min amwaalihim sadaqtan tutahhiruhum wa tuzakkeehim bihaa wa salli `alaihim inna salaataka sakanul lahum; wallaahu Samee`un `Aleem
📖 In het Nederlands
Neem van de bezittingen de zakkât, jij reinigt en zuivert hen daarmee (O Moehammad), en verricht een smeekbede, want jouw smeekbede is een geruststelling voor hen. En Allah is Alhorend, Alwetend.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Sadaqah (صدقة): Hier wordt de verplichte liefdadigheid (Zakat) en vrijwillige liefdadigheid bedoeld die de ziel reinigt.
  • Toeharrihim (تطهرهم): Reinigt hen van zonden en fouten.
  • Toezakkiehim (تزكيهم): Laat hun goede daden groeien, verheft hun rangen en zuivert hun zielen.
  • Salli ‘alayhim (صل عليهم): Bid voor hen, vraag vergeving voor hen en doe smeekbeden (du’a) voor hen.
  • Sakan (سكن): Rust, geruststelling en vrede voor het hart.

Uitleg van de Edele Vers:

O Boodschapper van Allah, neem van de bezittingen van degenen die berouw hebben getoond – degenen die goede daden vermengden met slechte daden – een liefdadigheid (Zakat) die hen reinigt van de onreinheid van hun zonden en hen verheft van de rang van de huichelaars naar de rang van de oprechten. Deze liefdadigheid laat hun goede daden groeien en vermenigvuldigt hun beloning.

En bid voor hen, o Boodschapper, en vraag Allah om vergeving voor hun zonden. Voorwaar, jouw smeekbede en jouw vraag om vergeving voor hen is een bron van rust, geruststelling en vrede voor hun harten, en het stelt hen gerust dat Allah hun berouw heeft geaccepteerd.

En Allah is Alhorend – Hij hoort al jullie woorden en smeekbeden – en Alwetend – Hij kent de toestanden van Zijn dienaren en hun oprechte bedoelingen. Hij zal iedereen belonen naar wat hij heeft gedaan.


Een uitnodiging tot het goede:

Deze gezegende vers leert ons een prachtige les over de deur van berouw die altijd openstaat voor de dienaren van Allah. Allah accepteert het berouw van Zijn dienaren en reinigt hen van hun zonden door middel van liefdadigheid en het vragen om vergeving. Dit toont ons de Barmhartigheid van Allah jegens Zijn dienaren.

O moslim, haast je naar berouw en goede daden! Reinig je bezit door het geven van Zakat en liefdadigheid, want het is een middel tot zuivering van je ziel en de groei van je levensonderhoud. En wees gerust: Allah hoort je smeekbeden en kent je oprechte bedoelingen. Hij zal je niet teleurstellen wanneer je naar Hem terugkeert met een oprecht hart.

Laat deze vers een motivatie voor je zijn om altijd het goede te doen, je bezit te reinigen en je hart te verbinden aan Allah, de Vergevensgewijze, de Barmhartige.



📜 Vers 101-105 — Soera At-Tawbah

101وَمِمَّنْ حَوْلَكُم مِّنَ الْأَعْرَابِ مُنَافِقُونَ ۖ وَمِنْ أَهْلِ الْمَدِينَةِ ۖ مَرَدُوا عَلَى النِّفَاقِ لَا تَعْلَمُهُمْ ۖ نَحْنُ نَعْلَمُهُمْ ۚ سَنُعَذِّبُهُم مَّرَّتَيْنِ ثُمَّ يُرَدُّونَ إِلَىٰ عَذَابٍ عَظِيمٍ
En onder de bedoeïenen in jouw omgeving bevinden zich huichelaars, en (ook) onder de bewoners van Medinah, zij volharden in hun huichelarij. Jij kent hen niet, maar Wij kennen hen wel. Wij zullen hen twee maal straffen, dan zullen zij worden teruggevoerd naar een geweldige bestraffing.
102وَآخَرُونَ اعْتَرَفُوا بِذُنُوبِهِمْ خَلَطُوا عَمَلًا صَالِحًا وَآخَرَ سَيِّئًا عَسَى اللَّهُ أَن يَتُوبَ عَلَيْهِمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
En anderen die hun zonden hebben bekend, zij mengen een goede daad met een andere slechte (daad). Hopelijk zal Allah hun berouw aanvaarden. Voorwaar, Allah is Vergevensgezind, Meest Barmhartig.
103خُذْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ صَدَقَةً تُطَهِّرُهُمْ وَتُزَكِّيهِم بِهَا وَصَلِّ عَلَيْهِمْ ۖ إِنَّ صَلَاتَكَ سَكَنٌ لَّهُمْ ۗ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ
Neem van de bezittingen de zakkât, jij reinigt en zuivert hen daarmee (O Moehammad), en verricht een smeekbede, want jouw smeekbede is een geruststelling voor hen. En Allah is Alhorend, Alwetend.
104أَلَمْ يَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَيَأْخُذُ الصَّدَقَاتِ وَأَنَّ اللَّهَ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ
Weten zij dan niet dat het Allah is Die het bereouw aanvaardt van Zijn dienaren en Die de zakât aanvaardt en dat Allah de Vergevensgezinde, de Meest Barmhartige is?
105وَقُلِ اعْمَلُوا فَسَيَرَى اللَّهُ عَمَلَكُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ ۖ وَسَتُرَدُّونَ إِلَىٰ عَالِمِ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ فَيُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ
En zeg (O Moehammad): "Allah zal jullie werken zien en ook Zijn Boodschapper en de gelovigen. En jullie zullen worden teruggevoerd tot de Kenner van het onwaarneembare en het waarneembare, dan zal hij jullie inlichten omtrent hetgeen jullie plachten te doen.
At-TawbahKoran Register
129Vers
MedinensischRevelation
103Vers

Vertaling — At-Tawbah 103

Soera At-Tawbah Vers 103 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Neem van de bezittingen de zakkât, jij reinigt en zuivert…

Soera Vers 103/129 — Soera At-Tawbah التوبة (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera At-Tawbah Luisteren, Soera At-Tawbah Vertaling, Soera At-Tawbah mp3, Soera At-Tawbah pdf. Vers 101–105. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers