Hud · 13/123
Vertaling Transliteratie — Soera Hud
أَمْ يَقُولُونَ افْتَرَاهُ ۖ قُلْ فَأْتُوا بِعَشْرِ سُوَرٍ مِّثْلِهِ مُفْتَرَيَاتٍ وَادْعُوا مَنِ اسْتَطَعْتُم مِّن دُونِ اللَّهِ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ ۝١٣
Am yaqooloonaf taraahu qul faatoo bi`ashri Suwarim mislihee muftarayaatinw wad`oo manis tata`tum min doonil laahi in kuntum saadiqeen
📖 In het Nederlands
Of zij zeggen: "Hij (Moehammad) heeft hem (de Koran) verzonnen." Zeg: "Brengt dan tien verzonnen hoofdstukken voort die daaraan gelijk zijn, en roept op wie jullie kunnen, buiten Allah, als jullie waarachtigen zijn."

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • Iftarāhu (افتراه): Het betekent dat hij (Mohammed) het zelf verzonnen en gelogen heeft, zonder dat het van Allah komt.
  • Muf tarayāt (مفتريات): Verzonnen en verzonnen leugens, zonder waarheid of werkelijkheid.
  • Min dūnillāh (من دون الله): Buiten Allah om, dus andere hulp of krachten dan Allah.

Uitleg van de ayat:

Deze nobele ayat behandelt de beschuldiging van de polytheïsten van Mekka, die zeiden dat de Profeet Mohammed (vrede zij met hem) de Koran zelf had verzonnen en dat het geen openbaring van Allah was. Allah weerlegt deze valse beschuldiging door een uitdaging aan hen te stellen: "Zeg tegen hen, O Mohammed: Als jullie beweren dat deze Koran verzonnen is, breng dan tien soortgelijke hoofdstukken (soera's) voort die jullie zelf verzonnen hebben, zonder dat jullie je aan waarheid of oprechtheid hoeven te houden. En roep iedereen aan die jullie kunnen oproepen, buiten Allah om, om jullie hierbij te helpen. Als jullie oprecht zijn in jullie bewering, doe het dan!"

Deze uitdaging toont de onmacht van de mensheid om iets soortgelijks als de Koran te produceren, omdat de Koran het woord van Allah is, dat geen mens kan nabootsen. De Koran is een wonder dat de uitdaging aan alle tijden en plaatsen stelt, en geen enkele schepping kan iets produceren dat ook maar in de buurt komt van de schoonheid, wijsheid en perfectie ervan.

Boodschap voor de lezer:

Deze ayat versterkt het geloof in de goddelijke oorsprong van de Koran en nodigt uit tot nadenken over de wonderlijke aard ervan. Het is een oproep aan iedereen die twijfelt om eerlijk naar de Koran te kijken en de uitdaging ervan te overwegen. De Koran is een licht dat de weg naar waarheid en geluk in dit leven en het hiernamaals verlicht. Wie oprecht zoekt naar de waarheid, zal in de Koran het antwoord vinden dat zijn hart geruststelt en zijn leven verrijkt. Dit is een kans voor iedereen om de grootsheid van Allah te erkennen en Zijn boodschap te omarmen, die leidt naar eeuwig succes.



📜 Vers 11-15 — Soera Hud

11إِلَّا الَّذِينَ صَبَرُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُولَٰئِكَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَأَجْرٌ كَبِيرٌ
Behalve degenen die geduldig zijn en goede werken verrichten. Zij zijn degenen voor wie er vergeving en een grote beloning is.
12فَلَعَلَّكَ تَارِكٌ بَعْضَ مَا يُوحَىٰ إِلَيْكَ وَضَائِقٌ بِهِ صَدْرُكَ أَن يَقُولُوا لَوْلَا أُنزِلَ عَلَيْهِ كَنزٌ أَوْ جَاءَ مَعَهُ مَلَكٌ ۚ إِنَّمَا أَنتَ نَذِيرٌ ۚ وَاللَّهُ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ وَكِيلٌ
Misschien zou jij een gedeelte van wat aan jou geopenbaard is willen weglaten, en is jouw hart benauwd, omdat zij zeggen: "Waarom is er geen schat naar hem neergezonden, of is er geen Engel met hem gekomen?" Voorwaar, jij bent slechts een waarschuwer en Allah is Bewaker van alle dingen.
13أَمْ يَقُولُونَ افْتَرَاهُ ۖ قُلْ فَأْتُوا بِعَشْرِ سُوَرٍ مِّثْلِهِ مُفْتَرَيَاتٍ وَادْعُوا مَنِ اسْتَطَعْتُم مِّن دُونِ اللَّهِ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ
Of zij zeggen: "Hij (Moehammad) heeft hem (de Koran) verzonnen." Zeg: "Brengt dan tien verzonnen hoofdstukken voort die daaraan gelijk zijn, en roept op wie jullie kunnen, buiten Allah, als jullie waarachtigen zijn."
14فَإِلَّمْ يَسْتَجِيبُوا لَكُمْ فَاعْلَمُوا أَنَّمَا أُنزِلَ بِعِلْمِ اللَّهِ وَأَن لَّا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ فَهَلْ أَنتُم مُّسْلِمُونَ
En als zij geen gehoor geven aan jullie, weet dan dat hij met de Kennis van Allah neergezonden is, en er geen god is dan Hij. Zullen jullie je dan (aan Allah) overgeven?
15مَن كَانَ يُرِيدُ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا وَزِينَتَهَا نُوَفِّ إِلَيْهِمْ أَعْمَالَهُمْ فِيهَا وَهُمْ فِيهَا لَا يُبْخَسُونَ
(Voor) wie het wereldse leven en haar versiering wensen zullen Wij hun daden daarin volledig vergoeden, en zij zullen daarin niet worden benadccld.
HudKoran Register
123Vers
MekkaansRevelation
13Vers

Vertaling — Hud 13

Soera Hud Vers 13 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Of zij zeggen: "Hij (Moehammad) heeft hem (de Koran) verzonnen."…

Soera Vers 13/123 — Soera Hud هود (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Hud Luisteren, Soera Hud Vertaling, Soera Hud mp3, Soera Hud pdf. Vers 11–15. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers