At-Tahrim · 2/12
Vertaling Transliteratie — Soera At-Tahrim
قَدْ فَرَضَ اللَّهُ لَكُمْ تَحِلَّةَ أَيْمَانِكُمْ ۚ وَاللَّهُ مَوْلَاكُمْ ۖ وَهُوَ الْعَلِيمُ الْحَكِيمُ ۝٢
Qad faradal laahu lakum tahillata aymaanikum; wallaahu mawlaakum wa huwal`aleemul hakeem
📖 In het Nederlands
Allah heeft jullie waarlijk verplicht om jullie eden toegestaan te maken. En Allah is jullie Meester. En Hij is de Alwetende, de Alwijze.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • Farada: heeft verplicht gesteld, voorgeschreven.
  • Tahillah: de manier om een eed te ontbinden, namelijk de boetedoening (kafarah).
  • Ayman: meervoud van yamin, wat eed of gelofte betekent.
  • Mawlakum: jullie Beschermer, Helper en Degene Die jullie zaken regelt.
  • Al-'Alim: de Alwetende, Die kennis heeft van alles wat verborgen en zichtbaar is.
  • Al-Hakim: de Alwijze, Die alles met wijsheid doet en bepaalt.

Tafsir (uitleg):

O gelovigen, Allah heeft voor jullie een weg geopend om uit een lastige situatie te komen wanneer jullie een eed hebben afgelegd die later moeilijk of onverstandig blijkt te zijn. Hij heeft namelijk verplicht gesteld dat jullie je eed kunnen ontbinden door middel van een boetedoening (kafarah). Dit is een daad van barmhartigheid van jullie Heer, want Hij wil niet dat jullie gevangen blijven in een eed die jullie schaadt of die in strijd is met wat beter voor jullie is.

Deze boetedoening bestaat uit het voeden van tien armen, of het kleden van hen, of het bevrijden van een slaaf. En wie geen van deze dingen kan doen, die moet drie dagen vasten. Dit is de verzoening voor jullie eden, zodat jullie niet in zonde blijven wanneer jullie je eed breken voor iets dat beter is.

En weet dat Allah jullie Beschermer is. Hij zorgt voor jullie, staat jullie bij en leidt jullie naar het goede. Hij is de Alwetende, Die weet wat in jullie harten omgaat en wat werkelijk goed voor jullie is in jullie godsdienst en wereldse zaken. En Hij is de Alwijze, Die niets zonder wijsheid beveelt of verbiedt. Zijn wetten zijn altijd gebaseerd op kennis en rechtvaardigheid.

Deze ayah leert ons een prachtige les: Allah wil het gemak voor Zijn dienaren, niet het ongemak. Wanneer een gelovige een eed aflegt en later ontdekt dat het beter is om anders te handelen, dan geeft Allah een uitweg. Dit toont de genade van Allah en Zijn zorg voor Zijn schepping. Het is een uitnodiging om altijd het goede te zoeken en niet koppig vast te houden aan iets dat schadelijk is, alleen maar omdat men een eed heeft gezworen. Allah heeft de deur van boetedoening geopend, dus grijp deze kans en wees niet nalatig. En wees gerust: Allah is altijd met degenen die oprecht naar het goede streven.



📜 Vers 1-4 — Soera At-Tahrim

1يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَكَ ۖ تَبْتَغِي مَرْضَاتَ أَزْوَاجِكَ ۚ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
O Profeet, waarom verbied iets wat Allah jou heeft toegestaan, om het welbehagen van jouw vrouwen te verkrijgen? En Allah is Vergevensgezind en Meest Barmhartig.
2قَدْ فَرَضَ اللَّهُ لَكُمْ تَحِلَّةَ أَيْمَانِكُمْ ۚ وَاللَّهُ مَوْلَاكُمْ ۖ وَهُوَ الْعَلِيمُ الْحَكِيمُ
Allah heeft jullie waarlijk verplicht om jullie eden toegestaan te maken. En Allah is jullie Meester. En Hij is de Alwetende, de Alwijze.
3وَإِذْ أَسَرَّ النَّبِيُّ إِلَىٰ بَعْضِ أَزْوَاجِهِ حَدِيثًا فَلَمَّا نَبَّأَتْ بِهِ وَأَظْهَرَهُ اللَّهُ عَلَيْهِ عَرَّفَ بَعْضَهُ وَأَعْرَضَ عَن بَعْضٍ ۖ فَلَمَّا نَبَّأَهَا بِهِ قَالَتْ مَنْ أَنبَأَكَ هَٰذَا ۖ قَالَ نَبَّأَنِيَ الْعَلِيمُ الْخَبِيرُ
En (gedenkt) toen de Boodschapper in het geheim een gebeurtenis aan één van zijn vrouwen toevertrouwde. En toen zij dit vertelde en Allah dit aan hem openbaar maakte, maakte hij er een gedeelte van bekend en liet een er gedeelte van onbesproken. Toen hij het haar vertelde, zei zij: "Wie heeft jou dit verteld?" Hij zei: "De Kenner, de Alwetende, heeft mij op de hoogte gebracht."
4إِن تَتُوبَا إِلَى اللَّهِ فَقَدْ صَغَتْ قُلُوبُكُمَا ۖ وَإِن تَظَاهَرَا عَلَيْهِ فَإِنَّ اللَّهَ هُوَ مَوْلَاهُ وَجِبْرِيلُ وَصَالِحُ الْمُؤْمِنِينَ ۖ وَالْمَلَائِكَةُ بَعْدَ ذَٰلِكَ ظَهِيرٌ
Als jullie beiden (Hafsah en Â'isjah) Allah berouw tonen (is dat beter voor jullie), dan neigen jullie harten waarlijk (naar het goede). Maar als jullie elkaar bijstaan tegen hem (de Boodschapper), dan is Allah waarlijk jouw Helper, en Djibrîl en de rechtschapen gelovigen en daarnaast de Engelen zullen helpers zijn.
At-TahrimKoran Register
12Vers
MedinensischRevelation
2Vers

Vertaling — At-Tahrim 2

Soera At-Tahrim Vers 2 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Allah heeft jullie waarlijk verplicht om jullie eden toegestaan te…

Soera Vers 2/12 — Soera At-Tahrim التحريم (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera At-Tahrim Luisteren, Soera At-Tahrim Vertaling, Soera At-Tahrim mp3, Soera At-Tahrim pdf. Vers 1–4. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers