Al-Hadid · 29/29
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Hadid
لِّئَلَّا يَعْلَمَ أَهْلُ الْكِتَابِ أَلَّا يَقْدِرُونَ عَلَىٰ شَيْءٍ مِّن فَضْلِ اللَّهِ ۙ وَأَنَّ الْفَضْلَ بِيَدِ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَن يَشَاءُ ۚ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ ۝٢٩
Li`alla ya`lama Ahlul kitaabi allaa yaqdiroona `alaa shai`im min fadlil laahi wa annal fadla bi Yadil laahi u`teehi many yashaaa`; wallaahu Zul fadilil `azeem
📖 In het Nederlands
Opdat de Lieden van de Schrift zullen weten dat zij geen enkele macht hebben over de gunst van Allah en dat de gunst in de Hand van Allah is. Hij geeft die aan wie Hij wil. En Allah is de Bezitter van de geweldige gunst.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • "Ahl al-Kitab": De mensen van het Boek, verwijzend naar de Joden en de Christenen die de eerdere openbaringen ontvingen.
  • "Fadl Allah": De gunst en goedgunstigheid van Allah, Zijn genade, zegeningen en Zijn keuze om wie Hij wil te begunstigen.
  • "Bi-yadillah": Letterlijk "in de hand van Allah", wat betekent dat alles in Zijn macht, beschikking en controle is.

Uitleg van de vers:

Allah de Verhevene heeft jullie, gelovigen, dit grote voorrecht en deze overvloedige beloning geschonken, zodat de mensen van het Boek die niet in de Profeet Mohammed (vrede zij met hem) hebben geloofd, duidelijk zouden weten dat zij geen enkele macht hebben over iets van de gunst van Allah. Zij kunnen deze gunst niet voor zichzelf verkrijgen, noch deze aan anderen geven of onthouden. En zodat zij zouden weten dat alle goedheid en alle gunsten uitsluitend in de handen van Allah zijn; Hij geeft Zijn gunsten aan wie Hij wil van Zijn dienaren, zonder dat iemand Hem daarbij kan tegenhouden of dwarsbomen. Hij is de Alwijze, de Alwetende, en Hij schenkt Zijn barmhartigheid aan wie Hij verkiest. En Allah is de Bezitter van de geweldige, onmetelijke gunst, waarvan geen einde en geen grens is.

Boodschap voor de lezer:

Deze vers leert ons een diepe les over de absolute soevereiniteit van Allah. Het herinnert ons eraan dat geen enkele mens, hoe geleerd of machtig ook, iets kan bezitten of verdienen buiten de wil van Allah om. Dit is een bron van troost voor de gelovige: onze voorziening, onze leiding en onze zegeningen komen rechtstreeks van onze Heer. Niemand kan ons iets ontnemen dat Allah voor ons heeft bepaald, en niemand kan ons iets geven dat Allah ons heeft onthouden. Dit besef vult het hart met rust, vertrouwen en overgave aan Allah. Het nodigt ons uit om nederig te zijn, onze behoefte aan Allah te erkennen, en ons te haasten naar Zijn gehoorzaamheid, want Hij is het Die Zijn gunsten uitdeelt zoals Hij wil. Laten we daarom streven naar Zijn tevredenheid en Zijn gunst vragen, want Hij is de Meest Gulle, de Meest Barmhartige.



📜 Vers 27-29 — Soera Al-Hadid

27ثُمَّ قَفَّيْنَا عَلَىٰ آثَارِهِم بِرُسُلِنَا وَقَفَّيْنَا بِعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ وَآتَيْنَاهُ الْإِنجِيلَ وَجَعَلْنَا فِي قُلُوبِ الَّذِينَ اتَّبَعُوهُ رَأْفَةً وَرَحْمَةً وَرَهْبَانِيَّةً ابْتَدَعُوهَا مَا كَتَبْنَاهَا عَلَيْهِمْ إِلَّا ابْتِغَاءَ رِضْوَانِ اللَّهِ فَمَا رَعَوْهَا حَقَّ رِعَايَتِهَا ۖ فَآتَيْنَا الَّذِينَ آمَنُوا مِنْهُمْ أَجْرَهُمْ ۖ وَكَثِيرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ
Vervolgens deden Wij Onze Boodschappers elkaar in hun sporen opvolgen. En Wij deden 'Îsa, de zoon van Maryam, volgen en Wij gaven hem de Indjîl. En Wij plaatsten in de harten van degenen die hem volgden mededogen en barmhartigheid. En het monnikwezen (celibaat), dat hebben zij (zelf) toegevoegd; Wij hebben het hun niet voorgeschreven. (Zij deden het) slechts om het welbehagen van Allah te zoeken. Daarna onderhielden zij het niet naar behoren en Wij gaven degenen die geloven onder hen hun beloning, maar velen onder hen waren zwaar zondigen.
28يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَآمِنُوا بِرَسُولِهِ يُؤْتِكُمْ كِفْلَيْنِ مِن رَّحْمَتِهِ وَيَجْعَل لَّكُمْ نُورًا تَمْشُونَ بِهِ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۚ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
O jullie die geloven, vreest Allah en gelooft in Zijn Boodschapper, dan zal Hij jullie dubbel van Zijn Barmhartigheid geven en jullie een licht geven waarmee jullie (recht) zullen voortgaan en Hij zal jullie vergeving schenken. En Allah is Vergevensgezind. Meest Barmhartig.
29لِّئَلَّا يَعْلَمَ أَهْلُ الْكِتَابِ أَلَّا يَقْدِرُونَ عَلَىٰ شَيْءٍ مِّن فَضْلِ اللَّهِ ۙ وَأَنَّ الْفَضْلَ بِيَدِ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَن يَشَاءُ ۚ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ
Opdat de Lieden van de Schrift zullen weten dat zij geen enkele macht hebben over de gunst van Allah en dat de gunst in de Hand van Allah is. Hij geeft die aan wie Hij wil. En Allah is de Bezitter van de geweldige gunst.
Al-HadidKoran Register
29Vers
MedinensischRevelation
29Vers

Vertaling — Al-Hadid 29

Soera Al-Hadid Vers 29 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Opdat de Lieden van de Schrift zullen weten dat zij…

Soera Vers 29/29 — Soera Al-Hadid الحديد (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Hadid Luisteren, Soera Al-Hadid Vertaling, Soera Al-Hadid mp3, Soera Al-Hadid pdf. Vers 27–29. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers