Yaaa ayyuhal lazeena aamanoo la tulhikum amwaalukum wa laa awlaadukum `anzikril laah; wa mai-yaf`al zaalika fa-ulaaa`ika humul khaasiroon
📖 Vertaling (In het Nederlands)
📖 In het Nederlands
O jullie die geloven, laat jullie bezittingen en jullie kinderen jullie niet afleiden van het gedenken van Allah. En wie dat doen: zij zijn degenen die de verliezers zijn.
🌐 Additional reference in Deutsch
🌐 Deutsch
O die ihr glaubt, nicht ablenken sollen euch euer Besitz und eure Kinder von Allahs Gedenken. Diejenigen, die dies tun, das sind die Verlierer.
لَا تُلْهِكُمْ: Laat jullie niet afleiden of bezighouden.
ذِكْرِ اللهِ: Het gedenken van Allah, en dit omvat alle verplichte aanbiddingen, in het bijzonder de vijf dagelijkse gebeden.
الْخَاسِرُونَ: De ware verliezers, degenen die zichzelf en hun gezinnen verliezen op de Dag des Oordeels.
Uitleg van de Vers:
O gelovigen die Allah en Zijn Boodschapper hebben geloofd en Zijn wetten naleven! Laat jullie rijkdommen en jullie kinderen jullie niet zodanig afleiden dat jullie het gedenken van Allah verwaarlozen, zoals het verrichten van de verplichte gebeden en andere daden van gehoorzaamheid. Degene die zich door zijn bezittingen en kinderen laat afleiden van de verplichtingen die Allah hem heeft opgelegd, behoort tot de ware verliezers. Zij hebben het eeuwige leven verruild voor het vergankelijke leven, en zij hebben hun eigen zielen en hun families benadeeld op de Dag der Opstanding.
Boodschap en Aansporing:
Beste broeders en zusters in het geloof! Deze nobele vers is een genadige waarschuwing van onze Schepper, Die ons liefheeft en het beste voor ons wil. Hij herinnert ons eraan dat rijkdom en kinderen zegeningen zijn, maar dat zij geen doel op zich mogen worden. Zij zijn middelen om ons leven te verrijken, maar nooit een excuus om onze religieuze plichten te verwaarlozen. Denk aan de grote winst die je behaalt wanneer je Allah gedenkt: rust voor het hart, leiding in het leven en eeuwig geluk in het Hiernamaals. En denk aan het grote verlies wanneer je je laat afleiden: spijt op de Dag dat spijt niet meer zal baten. Laat daarom je gebeden nooit verwaarlozen, want zij zijn de verbinding tussen jou en je Heer. Moge Allah ons allen behoeden voor afleiding en ons leiden naar het ware succes.
O jullie die geloven, laat jullie bezittingen en jullie kinderen jullie niet afleiden van het gedenken van Allah. En wie dat doen: zij zijn degenen die de verliezers zijn.
Zij zijn degenen die zeggen: "Geeft geen bijdragen aan hen die met de Boodschapper van Allah zijn, zodat zij weglopen (van de Profeet.)" Aan Allah behoren de schatten van de hemelen en de aarde, maar de huichelaars begrijpen het niet
Zij zeggen: "Als wij naar Medinah terugkeren, dan zal het sterke zeker het zwakke daaruit verdrijven." En alle macht behoort aan Allah en aan Zijn Boodschapper en aan de gelovigen, maar de huichelaars weten het niet.
O jullie die geloven, laat jullie bezittingen en jullie kinderen jullie niet afleiden van het gedenken van Allah. En wie dat doen: zij zijn degenen die de verliezers zijn.
En geeft bijdragen van waar Wij jullie mee voorzien hebben, voordat de dood tot een van jullie komt, en deze dan zal zeggen: "Mijn Heer, Had U mij maar een korte tijd uitstel gegeven, dan zou ik uitgeven aan liefdadigheid en tot de rechtschapenen behoren."
SurahQuran.com was founded as a humble effort to serve the Noble Book and the pure Sunnah, to invite people to Allah, and to make the religious sciences accessible according to the methodology of the Quran and Sunnah. We praise and thank Allah for His grace, and we ask Him to accept our work and make it sincere for His noble Face.