Al-Qalam · 49/52
Vertaling Transliteratie — Al-Qalam
لَّوْلَا أَن تَدَارَكَهُ نِعْمَةٌ مِّن رَّبِّهِ لَنُبِذَ بِالْعَرَاءِ وَهُوَ مَذْمُومٌ ۝٤٩
Law laaa an tadaara kahoo ni`matum mir rabbihee lanubiza bil`araaa`i wa huwa mazmoom
📖 In het Nederlands
Als hem van zijn Heer geen genade bereikt had, dan was hij zeker op een kwade plaats neer gesmeten, met verwijten beladen.
🎧 Luisteren

📜 Vers 47-51 — Al-Qalam

47أَمْ عِندَهُمُ الْغَيْبُ فَهُمْ يَكْتُبُونَ
Of is bij hen (kennis) van het onwaarneembare, zodat zij het kunnen opschrijven?
48فَاصْبِرْ لِحُكْمِ رَبِّكَ وَلَا تَكُن كَصَاحِبِ الْحُوتِ إِذْ نَادَىٰ وَهُوَ مَكْظُومٌ
Wees daarom geduldig tot het Oordeel van jouw Heer komt, en wees niet als de Profeet Yôenoes, toen hij (tot Allah) riep terwijl hij verbolgen was.
49لَّوْلَا أَن تَدَارَكَهُ نِعْمَةٌ مِّن رَّبِّهِ لَنُبِذَ بِالْعَرَاءِ وَهُوَ مَذْمُومٌ
Als hem van zijn Heer geen genade bereikt had, dan was hij zeker op een kwade plaats neer gesmeten, met verwijten beladen.
50فَاجْتَبَاهُ رَبُّهُ فَجَعَلَهُ مِنَ الصَّالِحِينَ
Daarna verkoos zijn Heer hem en maakte Hij hem tot één van de rechtschapenen.
51وَإِن يَكَادُ الَّذِينَ كَفَرُوا لَيُزْلِقُونَكَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّكْرَ وَيَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ
En bijna zouden degenen die niet geloven jou omwerpen met hun blikken, wanneer zij de Vermaning horen. En zij zeggen: "Voorwaar, hij is zeker bezeten."
Al-QalamKoran Register
52Vers
MekkaansRevelation
49Vers

Vertaling — Al-Qalam 49

Soera Al-Qalam Vers 49 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Als hem van zijn Heer geen genade bereikt had, dan…

Soera Vers 49/52 — Al-Qalam القلم (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Al-Qalam Luisteren, Al-Qalam Vertaling, Al-Qalam mp3, Al-Qalam pdf. Vers 47–51. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, August 18, 2026

Don't forget us in your sincere prayers