Ar-Rahman · 75/78
Vertaling Transliteratie — Soera Ar-Rahman
فَبِأَيِّ آلَاءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ ۝٧٥
Fabi ayyi aalaaa`i Rabbikumaa tukazzibaan
📖 In het Nederlands
Welke gunsten van jullie Heer loochenen jullie dan?

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van moeilijke woorden:

  • Ālā’: betekent de weldaden, gunsten en zegeningen.
  • Tukadhdhibān: jullie beiden ontkennen of loochenen.

Tafsir (uitleg) van de vers:

Deze vers is een retorische vraag die herhaald wordt in Surah Ar-Rahman, gericht aan zowel de djinn als de mensen. Allah vraagt: "Welke van de weldaden van jullie Heer ontkennen jullie beiden?" Het is een krachtige herinnering dat alle zegeningen – zichtbaar en onzichtbaar, materieel en spiritueel – van Allah alleen komen. Van de adem die je inademt tot het voedsel dat je eet, van het geloof in je hart tot het paradijs dat beloofd is aan de gelovigen: alles is een gunst van Allah. De herhaling van deze vers in de soera benadrukt dat de mens en de djinn geen enkele van deze weldaden kunnen ontkennen zonder ondankbaar te zijn. Het is een uitnodiging tot nadenken, dankbaarheid en erkenning van de Schepper.

Boodschap voor de lezer:

Beste broeder of zuster, sta eens stil bij de talloze zegeningen om je heen. Je ogen die zien, je hart dat klopt, de aarde die je draagt, de hemel die boven je is – het zijn allemaal geschenken van jouw Heer. Hoe kun je deze ontkennen? En hoe kun je Hem niet danken? Het geloof in Allah en het volgen van Zijn boodschapper is de grootste weldaad van allemaal, want het leidt je naar het eeuwige geluk. Laat deze vers een aansporing zijn om je leven te vullen met dankbaarheid, aanbidding en gehoorzaamheid aan Allah. Want wie dankbaar is, wordt door Allah nog meer gegeven, en wie ontkent, verliest het grootste goed: de tevredenheid van zijn Schepper. Moge Allah ons leiden tot oprechte dankbaarheid en ons laten behoren tot degenen die Zijn weldaden erkennen. Amien.



📜 Vers 73-77 — Soera Ar-Rahman

73فَبِأَيِّ آلَاءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ
Welke gunsten van jullie Heer loochenen jullie dan?
74لَمْ يَطْمِثْهُنَّ إِنسٌ قَبْلَهُمْ وَلَا جَانٌّ
Die geen mens en geen Djinn ooit vóór hen heeft aangeraakt.
75فَبِأَيِّ آلَاءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ
Welke gunsten van jullie Heer loochenen jullie dan?
76مُتَّكِئِينَ عَلَىٰ رَفْرَفٍ خُضْرٍ وَعَبْقَرِيٍّ حِسَانٍ
Leunend op groene kussens en op prachtige tapijten.
77فَبِأَيِّ آلَاءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ
Welke gunsten van jullie Heer loochenen jullie dan?
Ar-RahmanKoran Register
78Vers
MedinensischRevelation
75Vers

Vertaling — Ar-Rahman 75

Soera Ar-Rahman Vers 75 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Welke gunsten van jullie Heer loochenen jullie dan?

Soera Vers 75/78 — Soera Ar-Rahman الرحمن (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Ar-Rahman Luisteren, Soera Ar-Rahman Vertaling, Soera Ar-Rahman mp3, Soera Ar-Rahman pdf. Vers 73–77. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers