An-Nur · 43/64
Vertaling Transliteratie — Soera An-Nur
أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يُزْجِي سَحَابًا ثُمَّ يُؤَلِّفُ بَيْنَهُ ثُمَّ يَجْعَلُهُ رُكَامًا فَتَرَى الْوَدْقَ يَخْرُجُ مِنْ خِلَالِهِ وَيُنَزِّلُ مِنَ السَّمَاءِ مِن جِبَالٍ فِيهَا مِن بَرَدٍ فَيُصِيبُ بِهِ مَن يَشَاءُ وَيَصْرِفُهُ عَن مَّن يَشَاءُ ۖ يَكَادُ سَنَا بَرْقِهِ يَذْهَبُ بِالْأَبْصَارِ ۝٤٣
Alam tara annal laaha yuzjee sahaaban summa yu`allifu bainahoo summa yaj`aluhoo rukaaman fataral wadqa yakhruju min khilaalihee wa yunazzilu minas samaaa`i min jibaalin feehaa mim barain fa yuseebu bihee mai yashaaa`u wa yasrifuhoo `am mai yashaaa`u yakkaadu sanaa barqihee yazhabu bil absaar
📖 In het Nederlands
Zie jij niet dat Allah de wolken voortdrijft en hen dan bij elkaar voegt en hen daarop in stapels verzamelt? Hierna zie jij de regen uit hun midden komen. En Hij doet uit de hemelen bergen (wolken) neerdalen waarin hagel is. Hij treft daarme wie Hij wil en Hij wendt het af van wie Hij wil. De flits van de bliksem ontneemt bijna het gezichtsvermogen.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • يُزْجِي: voortstuwen en leiden.
  • رُكَامًا: op elkaar gestapeld, samengebald.
  • الْوَدْقَ: de regen.
  • مِنْ خِلَالِهِ: vanuit de openingen en kieren ervan.
  • سَنَا: het licht of de glans.

Uitleg van de vers:

Heb je niet gezien, o mens, hoe Allah de wolken voortstuwt en leidt naar waar Hij wil? Vervolgens brengt Hij de verspreide delen ervan samen, en daarna maakt Hij ze tot opgestapelde massa's, de ene bovenop de andere. Dan zie je de regen uit de openingen van die wolken tevoorschijn komen. En Hij laat vanuit de hemel, vanuit wolken die op bergen lijken vanwege hun enorme omvang, hagel neerdalen. Hiermee treft Hij wie Hij wil van Zijn dienaren, door hun oogsten en bezittingen te vernietigen, en Hij wendt het af van wie Hij wil, zodat het hen geen schade berokkent. Dit alles gebeurt volgens Zijn wijsheid en voorbeschikking. Het licht van de bliksem van die wolken is zo intens dat het bijna het gezichtsvermogen van de kijkers wegneemt.

Deze vers toont ons de grootsheid van Allah in Zijn schepping en Zijn almacht. Degene die deze wolken voortstuwt, samenvoegt en laat regenen of hagelen, is Degene die alles in Zijn hand heeft. Hij is Degene die zegeningen schenkt aan wie Hij wil en beproevingen afwendt van wie Hij wil. Dit alles is een uitnodiging om na te denken over de schepping en om de Schepper te erkennen in Zijn volmaakte macht. Wie nadenkt over deze wonderen, zal de eenheid van Allah erkennen en Zijn wijsheid in het bestuur van het universum. Het is een oproep aan de gelovige om zich te onderwerpen aan Allah, te vertrouwen op Zijn besluit en tevreden te zijn met Zijn beschikking, wetende dat alles wat Hij doet voortkomt uit wijsheid en rechtvaardigheid. En het herinnert ons eraan dat we ons moeten haasten naar gehoorzaamheid aan Allah voordat de straf komt, en dat we Zijn genade moeten zoeken voordat Zijn toorn ons treft.



📜 Vers 41-45 — Soera An-Nur

41أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يُسَبِّحُ لَهُ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالطَّيْرُ صَافَّاتٍ ۖ كُلٌّ قَدْ عَلِمَ صَلَاتَهُ وَتَسْبِيحَهُ ۗ وَاللَّهُ عَلِيمٌ بِمَا يَفْعَلُونَ
Zie jij niet dat alles in de hemelen en op de aarde Allah prijst en (ook) de vogels met uitgespreide vleugels? Ieder kent zijn shalât en zijn lofprijzing en Allah is Alwetend over wat zij doen.
42وَلِلَّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۖ وَإِلَى اللَّهِ الْمَصِيرُ
En aan Allah behoort de heerschappij van de hemelen en de aarde en tot Allah is de terugkeer.
43أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يُزْجِي سَحَابًا ثُمَّ يُؤَلِّفُ بَيْنَهُ ثُمَّ يَجْعَلُهُ رُكَامًا فَتَرَى الْوَدْقَ يَخْرُجُ مِنْ خِلَالِهِ وَيُنَزِّلُ مِنَ السَّمَاءِ مِن جِبَالٍ فِيهَا مِن بَرَدٍ فَيُصِيبُ بِهِ مَن يَشَاءُ وَيَصْرِفُهُ عَن مَّن يَشَاءُ ۖ يَكَادُ سَنَا بَرْقِهِ يَذْهَبُ بِالْأَبْصَارِ
Zie jij niet dat Allah de wolken voortdrijft en hen dan bij elkaar voegt en hen daarop in stapels verzamelt? Hierna zie jij de regen uit hun midden komen. En Hij doet uit de hemelen bergen (wolken) neerdalen waarin hagel is. Hij treft daarme wie Hij wil en Hij wendt het af van wie Hij wil. De flits van de bliksem ontneemt bijna het gezichtsvermogen.
44يُقَلِّبُ اللَّهُ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَعِبْرَةً لِّأُولِي الْأَبْصَارِ
Allah wisselt de dag en de nacht af. Voorwaar, daarin is zeker een lering voor de bezitters van inzicht.
45وَاللَّهُ خَلَقَ كُلَّ دَابَّةٍ مِّن مَّاءٍ ۖ فَمِنْهُم مَّن يَمْشِي عَلَىٰ بَطْنِهِ وَمِنْهُم مَّن يَمْشِي عَلَىٰ رِجْلَيْنِ وَمِنْهُم مَّن يَمْشِي عَلَىٰ أَرْبَعٍ ۚ يَخْلُقُ اللَّهُ مَا يَشَاءُ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
En Allah schiep ieder levend wezen uit water; onder hen er die zich op hun buiken voortbewegen en onder hen zijn er die op twee (voeten) lopen en onder hen zijn er die op vier (poten) lopen. Allah schept wat Hij wil. Voorwaar, Allah is Almachtig over alle zaken.
An-NurKoran Register
64Vers
MedinensischRevelation
43Vers

Vertaling — An-Nur 43

Soera An-Nur Vers 43 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Zie jij niet dat Allah de wolken voortdrijft en hen…

Soera Vers 43/64 — Soera An-Nur النور (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Nur Luisteren, Soera An-Nur Vertaling, Soera An-Nur mp3, Soera An-Nur pdf. Vers 41–45. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers