Sa asrifu `an Aayaatiyal lazeena yatakabbaroona fil ardi bighairil haqq; wa iny-yaraw kulla Aayatil laa yu`minoo bihaa wa iny-yaraw sabeelar rushdi laa yattakhizoohu sabeelanw wa iny-yaraw sabeelal ghaiyi yatta khizoohu sabeelaa; zaalika bi annahum kazzaboo bi Aayaatinaa wa kaanoo `anhaa ghaafileen
📖 Vertaling (In het Nederlands)
📖 In het Nederlands
Ik zal degenen die zich onterecht hoogmoedig op aarde gedragen van Mijn Tekeeien afwenden. En al zagen zij ieder Teken, dan nog zouden zij er niet in geloven, en al zagen zij het juiste Pad, dan zouden zij het niet als hun (pad) nemen. Maar als zij het pad van de dwaling zien, dan nemen zij het als (hun) pad. Dat is omdat zij Onze Tekenen loochenden en er geen acht op plachten te slaan.
🌐 Additional reference in Deutsch
🌐 Deutsch
Ich werde von meinen Zeichen diejenigen abwenden, die auf der Erde ohne Recht hochmütig sind. Wenn sie auch jedes Zeichen sehen, glauben sie nicht daran. Und wenn sie den Weg der Besonnenheit sehen, nehmen sie ihn sich nicht zum Weg. Wenn sie aber den Weg der Verirrung sehen, nehmen sie ihn sich zum Weg. Dies, weil sie Unsere Zeichen für Lüge erklären und ihnen gegenüber unachtsam sind.
آيَاتِيَ: De tekenen en bewijzen van Allah, zowel in de schepping (de horizon) als in Zijn openbaring (de Koran), die wijzen op Zijn eenheid en grootheid.
يَتَكَبَّرُونَ: Zij die hoogmoedig en arrogant zijn, zich boven anderen verheffend zonder recht.
سَبِيلَ الرُّشْدِ: De weg van leiding, rechtvaardigheid en succes die naar Allah's tevredenheid leidt.
سَبِيلَ الْغَيِّ: De weg van dwaling, verdorvenheid en het pad dat naar Allah's toorn leidt.
Uitleg van de vers:
Allah de Verhevene kondigt hier aan dat Hij de harten van de hoogmoedigen die zich zonder enig recht op aarde verheffen, zal afwenden van het begrijpen en overdenken van Zijn tekenen. Dit is een goddelijke straf voor hun arrogantie: zij worden beroofd van het inzicht in de bewijzen van Allah's grootheid, zowel in de schepping als in de geopenbaarde Boeken. Zij zien wel degelijk de tekenen, maar geloven er niet in vanwege hun koppigheid en afkeer van de waarheid. Wanneer zij de weg van leiding en rechtvaardigheid zien, volgen zij die niet, maar wanneer zij de weg van dwaling en verdorvenheid zien, omarmen zij die juist met volle overtuiging. Deze omkering van hun aard is het gevolg van hun vroegere loochening van Allah's tekenen en hun onachtzaamheid jegens het overdenken en nadenken over de betekenis ervan.
Een oprechte oproep aan de lezer:
Beste broeder en zuster, zie hoe groot de genade van Allah is! Hij opent de harten van de nederigen voor het begrijpen van Zijn tekenen, terwijl Hij de hoogmoedigen berooft van dit begrip. Wees daarom nederig tegenover je Heer, want nederigheid is de sleutel tot kennis en leiding. Sta open voor de tekenen van Allah om je heen — in de schepping, in de Koran, en in het leven zelf — en wees niet zoals degenen die de waarheid zien maar haar afwijzen. Vraag Allah oprecht om je hart te openen voor het licht van geloof, en wees niet hoogmoedig, want hoogmoed leidt tot dwaling en verlies. Moge Allah ons allen leiden naar het rechte pad en ons behoeden voor de wegen van dwaling.
Ik zal degenen die zich onterecht hoogmoedig op aarde gedragen van Mijn Tekeeien afwenden. En al zagen zij ieder Teken, dan nog zouden zij er niet in geloven, en al zagen zij het juiste Pad, dan zouden zij het niet als hun (pad) nemen. Maar als zij het pad van de dwaling zien, dan nemen zij het als (hun) pad. Dat is omdat zij Onze Tekenen loochenden en er geen acht op plachten te slaan.
Hij (Allah) zei: "O Môesa. voorwaar, Ik heb jou uitverkoren beven de (andere) mensen, door middel van Mijn Boodschap aan jou en Mijn ij Woord. Neem dan wat Ik aan jou heb gegeven (de Taurát) en behoor tot de Dankbaren."
En Wij schreven hem voor in de Tafelen over alle zaken, als een vermaning en als een uiteenzetting over alle zaken (en Wij zeiden:) "Grijpt dit stevig vast en beveel jouw volk dat zij zich er op de beste manier aan houden, Ik zal jullie de woonplaatsen van de zwaar zondigen tonen."
Ik zal degenen die zich onterecht hoogmoedig op aarde gedragen van Mijn Tekeeien afwenden. En al zagen zij ieder Teken, dan nog zouden zij er niet in geloven, en al zagen zij het juiste Pad, dan zouden zij het niet als hun (pad) nemen. Maar als zij het pad van de dwaling zien, dan nemen zij het als (hun) pad. Dat is omdat zij Onze Tekenen loochenden en er geen acht op plachten te slaan.
En degenen die Onze Tekenen en de ontmoeting in het Hiernamaals loochenden: hun werken zijn vructhteloos. Zij worden niet vergolden, behalve voor wat zij plachten te doen.
En het volk van Môesa maakte, na zijn vertrek (naar de berg Thôer). van hun (gouden) sieraden (een afgodsbeeld met) het lichaam van een kalf dat een loeiend geluid maakte. Beseften zij niet dat het in werkelijkheid niet tot hen kon spreken en hen geen weg kon wijzen? Zij namen het (ter aanbidding) en zij waren onrechtplegers.
SurahQuran.com was founded as a humble effort to serve the Noble Book and the pure Sunnah, to invite people to Allah, and to make the religious sciences accessible according to the methodology of the Quran and Sunnah. We praise and thank Allah for His grace, and we ask Him to accept our work and make it sincere for His noble Face.