Mishary Rashid Alafasy
✓
Mahmoud Khalil Al-Husary
✓
Abdurrahman As-Sudais
✓
Mohamed Siddiq Al-Minshawi
✓
Abdul Basit Abdul Samad
✓
Ali Al-Hudhaify
✓
Ahmed ibn Ali al-Ajamy
✓
Abu Bakr Ash-Shaatree
✓
Muhammad Ayyoub
✓
Abdullah Basfar
✓
Abdullah Al-Juhani
✓
Maher Al Muaiqly
✓
Vertaling — Tafsir
Woordverklaringen:
- Asra (أَسْرَىٰ): gevangenen van de vijand.
- Yuthkhin (يُثْخِنَ): overvloedig doden en verslaan, zodat de vijand verzwakt en angst wordt ingeboezemd.
- 'Arad ad-dunya (عَرَضَ الدُّنْيَا): de vergankelijke goederen van het wereldse leven, zoals losgeld en buit.
- Aziz (عَزِيزٌ): de Almachtige, Die niet overwonnen kan worden.
- Hakim (حَكِيمٌ): de Wijze, Die alles met volmaakte wijsheid beschikt.
Tafsir (Uitleg):
Het is niet passend voor een Profeet om krijgsgevangenen te maken onder de vijanden voordat hij hen zwaar heeft verslagen en het land heeft versterkt met de overwinning van de islam. Dit dient om angst in de harten van de ongelovigen te werpen en hen ervan te weerhouden opnieuw tegen de moslims te vechten. Allah richt Zich vervolgens tot de gelovigen die bij de Slag bij Badr gevangenen hadden genomen en losgeld wilden aannemen: "Jullie verlangen naar de vergankelijke goederen van deze wereld door het aannemen van losgeld, maar Allah wil voor jullie het eeuwige geluk van het Hiernamaals, dat bereikt wordt door de religie te versterken en de vijanden van de islam te vernederen."
Allah is de Almachtige, niets kan Hem weerstaan, en Hij is de Wijze in Zijn wetten en Zijn besluiten. Hij beval het zwaar verslaan van de vijand in een tijd dat de moslims zwak waren, en verbood het aannemen van losgeld toen de overwinning nog niet volledig was behaald. Toen de omstandigheden veranderden en de moslims sterk werden, gaf Hij hen de keuze tussen losgeld of het vrijlaten van gevangenen zonder vergoeding. Dit toont de wijsheid van Allah in het leiden van Zijn dienaren naar wat het beste is voor hun religie en hun wereld.
Boodschap voor de lezer:
Deze nobele vers leert ons dat de moslims in hun streven niet gericht moeten zijn op wereldse gewin, maar op het tevreden stellen van Allah en het vestigen van Zijn religie. Het herinnert ons eraan dat ware kracht ligt in het versterken van de islam, niet in materiële zaken. Laat ons daarom altijd streven naar wat Allah wil — het Hiernamaals — en ons niet laten verleiden door de kortstondige genoegens van deze wereld. Moge Allah ons leiden naar wat Hij liefheeft en tevreden mee is.
📜 Vers 65-69 — Soera Al-Anfal
Vertaling — Al-Anfal 67
Soera Al-Anfal Vers 67 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Het past een Profeet niet dat hij krijgsgevangenen heeft, totdat…Soera Vers 67/75 — Soera Al-Anfal الأنفال (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Anfal Luisteren, Soera Al-Anfal Vertaling, Soera Al-Anfal mp3, Soera Al-Anfal pdf. Vers 65–69. In het Nederlands: Deutsch.
Soera Al-Anfal
Heilige Koran
Monday, September 28, 2026
Don't forget us in your sincere prayers


