Al-Baqarah · 156/286
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Baqarah
الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ ۝١٥٦
Allazeena izaaa asaabathum museebatun qaalooo innaa lillaahi wa innaaa ilaihi raaji`oon
📖 In het Nederlands
Degenen die wanneer een ramp hen treft, zeggen: (Inna lillahi wa inna ilaihi radji'oen) "Voorwar, aan Allah behoren Wij, en voorwaar, tot Hem zullen Wij terugkeren."

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van moeilijke woorden:

  • Moesiebah (مصيبة): Alles wat een mens treft aan leed, verdriet of tegenspoed, zoals ziekte, verlies van bezit, overlijden van een dierbare, of welke vorm van tegenslag dan ook.
  • Inna lillah (إنا لله): Wij behoren aan Allah toe, als Zijn dienaren en Zijn bezit. Hij beschikt over ons zoals Hij wil.
  • Wa inna ilayhi raji'oen (وإنا إليه راجعون): En wij zullen zeker tot Hem terugkeren, namelijk na de dood en op de Dag der Opstanding, voor de verrekening en de vergelding.

De Tafsir (uitleg) van de Edele Vers:

Deze vers beschrijft de kenmerkende eigenschap van de geduldige gelovigen. Zij zijn degenen die, wanneer hen een tegenspoed treft – of het nu groot of klein is – niet in paniek raken, niet klagen of wanhopen. In plaats daarvan zeggen zij met volledige overgave en tevredenheid: "Wij behoren aan Allah toe, en tot Hem zullen wij zeker terugkeren."

Deze uitspraak is een diepe erkenning van de realiteit van het bestaan. De gelovige beseft dat hij een dienaar is van Allah, dat zijn leven, zijn bezit en zijn dierbaren allemaal eigendom zijn van Allah. Hij is slechts een tijdelijke beheerder. Wanneer Allah iets terugneemt, is dat Zijn recht, en de dienaar aanvaardt dit met geduld en overgave. Bovendien weet de gelovige dat het einde van alles de terugkeer naar Allah is. Deze wereld is een tijdelijke verblijfplaats, en de uiteindelijke bestemming is bij onze Heer. Deze wetenschap geeft de gelovige troost en kracht in tijden van beproeving.

Dit vers leert ons een prachtige les: dat ware rust en vrede niet gevonden worden in het vasthouden aan wereldse zaken, maar in het overgeven aan de wil van Allah. Wanneer een mens deze woorden uitspreekt met oprechtheid en overtuiging, dan wordt zijn hart verlicht, wordt zijn last verlicht, en ontvangt hij de hulp en de zegeningen van Allah. Dit is de weg van de profeten en de rechtgeleiden, en het is een bron van enorme kracht voor elke moslim in moeilijke tijden.

Een uitnodiging tot het goede:

O dienaar van Allah, weet dat het leven een reeks van beproevingen is, maar dat achter elke beproeving een grote beloning schuilt voor degenen die geduldig zijn. De Profeet (vrede zij met hem) heeft ons verteld dat degene die bij tegenspoed deze woorden uitspreekt, niet alleen troost vindt, maar ook de zegeningen en de barmhartigheid van zijn Heer ontvangt. Laat deze woorden daarom jouw toevlucht zijn in tijden van nood, en laat jouw hart zich hechten aan Allah in zowel voorspoed als tegenspoed. Want waarlijk, degene die zich aan Allah toevertrouwt, zal nooit verloren zijn. En degene die geduldig is, zal een beloning ontvangen zonder einde. Moge Allah ons allen leiden naar het pad van geduld en tevredenheid, en moge Hij ons troosten in tijden van beproeving.



📜 Vers 154-158 — Soera Al-Baqarah

154وَلَا تَقُولُوا لِمَن يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ وَلَٰكِن لَّا تَشْعُرُونَ
En zegt niet over degenen die zijn gedood (gesneuveld) op de Weg van Allah, dat zij dood zijn. Nee, zij leven, maar jullie beseffen het niet.
155وَلَنَبْلُوَنَّكُم بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ ۗ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ
En Wij zullen jullie zeker beproeven met iets van vrees, honger, vermindering van bezittingen, levens en vruchten. Maar geeft verheugende tijdingen aan de geduldigen.
156الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ
Degenen die wanneer een ramp hen treft, zeggen: (Inna lillahi wa inna ilaihi radji'oen) "Voorwar, aan Allah behoren Wij, en voorwaar, tot Hem zullen Wij terugkeren."
157أُولَٰئِكَ عَلَيْهِمْ صَلَوَاتٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ ۖ وَأُولَٰئِكَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ
Zij zijn degenen op wie de zegeningen van hun Heer neerdalen, en Barmhartigheid, en zij zijn degenen die de rechte Leiding ontvangen.
158۞ إِنَّ الصَّفَا وَالْمَرْوَةَ مِن شَعَائِرِ اللَّهِ ۖ فَمَنْ حَجَّ الْبَيْتَ أَوِ اعْتَمَرَ فَلَا جُنَاحَ عَلَيْهِ أَن يَطَّوَّفَ بِهِمَا ۚ وَمَن تَطَوَّعَ خَيْرًا فَإِنَّ اللَّهَ شَاكِرٌ عَلِيمٌ
Voorwaar, Shafa en Marwah behoren tot de aan Allah gewijde Tekenen. Wie dan de Haddj of de Oemrah verricht naar het Huis (de Ka'bah): het is geen zonde als hij om beide (Shafâ en Marwah) loopt (tijdens de Sa'î). En wie vrijwillig goede daden verricht: voorwaar, Allah is Waarderend en Alwetend.
Al-BaqarahKoran Register
286Vers
MedinensischRevelation
156Vers

Vertaling — Al-Baqarah 156

Soera Al-Baqarah Vers 156 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Degenen die wanneer een ramp hen treft, zeggen: (Inna lillahi…

Soera Vers 156/286 — Soera Al-Baqarah البقرة (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Baqarah Luisteren, Soera Al-Baqarah Vertaling, Soera Al-Baqarah mp3, Soera Al-Baqarah pdf. Vers 154–158. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers