دَرَجَاتٍ مِّنْهُ وَمَغْفِرَةً وَرَحْمَةً ۚ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا ٩٦
🔤 Transliteration
Darajaatim minhu wa maghfiratanw wa rahmah; wa kaanal laahu Ghafoorar Raheema
📖 Vertaling (In het Nederlands)
📖 In het Nederlands
Met rangen van Hem en vergeving en Barmhartigheid, En Allah is Vergevensgezind, Meest Barmhartig.
🌐 Additional reference in Deutsch
Woorden die uitleg nodig hebben:
- دَرَجَاتٍ (darajâtin): Hoge rangen en niveaus, de één boven de ander, in het Paradijs.
- مَغْفِرَةً (maghfirah): Vergiffenis van zonden en het bedekken ervan door Allah.
- رَحْمَةً (rahmah): Barmhartigheid die de gelovigen omvat en hen naar het eeuwige geluk leidt.
Uitleg van de vers:
Allah de Verhevene schenkt degenen die strijden op Zijn pad – met hun bezit en hun leven – een grote beloning: hoge rangen in het Paradijs, de één boven de ander, als een gunst van Hem alleen. Daarnaast vergeeft Hij hun zonden en tekortkomingen, en omvat Hij hen met Zijn ruime barmhartigheid, waarmee zij in eeuwige zaligheid verkeren. Allah is de Vergevensgezinde voor wie berouw toont en tot Hem terugkeert, en de Barmhartige voor degenen die Hem gehoorzamen en streven naar Zijn tevredenheid. Deze vers benadrukt dat de beloning van de mujahidien (strijders op het pad van Allah) niet alleen materieel is, maar ook spiritueel: vergeving van zonden en goddelijke barmhartigheid die alle aspecten van hun leven omvat.
Aansporing en boodschap voor de lezer:
Beste broeder en zuster in de islam, zie hoe groot de goedheid van Allah is voor degenen die zich inzetten voor Zijn zaak! Hij beloont hen niet alleen met hoge posities in het Paradijs, maar vergeeft ook hun fouten en omringt hen met Zijn barmhartigheid. Dit is een uitnodiging aan jou om ook te streven naar het goede, of het nu gaat om kennis, het helpen van anderen, of het verdedigen van de waarheid. Weet dat Allah’s vergeving en barmhartigheid nabij zijn voor iedereen die oprecht naar Hem toekeert. Laat deze vers je hart vullen met hoop en vastberadenheid om tot degenen te behoren die Allah’s gunst en vergeving ontvangen. De deur van berouw staat open, en de barmhartigheid van Allah is breder dan al jouw zonden – keer terug naar Hem, en Hij zal je vergeven en je verheffen in rangen.
📜 Vers 94-98 — Soera An-Nisa
94يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا ضَرَبْتُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَتَبَيَّنُوا وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقَىٰ إِلَيْكُمُ السَّلَامَ لَسْتَ مُؤْمِنًا تَبْتَغُونَ عَرَضَ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فَعِندَ اللَّهِ مَغَانِمُ كَثِيرَةٌ ۚ كَذَٰلِكَ كُنتُم مِّن قَبْلُ فَمَنَّ اللَّهُ عَلَيْكُمْ فَتَبَيَّنُوا ۚ إِنَّ اللَّهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرًا
O jullie die geloven, als jullie je op de Weg van Allah rondtrekken (om te strijden), onderzoekt dan (nauwkeurig) en zegt niet tot degene die jullie Salâm geeft (groet): "Jij bent geen gelovige" verlangend naar de vergankelijke genieting van het wereldse leven, het is bij Allah dat veel mogelijkheden tot buit zijn. Zo waren jullie zelf (eens in de toestand van ongelovigen) en toon begunstigde Allah jullie, onderzoekt dus (nauwkeurig). Voorwaar, Allah is Alwetend over wat jullie doen.
95لَّا يَسْتَوِي الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ غَيْرُ أُولِي الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ ۚ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِينَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِينَ دَرَجَةً ۚ وَكُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَىٰ ۚ وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَى الْقَاعِدِينَ أَجْرًا عَظِيمًا
Niet gelijk zijn de (thuis-)zittenden van de gelovigen, behalve gabrekkigen, aan degenen die strijden op de Weg van Allah met hun eigendommen en hun zielen. Allah heeft de strijders met hun eigendommen en zielen een rang bevoorrecht boven de (thuis-)zitters. Aan allen heeft Allah het goede beloofd. En Allah heeft de strijders boven de (thuis,-)zitters bevoorrecht met een geweldige beloning.
96دَرَجَاتٍ مِّنْهُ وَمَغْفِرَةً وَرَحْمَةً ۚ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا
Met rangen van Hem en vergeving en Barmhartigheid, En Allah is Vergevensgezind, Meest Barmhartig.
97إِنَّ الَّذِينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ ظَالِمِي أَنفُسِهِمْ قَالُوا فِيمَ كُنتُمْ ۖ قَالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفِينَ فِي الْأَرْضِ ۚ قَالُوا أَلَمْ تَكُنْ أَرْضُ اللَّهِ وَاسِعَةً فَتُهَاجِرُوا فِيهَا ۚ فَأُولَٰئِكَ مَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ ۖ وَسَاءَتْ مَصِيرًا
Voorwaar, (tot) degenen waarvan de zielen door de Engelen worden meegenomen, en die onrechtvaardig waren, zeggen zij: "In wat voor toestand waren jullie (toen jullie stierven)?" Zij zeggen: "Wij waren de onderdrukten op aarde." Zij (de Engelen) zeggen: "Was de aarde van Allah niet (zo) uitgestrekt dat jullie daarop hadden kunnen uitwijken?" Zij zijn degenen wiens verblijfplaats de Hel is. Het is de slechtste bestemming!
98إِلَّا الْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ لَا يَسْتَطِيعُونَ حِيلَةً وَلَا يَهْتَدُونَ سَبِيلًا
Behalve de ondaedrukten van de mannen en de vrouwen en de kinderen die niet tot macht in staat zijn, en die geen weg kunnen vinden.
Vertaling — An-Nisa 96
Soera An-Nisa Vers 96 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Met rangen van Hem en vergeving en Barmhartigheid, En Allah…
Soera Vers 96/176 — Soera An-Nisa النساء (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Nisa Luisteren, Soera An-Nisa Vertaling, Soera An-Nisa mp3, Soera An-Nisa pdf. Vers 94–98. In het Nederlands: Deutsch.