Al-Hadid · 22/29
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Hadid
مَا أَصَابَ مِن مُّصِيبَةٍ فِي الْأَرْضِ وَلَا فِي أَنفُسِكُمْ إِلَّا فِي كِتَابٍ مِّن قَبْلِ أَن نَّبْرَأَهَا ۚ إِنَّ ذَٰلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسِيرٌ ۝٢٢
Maaa asaaba mim musee batin fil ardi wa laa feee anfusikum illaa fee kitaabim min qabli an nabra ahaa; innaa zaalika `alal laahi yaseer
📖 In het Nederlands
Er treft de aarde of julliezelf geen ramp, of het het staat in een boek, vóórdat Wij het doen gebeuren. Voorwaar, dat is voor Allah gemakkelijk.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Moesībah: elke tegenslag of ramp die een mens treft, zoals droogte, ziekte, verlies van bezit of kinderen.
  • Al-Lawh Al-Mahfoez: de Bewaarde Tafel, waarin Allah alles heeft opgeschreven wat zal gebeuren.
  • Nabra'ahā: voordat Wij haar scheppen; het verwijst naar het scheppen van de schepping.

Uitleg van de vers:

O mensen, elke tegenslag die jullie treft op aarde — zoals droogte, mislukte oogsten en aardbevingen — en elke tegenslag die jullie in jullie eigen leven treft — zoals ziekte, armoede, verlies van dierbaren of andere beproevingen — is niet toevallig of buiten Allah's kennis om. Alles is reeds opgeschreven in het Boek (Al-Lawh Al-Mahfoez) vóórdat Allah de schepping schiep. Niets gebeurt er zonder dat het in dat Boek is vastgelegd. En dit is voor Allah gemakkelijk; want Hij is de Alwetende, de Almachtige, en het vastleggen van alle gebeurtenissen is voor Hem geen enkele moeite.

Deze vers leert ons een diepe les: als gelovigen moeten wij weten dat alles wat ons overkomt — zowel het goede als het kwade — onderdeel is van Allah's wijze beschikking. Dit geeft rust aan het hart, want wat ons treft had ons nooit kunnen ontgaan, en wat ons ontgaat had ons nooit kunnen treffen. Het versterkt het geloof in de qadr (de goddelijke voorbestemming) en leert ons geduld en overgave aan Allah's wil. Wanneer een gelovige dit beseft, wordt zijn beproeving lichter, omdat hij weet dat er wijsheid achter zit en dat Allah hem niet onrechtvaardig behandelt. Dit is een bron van troost en kracht voor elke moslim, en het nodigt ons uit om tevreden te zijn met Allah's besluit en ons vertrouwen volledig op Hem te stellen.



📜 Vers 20-24 — Soera Al-Hadid

20اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَزِينَةٌ وَتَفَاخُرٌ بَيْنَكُمْ وَتَكَاثُرٌ فِي الْأَمْوَالِ وَالْأَوْلَادِ ۖ كَمَثَلِ غَيْثٍ أَعْجَبَ الْكُفَّارَ نَبَاتُهُ ثُمَّ يَهِيجُ فَتَرَاهُ مُصْفَرًّا ثُمَّ يَكُونُ حُطَامًا ۖ وَفِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ شَدِيدٌ وَمَغْفِرَةٌ مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَانٌ ۚ وَمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلَّا مَتَاعُ الْغُرُورِ
Weet dat het wereldse leven slechts een spel is, een vermaak, een versiering en opschepperij tussen jullie en wedijver in vermeerdering van bezit en kinderen, als de gelijkenis van een regen waarvan de planten (die zij voortbrengt) bij de boeren verwondering wekt. Daarna worden ze droog en je ziet ze geel worden, en vervolgens worden ze tot vergane resten. En in het Hiernamaals is er een harde bestraffing en een vergeving van Allah en welbehagen. En het wereldse leven is niets dan een verleidende genieting.
21سَابِقُوا إِلَىٰ مَغْفِرَةٍ مِّن رَّبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا كَعَرْضِ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ ۚ ذَٰلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَن يَشَاءُ ۚ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ
Wedijvert naar vergeving van jullie Heer en een Tuin (het Paradijs) waarvan de breedte is als de breedte van de hemel en de aarde, die voorbereid is voor degenen die in Allah en Zijn Boodschapper geloven. Dat is de gunst van Allah die Hij schenkt aan wie Hij wil. En Allah is de Bezitter van de Geweldige Gunst.
22مَا أَصَابَ مِن مُّصِيبَةٍ فِي الْأَرْضِ وَلَا فِي أَنفُسِكُمْ إِلَّا فِي كِتَابٍ مِّن قَبْلِ أَن نَّبْرَأَهَا ۚ إِنَّ ذَٰلِكَ عَلَى اللَّهِ يَسِيرٌ
Er treft de aarde of julliezelf geen ramp, of het het staat in een boek, vóórdat Wij het doen gebeuren. Voorwaar, dat is voor Allah gemakkelijk.
23لِّكَيْلَا تَأْسَوْا عَلَىٰ مَا فَاتَكُمْ وَلَا تَفْرَحُوا بِمَا آتَاكُمْ ۗ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ كُلَّ مُخْتَالٍ فَخُورٍ
Opdat jullie niet zullen treuren over wat jullie is ontgaan en jullie niet opgetogen zullen raken over wat Hij jullie heeft gegeven. En Allah houdt van geen enkele verwaande opschepper.
24الَّذِينَ يَبْخَلُونَ وَيَأْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبُخْلِ ۗ وَمَن يَتَوَلَّ فَإِنَّ اللَّهَ هُوَ الْغَنِيُّ الْحَمِيدُ
Degenen die gierig zijn en die de mensen tot gierigheid oproepen, en die zich afwenden. Voorwaar, Allah is de Behoefteloze, de Geprezene.
Al-HadidKoran Register
29Vers
MedinensischRevelation
22Vers

Vertaling — Al-Hadid 22

Soera Al-Hadid Vers 22 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Er treft de aarde of julliezelf geen ramp, of het…

Soera Vers 22/29 — Soera Al-Hadid الحديد (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Hadid Luisteren, Soera Al-Hadid Vertaling, Soera Al-Hadid mp3, Soera Al-Hadid pdf. Vers 20–24. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers