An-Nur · 36/64
Vertaling Transliteratie — Soera An-Nur
فِي بُيُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَن تُرْفَعَ وَيُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ يُسَبِّحُ لَهُ فِيهَا بِالْغُدُوِّ وَالْآصَالِ ۝٣٦
Fee buyootin azinal laahu an turfa`a wa yuzkara feehasmuhoo yusabbihu lahoo feehaa bilghuduwwi wal aasaal
📖 In het Nederlands
(Zo'n licht brandt) in huizen waarvoor Allah gebood (Hem) erin te eren en Zijn Naam te noemen, zij prijzen Zijn Glorie daarin in de ochtenden en de avonden.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Boejoet (بيوت): huizen, hier worden de moskeeën mee bedoeld.
  • Adhina (أذن): heeft toegestaan, bevolen.
  • Toerfa'a (ترفع): verheven worden in status en eer; dat men haar bouwt, respecteert en reinigt.
  • Joesabbiehoe (يسبح): Hem prijzen en verheerlijken, en hier wordt het verrichten van het gebed mee bedoeld.
  • Al-Ghoedoe (الغدو): de ochtend, het begin van de dag.
  • Al-Aasaal (الآصال): de namiddag en de avond, het einde van de dag.

Tafsir (uitleg) van de vers:

In deze gezegende vers wijst Allah ons op de plaatsen die het meest geliefd zijn bij Hem: de moskeeën. Dit zijn de huizen waarvan Allah heeft bevolen dat zij verheven, geëerd en gereinigd worden, en dat zij met zorg worden gebouwd en onderhouden. In deze huizen wordt Zijn Naam genoemd door het reciteren van de Koran, het uitspreken van Zijn lofprijzingen (tasbieh), het zeggen van "La ilaha illa Allah" (tahliel) en alle andere vormen van dhikr (het gedenken van Allah).

In deze moskeeën verrichten de gelovigen hun gebeden in de ochtend, zoals het Fajr-gebed, en in de namiddag en de avond, zoals de gebeden van Dhuhr, Asr, Maghrib en Isha. Dit alles doen zij oprecht om het welbehagen van Allah te zoeken en Zijn tevredenheid te verkrijgen.

Deze vers leert ons dat de moskeeën niet slechts stenen gebouwen zijn, maar dat zij een grote status hebben in de ogen van Allah. Het is een eer voor de moslim om deze huizen te bezoeken, te onderhouden en te vullen met de herinnering aan Allah. Wie zijn leven vult met het gedenken van Allah in deze huizen, zal merken dat zijn hart rust vindt en dat zijn leven gezegend wordt. Allah houdt van degenen die Zijn huizen bezoeken en Hem daarin aanbidden, en Hij beloont hen met het licht van geloof in hun harten, net zoals dit vers spreekt over het licht van Allah dat schijnt in de harten van de gelovigen.

Laat ons daarom de moskeeën eren, onze harten verbinden aan deze huizen van aanbidding, en onze tijd vullen met het gedenken van Allah in de ochtend en de avond. Want dit is de weg naar succes in dit leven en in het Hiernamaals.



📜 Vers 34-38 — Soera An-Nur

34وَلَقَدْ أَنزَلْنَا إِلَيْكُمْ آيَاتٍ مُّبَيِّنَاتٍ وَمَثَلًا مِّنَ الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلِكُمْ وَمَوْعِظَةً لِّلْمُتَّقِينَ
En Wij hebben zeker voor jullie duidelijke Verzen neergezonden en voorbeelden voor degenen die jullie vroeger voorafgegaan zijn en een onderricht voor de Moettaqôen.
35۞ اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ ۖ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ ۖ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَكَةٍ زَيْتُونَةٍ لَّا شَرْقِيَّةٍ وَلَا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ ۚ نُّورٌ عَلَىٰ نُورٍ ۗ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَن يَشَاءُ ۚ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ ۗ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ
Allah geeft het licht aan de hemelen en de aarde. De gelijkenis van Zijn licht is met een nis met een lamp erin: de lamp bevindt zich in een glas. Het glas is als een stralende ster, die brandt (van de olie) van een gezegende olijfbloom, die niet van het Westen en niet het Oosten is. Haar olie verlicht, hoewel zij (nog) niet door het vuur aangemakt is. Licht op licht. Allah leidt naar Zijn licht wie Hij wil. En Allah maakt gelijkenissen voor de mensen. En Allah is Alwetend over alle zaken.
36فِي بُيُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَن تُرْفَعَ وَيُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ يُسَبِّحُ لَهُ فِيهَا بِالْغُدُوِّ وَالْآصَالِ
(Zo'n licht brandt) in huizen waarvoor Allah gebood (Hem) erin te eren en Zijn Naam te noemen, zij prijzen Zijn Glorie daarin in de ochtenden en de avonden.
37رِجَالٌ لَّا تُلْهِيهِمْ تِجَارَةٌ وَلَا بَيْعٌ عَن ذِكْرِ اللَّهِ وَإِقَامِ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءِ الزَّكَاةِ ۙ يَخَافُونَ يَوْمًا تَتَقَلَّبُ فِيهِ الْقُلُوبُ وَالْأَبْصَارُ
(Door) mmen die niet door handel en niet door verkoop worden afgeleid van de gedachtenis van Allah en (ook niet van) het onderhouden van de shalât en het geven van de zakât en die bang zijn voet de Dag waarop de harten en de ogen sidderen.
38لِيَجْزِيَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ مَا عَمِلُوا وَيَزِيدَهُم مِّن فَضْلِهِ ۗ وَاللَّهُ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ
Opdat Allah hen beloont volgens het beste van wat zij deden. En Hij vermeerdert voor hen Zijn gunst. En Allah voorziet wie Hij wil zonder rekening.
An-NurKoran Register
64Vers
MedinensischRevelation
36Vers

Vertaling — An-Nur 36

Soera An-Nur Vers 36 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : (Zo'n licht brandt) in huizen waarvoor Allah gebood (Hem) erin…

Soera Vers 36/64 — Soera An-Nur النور (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Nur Luisteren, Soera An-Nur Vertaling, Soera An-Nur mp3, Soera An-Nur pdf. Vers 34–38. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers