Saba · 31/54
Vertaling Transliteratie — Soera Saba
وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَن نُّؤْمِنَ بِهَٰذَا الْقُرْآنِ وَلَا بِالَّذِي بَيْنَ يَدَيْهِ ۗ وَلَوْ تَرَىٰ إِذِ الظَّالِمُونَ مَوْقُوفُونَ عِندَ رَبِّهِمْ يَرْجِعُ بَعْضُهُمْ إِلَىٰ بَعْضٍ الْقَوْلَ يَقُولُ الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا لَوْلَا أَنتُمْ لَكُنَّا مُؤْمِنِينَ ۝٣١
Wa qaalal lazeena kafaroo lan nu`mina bihaazal Quraani wa laa billazee baina yadayh; wa law taraaa iziz zaalimoona mawqoofoona `inda Rabbihim yarji`u ba`duhum ilaa ba`dinil qawla yaqoolul lazeenas tud`ifoo lillazeenas takbaroo law laaa antum lakunnaa mu`mineen
📖 In het Nederlands
En degenen die ongelovig zijn, zeggen: "Wij zullen nooit in deze Koran geloven, en niet in wat ervóór was." En als jij (O Moehammad) de onrechtplegers zouden kunnen zien, wanneer Zij voorgeleid worden bij hun Heer. Zij zullen elkaar woorden verwijten. Degenen die volgelingen waren, zeggen tot degenen die hoogmoedig waren: "Als jullie ons niet hadden misleid, dan zouden wij zeker gelovigen zijn geweest"

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van enkele woorden:

  • "Mawqoefoen": vastgehouden, staande gehouden voor de afrekening.
  • "Istad'oefoe": degenen die zwak werden geacht, de volgelingen.
  • "Istakbaroe": degenen die hoogmoedig waren, de leiders en aanvoerders.
  • "Bayna yadayhi": wat ervóór is, de eerdere openbaringsboeken (Tawrah, Indjiel, Zaboer).

De Tafsir (uitleg) van de vers:

Allah de Verhevene vertelt ons over de koppigheid en de hardnekkigheid van de ongelovigen, die in hun arrogantie zeiden: "Wij zullen voorzeker niet geloven in deze Koran, noch in wat ervóór is gekomen aan openbaringsboeken." Zij verwierpen dus niet alleen de Koran, maar ook alle eerdere Boeken die Allah aan Zijn boodschappers had neergezonden. Dit toont hun totale afwijzing van de waarheid en hun blinde koppigheid, want zij geloofden zelfs niet in de boeken die vóór de Koran kwamen, ondanks dat deze de komst van de laatste Boodschapper aankondigden.

Vervolgens richt Allah Zich tot Zijn Profeet Mohammed (vrede zij met hem) en zegt: "Als je kon zien, o Boodschapper, wanneer de onrechtvaardigen voor hun Heer zullen worden opgesteld en vastgehouden voor de afrekening, dan zou je iets verschrikkelijks zien." Op dat moment zullen zij met elkaar in discussie gaan en elkaar verwijten maken. De zwakken en de volgelingen zullen tegen hun leiders en aanvoerders zeggen: "Als jullie ons niet hadden misleid en ons hadden tegengehouden van het geloof, dan waren wij zeker gelovigen geweest."

Deze vers toont ons de realiteit van degenen die de waarheid afwijzen: zij zijn niet alleen ongelovig in dit leven, maar zij zullen ook op de Dag des Oordeels elkaar de schuld geven. Maar dat zal hen niet baten, want iedereen zal de gevolgen van zijn eigen daden dragen.


Een boodschap van geloof en bezinning:

O dierbare lezer, zie hoe de ongelovigen in deze wereld de waarheid afwijzen met hoogmoed en arrogantie, maar op de Dag des Oordeels zullen zij spijt hebben en elkaar de schuld geven. De Koran is het laatste en meest complete Boek dat Allah aan de mensheid heeft neergezonden, als een leidraad en een genezing voor de harten. Het is een Boek dat de weg naar geluk in dit leven en in het Hiernamaals verlicht. Wie het gelooft en ernaar handelt, zal succesvol zijn, en wie het afwijst, zal verlies lijden.

Laat ons daarom de Koran omarmen met een oprecht hart, hem lezen, begrijpen en ernaar handelen. Want hij is het Woord van Allah, de Schepper van hemelen en aarde, en hij bevat de oplossing voor al onze problemen. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons standvastig maken in het geloof, en moge Hij ons behoeden voor de misleiding van degenen die ons van de waarheid willen afhouden. Amien.



📜 Vers 29-33 — Soera Saba

29وَيَقُولُونَ مَتَىٰ هَٰذَا الْوَعْدُ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ
En zij zeggen: "Wanneer zal de belofte vervuld worden, als jullie waarachtigen zijn?"
30قُل لَّكُم مِّيعَادُ يَوْمٍ لَّا تَسْتَأْخِرُونَ عَنْهُ سَاعَةً وَلَا تَسْتَقْدِمُونَ
Zeg: "Voor jullie is er een belofte van een Dag, die jullie geen moment kunnen uitstellen of bespoedigen.
31وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَن نُّؤْمِنَ بِهَٰذَا الْقُرْآنِ وَلَا بِالَّذِي بَيْنَ يَدَيْهِ ۗ وَلَوْ تَرَىٰ إِذِ الظَّالِمُونَ مَوْقُوفُونَ عِندَ رَبِّهِمْ يَرْجِعُ بَعْضُهُمْ إِلَىٰ بَعْضٍ الْقَوْلَ يَقُولُ الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا لَوْلَا أَنتُمْ لَكُنَّا مُؤْمِنِينَ
En degenen die ongelovig zijn, zeggen: "Wij zullen nooit in deze Koran geloven, en niet in wat ervóór was." En als jij (O Moehammad) de onrechtplegers zouden kunnen zien, wanneer Zij voorgeleid worden bij hun Heer. Zij zullen elkaar woorden verwijten. Degenen die volgelingen waren, zeggen tot degenen die hoogmoedig waren: "Als jullie ons niet hadden misleid, dan zouden wij zeker gelovigen zijn geweest"
32قَالَ الَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا لِلَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا أَنَحْنُ صَدَدْنَاكُمْ عَنِ الْهُدَىٰ بَعْدَ إِذْ جَاءَكُم ۖ بَلْ كُنتُم مُّجْرِمِينَ
Degenen die hoogmoedig waren, zullen tot degenen die volgelingen waren zeggen: "Waren wij het die jullie hebben afgehouden van de rechte Leiding, nadat deze tot jullie was gekomen? Nee! Jullie waren de misdadigers."
33وَقَالَ الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا بَلْ مَكْرُ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ إِذْ تَأْمُرُونَنَا أَن نَّكْفُرَ بِاللَّهِ وَنَجْعَلَ لَهُ أَندَادًا ۚ وَأَسَرُّوا النَّدَامَةَ لَمَّا رَأَوُا الْعَذَابَ وَجَعَلْنَا الْأَغْلَالَ فِي أَعْنَاقِ الَّذِينَ كَفَرُوا ۚ هَلْ يُجْزَوْنَ إِلَّا مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ
En degenen die volgengen waren, zuilen tot degenen die hoogmoedig weren zeggen: "Het was zelfs (jullie) list gedurende de nacht en de dag, toen jullie ons opriepen om niet in Allah te geloven en om naast Hem afgoden toe te kennen." En zij zullen de spijt verbergen wanneer zij de bestraffing zien en Wij ketenen om de nekken van degenen die ongelovig waren leggen. Zij worden slechts vergolden voor wat zij plachten te doen.
SabaKoran Register
54Vers
MekkaansRevelation
31Vers

Vertaling — Saba 31

Soera Saba Vers 31 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En degenen die ongelovig zijn, zeggen: "Wij zullen nooit in…

Soera Vers 31/54 — Soera Saba سبأ (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Saba Luisteren, Soera Saba Vertaling, Soera Saba mp3, Soera Saba pdf. Vers 29–33. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers