Vertaling — Tafsir
Woorden die uitleg nodig hebben:
- أَحَسَّ (ahassa): gewaarworden, merken, bespeuren.
- الْحَوَارِيُّونَ (al-hawariyyun): de zuivere, oprechte volgelingen van ‘Isa (Jezus) – vrede zij met hem – die hem steunden in zijn missie. Zij werden zo genoemd vanwege hun zuiverheid en oprechtheid.
- أَنصَارِي (ansari): mijn helpers, mijn steuners.
- إِلَى اللَّهِ (ila Allah): in de richting van Allah, dat wil zeggen: om de mensen op te roepen naar Allah en Zijn godsdienst te ondersteunen.
Uitleg van de vers:
Toen ‘Isa (Jezus) – vrede zij met hem – het volhardende ongeloof van de Kinderen van Israël bespeurde en merkte dat zij vastbesloten waren om hem te verwerpen en zelfs van plan waren hem te doden, riep hij zijn oprechte volgelingen op en zei: “Wie zijn mijn helpers in de oproep naar Allah?” Daarmee bedoelde hij: wie staat mij bij in het uitnodigen naar de weg van Allah en het verdedigen van Zijn godsdienst? De oprechte volgelingen – de discipelen – antwoordden zonder aarzelen: “Wij zijn de helpers van Allah en de verdedigers van Zijn godsdienst. Wij geloven in Allah met oprechte overtuiging, en wij getuigen – o ‘Isa – dat wij ons volledig hebben overgegeven aan Allah, in Zijn eenheid en in gehoorzaamheid aan Zijn geboden.”
Deze vers toont ons de pracht van oprechte toewijding: toen de profeet ‘Isa – vrede zij met hem – de hardheid van het ongeloof voelde, vond hij bij zijn trouwe volgelingen een onwrikbaar geloof. Zij antwoordden niet met woorden alleen, maar met een volledige overgave aan Allah. Dit is de ware betekenis van het moslim zijn: je volledig overgeven aan Allah, met oprechtheid in geloof en daden.
Een les voor ons allen:
Deze vers leert ons dat de ware helpers van Allah degenen zijn die standvastig blijven in het geloof, zelfs wanneer de omstandigheden moeilijk worden. Het herinnert ons eraan dat wij als moslims geroepen zijn om elkaar te steunen in het goede en om de godsdienst van Allah te verdedigen met onze woorden, daden en oprechte intenties. Laten wij net als de discipelen van ‘Isa – vrede zij met hem – onvoorwaardelijk antwoorden op de oproep van Allah en Zijn boodschappers, en laten wij getuigen dat wij moslims zijn, niet alleen met onze tong, maar met ons hele hart en ons leven. Moge Allah ons leiden naar standvastigheid in het geloof en ons doen behoren tot Zijn oprechte dienaren.
📜 Vers 50-54 — Soera Aal-Imran
Vertaling — Aal-Imran 52
Soera Aal-Imran Vers 52 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En toen 'Îsa ongeloof bij hen ontdekte, zei hij: "Wie…Soera Vers 52/200 — Soera Aal-Imran آل عمران (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Aal-Imran Luisteren, Soera Aal-Imran Vertaling, Soera Aal-Imran mp3, Soera Aal-Imran pdf. Vers 50–54. In het Nederlands: Deutsch.
Heilige Koran
Monday, September 7, 2026
Don't forget us in your sincere prayers








