Al-Baqarah · 114/286
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Baqarah
وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن مَّنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَن يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ وَسَعَىٰ فِي خَرَابِهَا ۚ أُولَٰئِكَ مَا كَانَ لَهُمْ أَن يَدْخُلُوهَا إِلَّا خَائِفِينَ ۚ لَهُمْ فِي الدُّنْيَا خِزْيٌ وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ ۝١١٤
Wa man azlamu mimmam-mana`a masaajidal laahi ai-yuzkara feehas muhoo wa sa`aa fee kharaabihaaa; ulaaa`ika maa kaana lahum ai yadkhuloohaaa illaa khaaa``feen; lahum fiddunyaa khizyunw wa lahum fil aakhirati `azaabun `azeem
📖 In het Nederlands
En wie is er zondiger dan degene die verhindert dat in de Moskeeen van Allah Zijn Naam genoemd wordt en die zich beijvert om deze te verwoesten? Zij behoren deze niet binnen te gaan, behalve als vrezenden. Voor hen is er op de wereld een vernedering en in het Hiernamaals is er een geweldige bestraffing.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Man (مَن): wie.
  • Adhlam (أَظْلَمُ): onrechtvaardiger of erger in overtreding.
  • Mana'a (مَنَعَ): verhinderde of belette.
  • Masajid (مَسَاجِدَ): de moskeeën of gebedshuizen van God.
  • Sa'a (سَعَىٰ): zich inspande of actief streefde.
  • Kharabiha (خَرَابِهَا): de verwoesting of het verval ervan.
  • Khizyun (خِزْيٌ): vernedering, schande of schaamte.
  • Adhabun 'Adhim (عَذَابٌ عَظِيمٌ): een enorme en verschrikkelijke bestraffing.

De Tafsir (uitleg) van de Edele Vers:

Er is niemand die onrechtvaardiger is dan degene die de moskeeën van Allah verhindert dat de Naam van Allah daarin wordt genoemd, zoals het verrichten van het gebed, het reciteren van de Koran en het gedenken van Allah. En hij streeft er actief naar om deze huizen van aanbidding te verwoesten, hetzij door ze te slopen, te sluiten of de gelovigen ervan te weerhouden om daar te aanbidden. Deze onrechtvaardige mensen, het past hen niet om de moskeeën van Allah binnen te gaan, behalve in een staat van angst en vrees voor de straf van Allah, omdat zij Zijn heilige plaatsen hebben onteerd. Voor hen is er in deze wereld vernedering en schande, en in het Hiernamaals wacht hen een geweldige en pijnlijke bestraffing.

Deze vers verwijst naar degenen die de toegang tot de heilige moskeeën verhinderen, zoals degenen die de Profeet (vrede zij met hem) en zijn metgezellen verhinderden om de Heilige Moskee in Mekka binnen te gaan in het jaar van Hudaybiyyah, of degenen die de verwoesting van de moskeeën veroorzaakten, zoals de tiran Bukhtnassar die de moskee van Jeruzalem verwoestte. Dit is een duidelijke waarschuwing dat het verhinderen van de aanbidding van Allah en het beschadigen van Zijn huizen een van de grootste zonden is.

O gelovigen, waardeer de gunst van Allah dat jullie vrij zijn om Zijn huizen te bezoeken en Zijn Naam te gedenken. Wees standvastig in het gebed en het gedenken van Allah, en bescherm de moskeeën met jullie daden en woorden. En wees gewaarschuwd voor elke vorm van het belemmeren van de aanbidding of het minachten van de huizen van Allah, want de straf is zwaar, zowel in deze wereld als in het Hiernamaals. Laat deze vers een aansporing zijn om de moskeeën te vullen met het gedenken van Allah, en om een bron van licht en leiding te zijn voor de hele mensheid.



📜 Vers 112-116 — Soera Al-Baqarah

112بَلَىٰ مَنْ أَسْلَمَ وَجْهَهُ لِلَّهِ وَهُوَ مُحْسِنٌ فَلَهُ أَجْرُهُ عِندَ رَبِّهِ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
Welzeker! Wie zich volledig in overgave wendt tot Allah en die een weldoener is, voor hem is zijn beloning bij zijn Heer. Green vrees zal over hen komen en zij zullen niet treuren.
113وَقَالَتِ الْيَهُودُ لَيْسَتِ النَّصَارَىٰ عَلَىٰ شَيْءٍ وَقَالَتِ النَّصَارَىٰ لَيْسَتِ الْيَهُودُ عَلَىٰ شَيْءٍ وَهُمْ يَتْلُونَ الْكِتَابَ ۗ كَذَٰلِكَ قَالَ الَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ مِثْلَ قَوْلِهِمْ ۚ فَاللَّهُ يَحْكُمُ بَيْنَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ فِيمَا كَانُوا فِيهِ يَخْتَلِفُونَ
En de Joden zeiden: "De christenen hebben geen grondslag" (voor hun beweringen). En de Christenen zeiden: "De Joden hebben geen grondslag. "Terwijl zij de Schrift voorlezen. Degenen die niet weten (de veelgodenaanbidders), spreken het zelfde woord als zij. En Allah zal tussen hen oordelen op de Dag der Opstanding omtrent dat waarover zij van mening verschillen.
114وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن مَّنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَن يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ وَسَعَىٰ فِي خَرَابِهَا ۚ أُولَٰئِكَ مَا كَانَ لَهُمْ أَن يَدْخُلُوهَا إِلَّا خَائِفِينَ ۚ لَهُمْ فِي الدُّنْيَا خِزْيٌ وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ
En wie is er zondiger dan degene die verhindert dat in de Moskeeen van Allah Zijn Naam genoemd wordt en die zich beijvert om deze te verwoesten? Zij behoren deze niet binnen te gaan, behalve als vrezenden. Voor hen is er op de wereld een vernedering en in het Hiernamaals is er een geweldige bestraffing.
115وَلِلَّهِ الْمَشْرِقُ وَالْمَغْرِبُ ۚ فَأَيْنَمَا تُوَلُّوا فَثَمَّ وَجْهُ اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
En aan Allah behoren het Oosten en het Westen. Waarheen jullie je ook wenden, daar is het Aangezicht van Allah. Voorwar, Allah is Alomvattend en Alwetend.
116وَقَالُوا اتَّخَذَ اللَّهُ وَلَدًا ۗ سُبْحَانَهُ ۖ بَل لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۖ كُلٌّ لَّهُ قَانِتُونَ
En zij (de Christenen) zeiden: "Allah heeft Zich een zoon genomen." Heilig is Hij! Nee! Aan Hem behoort wat er in de hemelen en (op) de aarde is. Allen gehoorzamen Hem ootmoedig.
Al-BaqarahKoran Register
286Vers
MedinensischRevelation
114Vers

Vertaling — Al-Baqarah 114

Soera Al-Baqarah Vers 114 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En wie is er zondiger dan degene die verhindert dat…

Soera Vers 114/286 — Soera Al-Baqarah البقرة (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Baqarah Luisteren, Soera Al-Baqarah Vertaling, Soera Al-Baqarah mp3, Soera Al-Baqarah pdf. Vers 112–116. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers