Az-Zumar · 42/75
Vertaling Transliteratie — Soera Az-Zumar
اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا ۖ فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَىٰ عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الْأُخْرَىٰ إِلَىٰ أَجَلٍ مُّسَمًّى ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ۝٤٢
Allaahu yatawaffal anfusa heena mawtihaa wallatee lam tamut fee manaamihaa fa yumsikul latee qadaa `alaihal mawta wa yursilul ukhraaa ilaaa ajalim musammaa; inna fee zaalika la Aayaatil liqawmai yatafakkarron
📖 In het Nederlands
Allah neemt de zielen weg bij hun sterven en bij degenen die niet stemen in hun slaap. Dan houdt Hij de zielen waarvoor Hij de dood leeft beslist achter, en stuurt Hij de overigen (terug) tot een vastgestelde tijd. Voorwaar, daarin zijn zeker Tekenen voor een volk dat nadenkt.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van betekenissen van woorden:

  • Yatawaffa: Het volledig wegnemen van de ziel, of het nu bij de dood is of tijdens de slaap.
  • Al-Anfus: Meervoud van *nafs*; de zielen die het lichaam leven geven.
  • Fayumsiku: Hij houdt vast en laat niet terugkeren.
  • Qadaa 'alayhal-mawt: Hij heeft erover beslist dat deze persoon zal sterven.
  • Yursilu: Hij stuurt terug en laat terugkeren.
  • Ajalin musammā: Een vastgestelde termijn die bij Allah bekend is.

Tafsir (Uitleg) van de Edele Vers:

Allah – de Verhevene – is Degene Die de zielen volledig tot Zich neemt op het moment van de dood; dit is de grote dood waarmee het leven volledig eindigt. En Hij neemt ook de zielen tot Zich van degenen die nog niet gestorven zijn, namelijk tijdens hun slaap; dit is de kleinere dood. Vervolgens houdt Hij de ziel vast waarover de dood is beslist – en dat is de ziel van degene die werkelijk is overleden – en laat deze niet meer terugkeren naar het lichaam. En Hij stuurt de andere ziel – die van de slapende – terug naar het lichaam van de persoon om verder te leven tot een vastgestelde termijn die Allah heeft bepaald, zodat hij of zij het levensonderhoud en de levensduur kan voltooien.

In dit proces van het wegnemen van de ziel bij de dood en tijdens de slaap, en het vasthouden van de ene en het terugzenden van de andere, liggen duidelijke tekenen en bewijzen voor mensen die nadenken en nadenken over de grootsheid van Allah. Wie in staat is om de zielen te nemen tijdens de slaap en ze terug te sturen bij het ontwaken, en Wie de ziel van de overledene vasthoudt, is zeker in staat om de mensen na hun dood op te wekken voor de afrekening en de vergelding.


Een uitnodiging tot nadenken en geloof:

O geliefde lezer, aanschouw deze wonderlijke goddelijke regeling! Elke keer dat je slaapt en weer wakker wordt, ervaar je een kleine dood en een hernieuwde leven. Dit is een dagelijkse herinnering aan de grote dood die onvermijdelijk komt, en aan de opstanding die zeker zal plaatsvinden. Allah toont je in je eigen leven – in je slaap en je ontwaken – een tastbaar bewijs van Zijn almacht. Zou degene die de zielen in hun slaap neemt en ze terugstuurt, niet in staat zijn om de doden op te wekken op de Dag des Oordeels? Zeker wel! Denk hierover na, en laat dit je geloof versterken en je hart verbinden met je Heer, Die over alle dingen machtig is.



📜 Vers 40-44 — Soera Az-Zumar

40مَن يَأْتِيهِ عَذَابٌ يُخْزِيهِ وَيَحِلُّ عَلَيْهِ عَذَابٌ مُّقِيمٌ
Tot wie een bestraffing komt: die zal door hem vemederd worden, en een blijvende bestraffing zal op hem rusten.
41إِنَّا أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ لِلنَّاسِ بِالْحَقِّ ۖ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَلِنَفْسِهِ ۖ وَمَن ضَلَّ فَإِنَّمَا يَضِلُّ عَلَيْهَا ۖ وَمَا أَنتَ عَلَيْهِم بِوَكِيلٍ
Voorwaar, Wij hebben in Waarheid het Boek aan jou gezonden. Wie dan de Leiding aanvandt; het is ten gunste van zichzelf; maar wie dwaalt; hij benadeelt slechts zichzelf. En jij (O Moehammad) bent geen verantwoordelijke over hen.
42اللَّهُ يَتَوَفَّى الْأَنفُسَ حِينَ مَوْتِهَا وَالَّتِي لَمْ تَمُتْ فِي مَنَامِهَا ۖ فَيُمْسِكُ الَّتِي قَضَىٰ عَلَيْهَا الْمَوْتَ وَيُرْسِلُ الْأُخْرَىٰ إِلَىٰ أَجَلٍ مُّسَمًّى ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ
Allah neemt de zielen weg bij hun sterven en bij degenen die niet stemen in hun slaap. Dan houdt Hij de zielen waarvoor Hij de dood leeft beslist achter, en stuurt Hij de overigen (terug) tot een vastgestelde tijd. Voorwaar, daarin zijn zeker Tekenen voor een volk dat nadenkt.
43أَمِ اتَّخَذُوا مِن دُونِ اللَّهِ شُفَعَاءَ ۚ قُلْ أَوَلَوْ كَانُوا لَا يَمْلِكُونَ شَيْئًا وَلَا يَعْقِلُونَ
Nemen zij buiten Allah voorsprekers? Zeg: "Ook al hebben zij geen enkele machten kunnen zij niet nadenken?"
44قُل لِّلَّهِ الشَّفَاعَةُ جَمِيعًا ۖ لَّهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۖ ثُمَّ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ
Zeg: "Aan Allah behoort alle voorspraak. Aan Hem behoort de heeershappij van de hemelen en de aarde, en tot Hem zullen jullie terugkeren."
Az-ZumarKoran Register
75Vers
MekkaansRevelation
42Vers

Vertaling — Az-Zumar 42

Soera Az-Zumar Vers 42 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Allah neemt de zielen weg bij hun sterven en bij…

Soera Vers 42/75 — Soera Az-Zumar الزمر (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Az-Zumar Luisteren, Soera Az-Zumar Vertaling, Soera Az-Zumar mp3, Soera Az-Zumar pdf. Vers 40–44. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers