Aal-Imran · 178/200
Vertaling Transliteratie — Soera Aal-Imran
وَلَا يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ ۚ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُوا إِثْمًا ۚ وَلَهُمْ عَذَابٌ مُّهِينٌ ۝١٧٨
Wa laa yahsabannal lazeena kafarooo annamaa numlee lahum khairulli anfusihim; innamaa numlee lahum liyazdaadooo ismaa wa lahum `azaabum muheen
📖 In het Nederlands
Laat degenen die ongelovig zijn niet denken dat Ons uitstel geven beter voor hen is: Wij geven hun slechts uitstel opdat hun zonden zullen toenemen en voor hen is er een vemederende bestraffing.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • نُمْلِي: Wij geven uitstel, Wij verlengen hun levensduur en stellen hun bestraffing uit.
  • إِثْمًا: Zonde en overtreding.
  • مُهِينٌ: Vernederend, dat hen vernedert en kleinmaakt.

Uitleg van de vers:

Laat de ongelovigen niet denken dat het uitstel dat Wij hen verlenen – door hun levens te verlengen en hen van wereldse genoegens te laten genieten zonder hen onmiddellijk te bestraffen voor hun ongeloof en zonden – goed is voor henzelf. Dat is absoluut niet het geval. Wij geven hen slechts uitstel, niet omdat zij waardevol zijn in Onze ogen, maar zodat zij zich nog meer in zonde en overtreding wentelen, en hun zonden steeds verder opstapelen. En voor hen is er een vernederende en onterende bestraffing in het Hiernamaals.

Deze vers troost de gelovigen en waarschuwt de ongelovigen tegelijkertijd. Het leert ons dat het uitstel van bestraffing in deze wereld geen teken is van tevredenheid van Allah, maar veeleer een kans is voor bezinning. Voor de ongelovigen is het echter een middel tot nog meer ondergang. Voor de gelovigen is dit een geruststelling dat de rechtvaardigheid van Allah zeker zal komen, ook al duurt het even. Het is een oproep aan iedereen om niet misleid te worden door het tijdelijke succes van degenen die zich tegen de waarheid verzetten, want de uiteindelijke uitkomst behoort aan de rechtvaardigen toe.



📜 Vers 176-180 — Soera Aal-Imran

176وَلَا يَحْزُنكَ الَّذِينَ يُسَارِعُونَ فِي الْكُفْرِ ۚ إِنَّهُمْ لَن يَضُرُّوا اللَّهَ شَيْئًا ۗ يُرِيدُ اللَّهُ أَلَّا يَجْعَلَ لَهُمْ حَظًّا فِي الْآخِرَةِ ۖ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ
En laat je niet treurig maken (O Moehammed) door degenen die zich naar het ongeloof haasten. Voorwaar, zij zullen Allah niet schaden. Allah wil dat Hij hen geen aandeel in het Hiernamaals geeft en voor hen is er een geweldige bestraffing.
177إِنَّ الَّذِينَ اشْتَرَوُا الْكُفْرَ بِالْإِيمَانِ لَن يَضُرُّوا اللَّهَ شَيْئًا وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ
Voorwaar, degenen die het geloof voor ongeloof verruild hebben. zij brengen Allah in niets schade tot en voor hen is er een pijnlijke bestraffing.
178وَلَا يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ ۚ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُوا إِثْمًا ۚ وَلَهُمْ عَذَابٌ مُّهِينٌ
Laat degenen die ongelovig zijn niet denken dat Ons uitstel geven beter voor hen is: Wij geven hun slechts uitstel opdat hun zonden zullen toenemen en voor hen is er een vemederende bestraffing.
179مَّا كَانَ اللَّهُ لِيَذَرَ الْمُؤْمِنِينَ عَلَىٰ مَا أَنتُمْ عَلَيْهِ حَتَّىٰ يَمِيزَ الْخَبِيثَ مِنَ الطَّيِّبِ ۗ وَمَا كَانَ اللَّهُ لِيُطْلِعَكُمْ عَلَى الْغَيْبِ وَلَٰكِنَّ اللَّهَ يَجْتَبِي مِن رُّسُلِهِ مَن يَشَاءُ ۖ فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ ۚ وَإِن تُؤْمِنُوا وَتَتَّقُوا فَلَكُمْ أَجْرٌ عَظِيمٌ
Allah zal de gelovigen niet in de toestand laten waarin jullie verkeren totdat Hij het slechte van het goede scheidt. En Allah brengt jullie niet op de hoogte van het onwaarneembare, maar Allah kiest uit Zijn Boodschappers wie Hij wil Gelooft dus in Allah en Zijn Boodschappers. En indien jullie geloven en (Allah) vrezen hebben, den is er voor jullie een geweldige beloning
180وَلَا يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ يَبْخَلُونَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ هُوَ خَيْرًا لَّهُم ۖ بَلْ هُوَ شَرٌّ لَّهُمْ ۖ سَيُطَوَّقُونَ مَا بَخِلُوا بِهِ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ وَلِلَّهِ مِيرَاثُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۗ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرٌ
En laat degenen die gierig zijn (en achterhouden van) wat Allah hun gegeven heeft van Zijn gunst, niet denken dat het good voor hen is. Welnee, het is slecht voor hen, (het onderwerp van) hun gierigheid zal hen op de Dag der Opstanding om hun nek gehangen worden. En aan Allah behoort de erfenis van de hemelen en de aarde. En Allah is Alwetend over wat jullie doen.
Aal-ImranKoran Register
200Vers
MedinensischRevelation
178Vers

Vertaling — Aal-Imran 178

Soera Aal-Imran Vers 178 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Laat degenen die ongelovig zijn niet denken dat Ons uitstel…

Soera Vers 178/200 — Soera Aal-Imran آل عمران (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Aal-Imran Luisteren, Soera Aal-Imran Vertaling, Soera Aal-Imran mp3, Soera Aal-Imran pdf. Vers 176–180. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers