Al-Baqarah · 199/286
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Baqarah
ثُمَّ أَفِيضُوا مِنْ حَيْثُ أَفَاضَ النَّاسُ وَاسْتَغْفِرُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ ۝١٩٩
Summa afeedoo min haisu afaadan naasu wastagh firullaah; innnal laaha Ghafoo rur-Raheem
📖 In het Nederlands
Vertrekt daarna van waar de andere mensen vertrekken ('Arafâh) en zoekt vergeving bij Allah. Voorwaar, Allah is Vergevensgezind, Meest Barmhartig.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Afiḍū: betekent "stroomt voort" of "gaat verder" in de context van de terugkeer van de plaats van verblijf tijdens de Hadj.
  • Min ḥaythu afāḍa an-nās: "vanwaar de mensen voortstroomden" – verwijst naar de plaats vanwaar de mensen, geleid door Profeet Ibrahim (vrede zij met hem), vertrokken, namelijk 'Arafat.
  • Astaghfirū Allāh: "vraagt Allah om vergeving" – het zoeken van vergeving voor zonden met oprechte spijt en de intentie om niet terug te keren naar de zonde.

Uitleg van de Edele Vers:

O gelovigen, nadat jullie je verblijf in 'Arafat hebben voltooid, moeten jullie van daaruit verder stromen, net zoals de mensen vóór jullie deden – de volgelingen van Profeet Ibrahim (vrede zij met hem) – en niet zoals de mensen van de Tijd van Onwetendheid (Jahiliyyah) die zich verhieven boven de anderen en niet naar 'Arafat kwamen. Jullie moeten dus de Sunnah (het voorbeeld) van jullie Vader Ibrahim volgen, die de mensen naar dit heilige ritueel leidde. En jullie moeten Allah om vergeving vragen voor jullie tekortkomingen in het vervullen van Zijn geboden en voor jullie zonden. Waarlijk, Allah is Vergevingsgezind voor degenen die berouw tonen en tot Hem terugkeren, en Hij is Barmhartig jegens hen. Deze vers leert ons een belangrijke les: dat we ons moeten aansluiten bij de gemeenschap van gelovigen en niet moeten denken dat we beter zijn dan anderen, en dat we altijd vergeving moeten zoeken bij Allah, want Zijn vergeving omvat alle zonden voor degenen die oprecht berouw tonen.

Een uitnodiging tot het goede:

Deze nobele vers bevat een grote wijsheid voor ons leven: het leert ons nederigheid en het volgen van het voorbeeld van de Profeten, niet arrogantie en het zich verheffen boven anderen. Wanneer wij ons aansluiten bij de gemeenschap van gelovigen en onze harten zuiveren door vergeving te vragen aan Allah, openen wij de deuren van Zijn barmhartigheid en genade. O dienaar van Allah, haast je naar vergeving en vraag Allah om vergiffenis voor al je zonden, want Hij is de Meest Vergevingsgezinde, de Meest Barmhartige. Hij wacht op de terugkeer van Zijn dienaren met open armen van genade. Wees niet wanhopig over de barmhartigheid van Allah, want Zijn vergeving omvat alles voor degenen die oprecht berouw tonen en tot Hem terugkeren.



📜 Vers 197-201 — Soera Al-Baqarah

197الْحَجُّ أَشْهُرٌ مَّعْلُومَاتٌ ۚ فَمَن فَرَضَ فِيهِنَّ الْحَجَّ فَلَا رَفَثَ وَلَا فُسُوقَ وَلَا جِدَالَ فِي الْحَجِّ ۗ وَمَا تَفْعَلُوا مِنْ خَيْرٍ يَعْلَمْهُ اللَّهُ ۗ وَتَزَوَّدُوا فَإِنَّ خَيْرَ الزَّادِ التَّقْوَىٰ ۚ وَاتَّقُونِ يَا أُولِي الْأَلْبَابِ
De Haddj is in de bekende maanden. Degene die zich dan tot het verrichten van de Haddj daarin heeft verplicht, (voor hem is er) geen geslachtsgemeenschap, geen zondigheid en geen twist tijdens de Haddj. En wat jullie aan goeds doen. Allah kent het. En neemt proviand mee, en de beste proviand is Taqwa, vreest Mij daarom, O jullie bezitters van verstand.
198لَيْسَ عَلَيْكُمْ جُنَاحٌ أَن تَبْتَغُوا فَضْلًا مِّن رَّبِّكُمْ ۚ فَإِذَا أَفَضْتُم مِّنْ عَرَفَاتٍ فَاذْكُرُوا اللَّهَ عِندَ الْمَشْعَرِ الْحَرَامِ ۖ وَاذْكُرُوهُ كَمَا هَدَاكُمْ وَإِن كُنتُم مِّن قَبْلِهِ لَمِنَ الضَّالِّينَ
Er rust op jullie geen zonde als jullie (tijdens de Haddj) een gunst van jullie Heer zoeken. Wanneer jullie dan 'Arafâh verlaten, gedenkt dan Allah bij het Gewijde Teken (te Moedzdalifah) en gedenkt Hem omdat Hij jullie geleid heeft, terwijl jullie daarvoor tot de dwalenden behoorden.
199ثُمَّ أَفِيضُوا مِنْ حَيْثُ أَفَاضَ النَّاسُ وَاسْتَغْفِرُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
Vertrekt daarna van waar de andere mensen vertrekken ('Arafâh) en zoekt vergeving bij Allah. Voorwaar, Allah is Vergevensgezind, Meest Barmhartig.
200فَإِذَا قَضَيْتُم مَّنَاسِكَكُمْ فَاذْكُرُوا اللَّهَ كَذِكْرِكُمْ آبَاءَكُمْ أَوْ أَشَدَّ ذِكْرًا ۗ فَمِنَ النَّاسِ مَن يَقُولُ رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا وَمَا لَهُ فِي الْآخِرَةِ مِنْ خَلَاقٍ
Wanneer jullie dan jullie (Haddj-)rituelen hebben voltooid, gedenkt dan Allah zoals jullie je vaderen gedenken, of nog intenser. Er zijn mensen die smeken: "Onze Heer, geef ons in de wereld." Maar er is voor hen in het Hiernamaals geen aandeel.
201وَمِنْهُم مَّن يَقُولُ رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِي الْآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ
En er zijn er onder hen die smeken: "Onze Heer, geef ons in de wereld wat goed is en het Hiernamaals wat goed is en bescherm ons tegen de bestraffing van de Hel."
Al-BaqarahKoran Register
286Vers
MedinensischRevelation
199Vers

Vertaling — Al-Baqarah 199

Soera Al-Baqarah Vers 199 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Vertrekt daarna van waar de andere mensen vertrekken ('Arafâh) en…

Soera Vers 199/286 — Soera Al-Baqarah البقرة (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Baqarah Luisteren, Soera Al-Baqarah Vertaling, Soera Al-Baqarah mp3, Soera Al-Baqarah pdf. Vers 197–201. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers