An-Naml · 45/93
Vertaling Transliteratie — Soera An-Naml
وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا إِلَىٰ ثَمُودَ أَخَاهُمْ صَالِحًا أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ فَإِذَا هُمْ فَرِيقَانِ يَخْتَصِمُونَ ۝٤٥
Wa laqad arsalnaaa ilaa Samoda akhaahum Saalihan ani`budul lahha fa izaa hum fareeqaani yakhtasimoon
📖 In het Nederlands
En voorzeker, Wij zonden hun broeder Shâlih naar de Tsamôcd. (Hij zei:) "Aanbidt Allah!" Toen werden zij twee groepen die met elkaar redetwistten.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Thamoed: een bekend Arabisch volk dat na het volk van 'Ad leefde en in al-Hidjr (het huidige Saoedi-Arabië) woonde.
  • Hun broeder: hiermee wordt bedoeld dat Salih uit hun eigen volk kwam, niet dat hij hun biologische broeder was.
  • Twee groepen die met elkaar redetwisten: de gelovigen en de ongelovigen, waarbij elke groep beweerde dat de waarheid aan hun kant stond.

Uitleg van de vers:

Wij zonden werkelijk naar het volk van Thamoed hun broeder Salih, vrede zij met hem, met de boodschap dat zij alleen Allah moeten aanbidden en geen andere god naast Hem mogen stellen. Hij riep hen op tot het zuivere monotheïsme (Tawheed) en het verlaten van de afgoderij. Maar in plaats van dat zij als één gemeenschap op zijn oproep reageerden, splitste het volk zich in twee groepen die met elkaar in conflict raakten: een groep die in zijn boodschap geloofde en hem volgde, en een groep die zijn oproep verwierp en weigerde de waarheid te aanvaarden. Beide groepen beweerden dat de waarheid aan hun kant stond, en zij twistten en redetwistten over wie er gelijk had.

Lessen en aansporing:

Dit verhaal toont ons hoe de profeten door hun eigen volkeren werden gestuurd, zodat de mensen geen excuus zouden hebben om te zeggen: "Wij kennen hen niet." Allah stuurde Salih vanuit hun eigen midden, zodat zij zijn oprechtheid en betrouwbaarheid konden zien. Toch kozen sommigen voor de waarheid en anderen voor de dwaling. Dit is een les voor ons: de waarheid is niet afhankelijk van de meerderheid, maar van het volgen van de leiding van Allah. Laten wij behoren tot degenen die naar de oproep van de profeten luisteren en de waarheid volgen, ongeacht hoeveel tegenstanders er zijn. Want de overwinning is uiteindelijk voor degenen die Allah vrezen en Zijn boodschappers volgen. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons doen behoren tot de gelovigen die elkaar aansporen tot waarheid en geduld.



📜 Vers 43-47 — Soera An-Naml

43وَصَدَّهَا مَا كَانَت تَّعْبُدُ مِن دُونِ اللَّهِ ۖ إِنَّهَا كَانَتْ مِن قَوْمٍ كَافِرِينَ
En zij werd verhinderd door wat zij naast Allah aanbad. Voorwaar, zij behoorde tot het ongelovige volk.
44قِيلَ لَهَا ادْخُلِي الصَّرْحَ ۖ فَلَمَّا رَأَتْهُ حَسِبَتْهُ لُجَّةً وَكَشَفَتْ عَن سَاقَيْهَا ۚ قَالَ إِنَّهُ صَرْحٌ مُّمَرَّدٌ مِّن قَوَارِيرَ ۗ قَالَتْ رَبِّ إِنِّي ظَلَمْتُ نَفْسِي وَأَسْلَمْتُ مَعَ سُلَيْمَانَ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Er werd tegen haar gezegd: "Treed het paleis binnen." Toen zij het zag, dacht zij dat het een waterplas was en zij trok (haar gewaad) op van haar benen. Hij zei: "Het is een paleis dat betegeld is met glas. Zij zei: "Mijn Heer, voorwaar, ik heb mijzelf onrecht aangedaan en ik geef mij met Soelaimân over aan Allah, de Heer der Werelden."
45وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا إِلَىٰ ثَمُودَ أَخَاهُمْ صَالِحًا أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ فَإِذَا هُمْ فَرِيقَانِ يَخْتَصِمُونَ
En voorzeker, Wij zonden hun broeder Shâlih naar de Tsamôcd. (Hij zei:) "Aanbidt Allah!" Toen werden zij twee groepen die met elkaar redetwistten.
46قَالَ يَا قَوْمِ لِمَ تَسْتَعْجِلُونَ بِالسَّيِّئَةِ قَبْلَ الْحَسَنَةِ ۖ لَوْلَا تَسْتَغْفِرُونَ اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ
Hij zei: "O mijn volk, waarom zouden jullie het slechte vóór het goede bespoedigen? Hadden jullie maar om vergeving gevraagd. Hopelijk worden jullie begenadigd."
47قَالُوا اطَّيَّرْنَا بِكَ وَبِمَن مَّعَكَ ۚ قَالَ طَائِرُكُمْ عِندَ اللَّهِ ۖ بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ تُفْتَنُونَ
Zij zeiden: "Wij verwachtten van jou en degenen die met jou zijn een slecht lot." Hij zei: "Jullie lot is bij Allah. Jullie zijn beslist een volk dat op de proef gesteld wordt."
An-NamlKoran Register
93Vers
MekkaansRevelation
45Vers

Vertaling — An-Naml 45

Soera An-Naml Vers 45 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En voorzeker, Wij zonden hun broeder Shâlih naar de Tsamôcd.…

Soera Vers 45/93 — Soera An-Naml النمل (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Naml Luisteren, Soera An-Naml Vertaling, Soera An-Naml mp3, Soera An-Naml pdf. Vers 43–47. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers