At-Tawbah · 111/129
Vertaling Transliteratie — Soera At-Tawbah
۞ إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ ۚ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ ۖ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنجِيلِ وَالْقُرْآنِ ۚ وَمَنْ أَوْفَىٰ بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ ۚ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُم بِهِ ۚ وَذَٰلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ ۝١١١
Innal laahash taraa minal mu`mineena anfusahum wa amwaalahum bi anna lahumul jannah; yuqaatiloona fee sabeelil laahi fa yaqtuloona wa yuqtaloona wa`dan `alaihi haqqan fit Tawraati wal Injeeli wal Qur-aan; wa man awfaa be`ahdihee minal laah; fastabshiroo bibai`ikumul lazee baaya`tum bih; wa zaalika huwal fawzul `azeem
📖 In het Nederlands
Voorwaar, Allah heeft van de gelovigen hun levens en bezittingen gekocht omdat er voor hen het Paradijs is. Zij strijden op de Weg van Allah, zodat zij doden of gedood wordenm als een belofte waar Hij Zich aan heeft verbonden, een Waarheid (die staat verineld) in de Taurât, en de lndjîl en de Koran. En wie is zijn belofte meer trouw dan Allah? Verheugt jullie daarom over jullie koop die jullie met Hem hebben gestoten. En dat is de geweldige overwinning.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • "Ashtara" (اشترى): kocht/ruilde – hier in de zin van een goddelijke overeenkomst.
  • "Anfoesahom" (أنفسهم): hun levens/zielen.
  • "Amwaalahom" (أموالهم): hun bezittingen/rijkdommen.
  • "Joeqaatiloen" (يقاتلون): zij strijden – specifiek op de weg van Allah.
  • "Fajaqtuloen wa joeqtaloon" (فيقتلون ويقتلون): zij doden (vijanden) en worden gedood – de cyclus van oprechte strijd.
  • "Fawz" (فوز): overwinning/succes – hier: de ultieme triomf.

Tafsir (Uitleg):

Allah, de Verhevene, sluit met de gelovigen een bijzondere en grootse overeenkomst: Hij koopt hun levens en hun bezittingen, en de prijs die Hij daarvoor betaalt is het Paradijs. Dit is geen gewone koop, maar een daad van oneindige Barmhartigheid en Genade van Allah, want alles behoort eigenlijk al aan Hem toe. Toch schenkt Hij de gelovigen deze enorme eer: dat zij door het geven van hun leven en rijkdom op Zijn weg, het eeuwige geluk in het Paradijs mogen ontvangen.

Deze overeenkomst wordt in de praktijk gebracht door te strijden op de weg van Allah – met als doel dat het Woord van Allah de hoogste is en dat rechtvaardigheid en waarheid zegevieren. In deze strijd doden de gelovigen de vijanden van de waarheid, en sommigen van hen worden zelf gedood – en beiden zijn grootse daden die Allah beloont met het Paradijs. Of de gelovige nu leeft of sterft in deze strijd, hij is altijd een winnaar.

Deze belofte is geen nieuwigheid – het is een vaststaande en ware belofte die Allah reeds in de Taurah (de Thora, geopenbaard aan Moesa), de Indjiel (het Evangelie, geopenbaard aan ‘Isa) en de Qor’an (geopenbaard aan Mohammed, vrede zij met hem) heeft vastgelegd. Dit toont aan dat het principe van opoffering en strijd voor de waarheid een rode draad is door alle goddelijke boodschappen heen.

En wie is trouwer aan zijn belofte dan Allah? Niemand! Allah vervult Zijn beloften altijd volledig en zonder gebrek. Daarom zegt Allah tegen de gelovigen: "Verheug jullie in deze overeenkomst die jullie met Allah hebben gesloten!" Deze vreugde is niet zomaar een tijdelijke blijdschap, maar een diepe innerlijke vreugde die voortkomt uit het besef dat men het hoogste doel heeft bereikt: de tevredenheid van Allah en het eeuwige Paradijs.

Dit is werkelijk de grote overwinning – niet het winnen van wereldse zaken, maar het behalen van Allah's genoegen en het binnentreden in Zijn Paradijs. Dit is de succesvolle handel die nooit verliest, noch in dit leven noch in het Hiernamaals.


Boodschap voor de lezer:

Beste broeder/zuster, besef de waarde van deze geweldige overeenkomst! Allah vraagt niet iets van jou zonder er een onvoorstelbare beloning tegenover te stellen. Jouw leven en bezit zijn tijdelijk – maar het Paradijs is eeuwig. Durf jij deze handel aan te gaan? Durf jij jezelf volledig over te geven aan Allah, in het vertrouwen dat Hij de beste Beloner is? Dit is de weg van de ware gelovigen – de weg die leidt naar de grootste vreugde, zowel in dit leven als in het Hiernamaals. Laat deze ayah een bron van motivatie zijn om te leven voor Allah, te geven voor Allah, en te streven naar Zijn tevredenheid. Want waarlijk, dit is de enige handel die nooit verliest.



📜 Vers 109-113 — Soera At-Tawbah

109أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىٰ تَقْوَىٰ مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىٰ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ ۗ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ
Is hij, die zijn bouwwcrk op vrees voor Allah heeft gegrondvest en op Zijn welbehagen, dan niet beter? Of hij dan, die zijn bouwwerk heeft gegrondvest op de rand van een ravijn, dat dan met hem in het vuur van de Hel stort? Allah leidt het onrechtplegende volk niet.
110لَا يَزَالُ بُنْيَانُهُمُ الَّذِي بَنَوْا رِيبَةً فِي قُلُوبِهِمْ إِلَّا أَن تَقَطَّعَ قُلُوبُهُمْ ۗ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ
Het bouwwerk dat zij hebben gebouwd zal een bron van onrust blijven in hun harten, tenzij hun harten in stukken zijn gebroken. En Allah is Alwetend, Alwijs.
111۞ إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ ۚ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ ۖ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنجِيلِ وَالْقُرْآنِ ۚ وَمَنْ أَوْفَىٰ بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ ۚ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُم بِهِ ۚ وَذَٰلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ
Voorwaar, Allah heeft van de gelovigen hun levens en bezittingen gekocht omdat er voor hen het Paradijs is. Zij strijden op de Weg van Allah, zodat zij doden of gedood wordenm als een belofte waar Hij Zich aan heeft verbonden, een Waarheid (die staat verineld) in de Taurât, en de lndjîl en de Koran. En wie is zijn belofte meer trouw dan Allah? Verheugt jullie daarom over jullie koop die jullie met Hem hebben gestoten. En dat is de geweldige overwinning.
112التَّائِبُونَ الْعَابِدُونَ الْحَامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاكِعُونَ السَّاجِدُونَ الْآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّاهُونَ عَنِ الْمُنكَرِ وَالْحَافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ ۗ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ
(Zij zijn) de berouwvollen, en de dienenden, en de prijzenden, en de rondtrekkenden, en de buigenden, en de knielenden, en de oproepers tot het behoorlijke en de weerhouders van het verwerpelijke, de wakers over de bepalingen van Allah. En verkondig een verheugende tijding aan de gelovigen.
113مَا كَانَ لِلنَّبِيِّ وَالَّذِينَ آمَنُوا أَن يَسْتَغْفِرُوا لِلْمُشْرِكِينَ وَلَوْ كَانُوا أُولِي قُرْبَىٰ مِن بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُمْ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ
Het past de Profect en degenen die geloven niet dat zij de veelgodenaanbidders om vergeving vragen, ook al zijn zij verwanten, nadat het hen duidelijk is geworden dat zij de bewoners van de Hel zijn.
At-TawbahKoran Register
129Vers
MedinensischRevelation
111Vers

Vertaling — At-Tawbah 111

Soera At-Tawbah Vers 111 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Voorwaar, Allah heeft van de gelovigen hun levens en bezittingen…

Soera Vers 111/129 — Soera At-Tawbah التوبة (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera At-Tawbah Luisteren, Soera At-Tawbah Vertaling, Soera At-Tawbah mp3, Soera At-Tawbah pdf. Vers 109–113. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers