At-Talaq · 5/12
Vertaling Transliteratie — Soera At-Talaq
ذَٰلِكَ أَمْرُ اللَّهِ أَنزَلَهُ إِلَيْكُمْ ۚ وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يُكَفِّرْ عَنْهُ سَيِّئَاتِهِ وَيُعْظِمْ لَهُ أَجْرًا ۝٥
Zaalika amrul laahi anzalahoo ilaikum; wa many yattaqil laaha yukaffir `anhu saiyi aatihee wa yu`zim lahoo ajraa
📖 In het Nederlands
Dat is het bevel van Allah, dat Hij aan jullie neerzendt. En wie Allah vreest, voor hem zal Hij zijn zonden uitwissen en hem een geweldige beloning geven.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • At-Taqwa (التقوى): Het bewust naleven van Gods geboden en het vermijden van wat Hij heeft verboden, uit liefde en ontzag voor Hem.
  • Yukaffir (يكفّر): Het uitwissen en vergeven van zonden, alsof ze nooit hebben bestaan.
  • Yu'dhim (يعظم): Het overvloedig en groots maken van de beloning.

Tafsir (Uitleg):

O mensen, deze regels die jullie zojuist hebben gehoord over de echtscheiding, de wachtperiode (iddah) en de mogelijkheid tot terugkeer, zijn niet zomaar menselijke wetten. Dit is het bevel van Allah, neergezonden naar jullie Profeet Mohammed (vrede zij met hem), zodat jullie ernaar handelen in jullie levens. Het is een wetgeving die rechtvaardigheid, barmhartigheid en bescherming brengt voor zowel man als vrouw, en die de weg vrijmaakt voor een gezegend gezinsleven of een waardig afscheid.

Wanneer een dienaar zich bewust wordt van Allah en Hem vreest in alle aspecten van zijn leven – door het naleven van Zijn geboden zoals het gebed, het vasten en het goede doen, en door het vermijden van wat Hij heeft verboden – dan opent Allah voor hem de deuren van Zijn vergeving. Hij wist zijn zonden uit, hoe groot of klein ze ook mogen zijn, en Hij vergeeft hem zijn tekortkomingen. Dit is een belofte van Allah, en Allah breekt Zijn beloften nooit.

En niet alleen dat: voor degenen die Hem vrezen, bereidt Allah een beloning voor die onvoorstelbaar groot is. Dit is niet slechts een kleine vergoeding, maar een overvloedige beloning die vermenigvuldigd wordt, tot in het eeuwige leven in het Paradijs, waar geen oog heeft gezien, geen oor heeft gehoord en geen menselijk hart zich kan voorstellen wat voor vreugde en geluk daar wacht.

Beste lezer, dit is de weg naar succes in dit leven en het Hiernamaals. De sleutel is eenvoudig: wees bewust van Allah in alles wat je doet. Hoe meer je je aan Hem onderwerpt, hoe meer Hij je zonden vergeeft en je beloning vergroot. Dit is een genade van Allah die Hij schenkt aan wie Hij wil, en Allah is de Bezitter van de grootste gunsten.

Laat deze woorden een aansporing voor je zijn om terug te keren naar Allah, om je leven in overeenstemming te brengen met Zijn wetten, en om te vertrouwen op Zijn belofte van vergeving en een overvloedige beloning. Want waarlijk, wie Allah vreest, voor hem zal Allah een uitweg maken uit elke moeilijkheid en hem voorzien van levensonderhoud vanwaar hij het niet verwacht.



📜 Vers 3-7 — Soera At-Talaq

3وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ ۚ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ ۚ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا
En Hij voorziet hem van waar hij het niet verwacht, en (voor) wie op Allah vertrouwt, is Hij voldoende. Voorwaar, Allah voert Zijn zaak uit. Waarlijk, Allah heeft voor alle zaken een maatgeving bepaald.
4وَاللَّائِي يَئِسْنَ مِنَ الْمَحِيضِ مِن نِّسَائِكُمْ إِنِ ارْتَبْتُمْ فَعِدَّتُهُنَّ ثَلَاثَةُ أَشْهُرٍ وَاللَّائِي لَمْ يَحِضْنَ ۚ وَأُولَاتُ الْأَحْمَالِ أَجَلُهُنَّ أَن يَضَعْنَ حَمْلَهُنَّ ۚ وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مِنْ أَمْرِهِ يُسْرًا
En voor hen die (gezien hun leeftijd) onzeker zijn omtrent de menstruatie van jullie vrouwen; als jullie (mannen) twijfelen is hun wachttijd drie maanden. En (dit geldt ook voor) hen die nog geen menstruatie hebben. Voor hen die zwanger zijn geldt de wachttijd totdat zij hebben gebaard wat zij dragen. En wie Allah vreest, voor hem zal Hij zijn zaak makkelijk maken.
5ذَٰلِكَ أَمْرُ اللَّهِ أَنزَلَهُ إِلَيْكُمْ ۚ وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يُكَفِّرْ عَنْهُ سَيِّئَاتِهِ وَيُعْظِمْ لَهُ أَجْرًا
Dat is het bevel van Allah, dat Hij aan jullie neerzendt. En wie Allah vreest, voor hem zal Hij zijn zonden uitwissen en hem een geweldige beloning geven.
6أَسْكِنُوهُنَّ مِنْ حَيْثُ سَكَنتُم مِّن وُجْدِكُمْ وَلَا تُضَارُّوهُنَّ لِتُضَيِّقُوا عَلَيْهِنَّ ۚ وَإِن كُنَّ أُولَاتِ حَمْلٍ فَأَنفِقُوا عَلَيْهِنَّ حَتَّىٰ يَضَعْنَ حَمْلَهُنَّ ۚ فَإِنْ أَرْضَعْنَ لَكُمْ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ ۖ وَأْتَمِرُوا بَيْنَكُم بِمَعْرُوفٍ ۖ وَإِن تَعَاسَرْتُمْ فَسَتُرْضِعُ لَهُ أُخْرَىٰ
Laat hen (gedurende de wachttijd) wonen zoals jullie zelf wonen, naar jullie vermogens, en kwelt hen niet om hen in het nauw te drijven. En als zij zwanger zijn, voorziet hun dan tot zij gebaard hebben wat zij dragen. En als zij (de kinderen) voor jullie zogen, geeft hun dan hun vergoeding en pleegt onderling overleg op een redelijke wijze. En als jullie moeilijkheden ondervinden, laat dan een andere (vrouw het kind) voor hem zogen.
7لِيُنفِقْ ذُو سَعَةٍ مِّن سَعَتِهِ ۖ وَمَن قُدِرَ عَلَيْهِ رِزْقُهُ فَلْيُنفِقْ مِمَّا آتَاهُ اللَّهُ ۚ لَا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا إِلَّا مَا آتَاهَا ۚ سَيَجْعَلُ اللَّهُ بَعْدَ عُسْرٍ يُسْرًا
Laat de welvarende besteden volgens zijn welvaart; en degene wiens voorzieningen beperkt zijn, laat hem besteden van wat Allah hem heeft gegeven. Allah belast geen ziel dan volgens wat Hij haar heeft gegeven. Allah zal na moeilijkheden gemak schenken.
At-TalaqKoran Register
12Vers
MedinensischRevelation
5Vers

Vertaling — At-Talaq 5

Soera At-Talaq Vers 5 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Dat is het bevel van Allah, dat Hij aan jullie…

Soera Vers 5/12 — Soera At-Talaq الطلاق (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera At-Talaq Luisteren, Soera At-Talaq Vertaling, Soera At-Talaq mp3, Soera At-Talaq pdf. Vers 3–7. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers