Wallazeena yarmoonal muhsanaati summa lam yaatoo bi-arba`ati shuhadaaa`a fajlidoohum samaaneena jaldatanw wa laa taqbaloo lahum shahaadatan abadaa; wa ulaaa`ika humul faasiqoon
📖 Vertaling (In het Nederlands)
📖 In het Nederlands
En degenen die eerzame vrouwen beschuldigen (van ontucht) en vervolgens geen vier getuigen brengen: slaat hen met tachtig slagen. En aanvaardt nooit getuigenissen van hen, went zij zijn degenen die zwam zonden begaan.
🌐 Additional reference in Deutsch
🌐 Deutsch
Diejenigen, die den ehrbaren Ehefrauen (Untreue) vorwerfen und hierauf nicht vier Zeugen beibringen, die geißelt mit achtzig Hieben und nehmt von ihnen niemals mehr eine Zeugenaussage an - das sind die (wahren) Frevler -,
Al-Muhsanat: Kuise, eerlijke en vrije moslimvrouwen (en mannen) die gevrijwaard zijn van overspel.
Yarmoon: Beschuldigen van overspel (zina).
Fasiqun: Degenen die buiten de gehoorzaamheid aan Allah treden en Zijn wetten overtreden.
Tafsir (Uitleg) van de vers:
Deze nobele vers behandelt een zeer ernstige kwestie in de islamitische samenleving: het beschermen van de eer en kuisheid van mensen. Allah de Verhevene zegt dat degenen die kuise, eerlijke en vrije moslimvrouwen (en mannen) beschuldigen van overspel, zonder dat zij vier rechtvaardige getuigen kunnen brengen die het overspel met eigen ogen hebben gezien, gestraft moeten worden met tachtig zweepslagen. Bovendien wordt hun getuigenis voor altijd afgewezen, en zij worden als zondaars en overtreders van Allah's wetten beschouwd.
Deze strenge straf is niet zomaar; het is een bescherming van de eer en waardigheid van mensen. De islam hecht enorm veel waarde aan het beschermen van de eer van individuen en het handhaven van rechtvaardigheid. Het eisen van vier getuigen is een zware bewijslast, juist om roddel, laster en het beschadigen van iemands reputatie zonder bewijs te voorkomen. Dit leert ons dat we voorzichtig moeten zijn met onze tong en dat we niet over anderen mogen spreken zonder zeker bewijs. Het is een grote zonde om iemands eer aan te tasten met valse beschuldigingen.
Deze vers draagt ook een diepe wijsheid in zich voor de samenleving: het versterkt het vertrouwen en de sociale cohesie, en het beschermt de samenleving tegen chaos en verdeeldheid die door leugens en laster kunnen ontstaan. Als moslims moeten we ons bewust zijn van de ernst van deze zonde en ons verre houden van het beschuldigen van anderen zonder bewijs. Laten we onze tongen beschermen en onze broeders en zusters in het geloof met respect behandelen, want de eer van een moslim is heilig in de ogen van Allah. Moge Allah ons leiden naar het pad van oprechtheid en rechtvaardigheid.
En degenen die eerzame vrouwen beschuldigen (van ontucht) en vervolgens geen vier getuigen brengen: slaat hen met tachtig slagen. En aanvaardt nooit getuigenissen van hen, went zij zijn degenen die zwam zonden begaan.
De ontuchtige vrouw en de ontuchtige man, slaat hen ieder met honderd slagen. En laat medelijden met hen jullie niet treffen in de godsdienst van Allah, indien jullie in Allah en de Laatste Dag geloven. En laat een groep gelovigen getuige zijn van hun bestraffing.
De ontuchtige man trouwt niet, behalve met een ontuchtige vrouw of een veelgodenaanbidster. En de ontuchtige vrouw wordt niet getrouwd, behalve door een ontuchtige man of een veelgodenaanbidder. En dat is verboden voor de gelovigen.
En degenen die eerzame vrouwen beschuldigen (van ontucht) en vervolgens geen vier getuigen brengen: slaat hen met tachtig slagen. En aanvaardt nooit getuigenissen van hen, went zij zijn degenen die zwam zonden begaan.
Behalve degenen die daarna berouw hebben en zich beteren. En voorwaar, Allah is dan Vergevensgezind, Meest Barmhartig. En degenen die hun echtgenotes beschuldigen terwijl zij er geen getuigen voor hebben, behalve
SurahQuran.com was founded as a humble effort to serve the Noble Book and the pure Sunnah, to invite people to Allah, and to make the religious sciences accessible according to the methodology of the Quran and Sunnah. We praise and thank Allah for His grace, and we ask Him to accept our work and make it sincere for His noble Face.