Maryam · 76/98
Vertaling Transliteratie — Soera Maryam
وَيَزِيدُ اللَّهُ الَّذِينَ اهْتَدَوْا هُدًى ۗ وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِندَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ مَّرَدًّا ۝٧٦
Wa yazeedul laahul lazeenah tadaw hudaa; wal baaqiyaatus saalihaatu khairun `inda Rabbika sawaabanw wa khairum maraddaa
📖 In het Nederlands
En Allah zal voor degenen die Leiding volgen dt Leiding vemeerderen; en de blijvende goede daden zijn heter bij jouw Heer wat betreft beloning en beter wat betreft de terugkeer.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van belangrijke woorden:

  • Al-Baqiyat as-Salihat: De blijvende goede daden, zoals het gedenken van Allah, gebed, vasten, liefdadigheid en andere daden van gehoorzaamheid die een blijvende beloning hebben.
  • Thawaban: Als beloning en vergoeding in het Hiernamaals.
  • Maraddan: Als terugkeer en uiteindelijke bestemming; het betekent ook de goede afloop en het resultaat.

Tafsir (uitleg) van de ayah:

Allah de Verhevene vertelt ons in dit nobele vers dat Hij degenen die het pad van leiding hebben gekozen – door te geloven in Hem en Zijn boodschappers te volgen – steeds meer leiding en geloof schenkt. Hij verhoogt hun inzicht, versterkt hun overtuiging en opent hun harten voor nog meer gehoorzaamheid en goede daden. Dit is een grote genade van Allah: wie oprecht naar de waarheid zoekt en deze omarmt, wordt door Allah op dat pad gesterkt en krijgt steeds meer licht, totdat hij of zij het hoogste niveau van geloof bereikt.

Dit staat in contrast met de ongelovigen die blijven volharden in hun dwaling; zij worden juist aan hun lot overgelaten en hun dwaling neemt toe. Maar de gelovigen worden gezegend met een toename van leiding, kennis en daden van aanbidding.

Vervolgens maakt Allah duidelijk dat de blijvende goede daden – datgene wat men verricht met een oprecht hart en zuivere intentie voor Allah – veel beter zijn dan alle tijdelijke genoegens van deze wereld. Deze daden zijn beter als beloning bij Allah op de Dag des Oordeels en zij leiden tot een betere uiteindelijke bestemming. Terwijl de wereldse bezittingen en genietingen vergaan en verdwijnen, blijven de goede daden bewaard bij Allah en worden zij vermenigvuldigd voor degenen die ze verrichten.

Dit is een grote bemoediging voor de gelovige om vast te houden aan goede daden, hoe klein ze ook lijken, want zij zijn het die gewicht in de weegschaal hebben op de Dag waarop niets anders zal helpen. Het herinnert ons eraan dat het ware succes niet ligt in het verzamelen van wereldse rijkdommen, maar in het verzamelen van daden die Allah tevreden stellen en die ons dichter bij Zijn Paradijs brengen.

Een boodschap voor de lezer:

Beste lezer, dit vers opent voor jou een deur van hoop en bemoediging. Het leert ons dat Allah degene die naar Hem toekomt, tegemoet komt met nog meer leiding en succes. Als jij een stap zet op het pad van geloof, zal Allah jouw stappen versterken en jouw weg verlichten. En weet dat elke goede daad die jij verricht – hoe klein ook – niet verloren gaat. Het is een zaadje dat jij plant voor het Hiernamaals, en de oogst daarvan is oneindig veel beter dan alles wat deze wereld te bieden heeft. Laat deze wereld je dus niet misleiden met haar tijdelijke schittering, maar investeer in het blijvende: jouw relatie met Allah en jouw goede daden. Dat is de ware winst die nooit vergaat.



📜 Vers 74-78 — Soera Maryam

74وَكَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّن قَرْنٍ هُمْ أَحْسَنُ أَثَاثًا وَرِئْيًا
En hoeveel generaties hebben Wij niet vóór hen vernietigd, die beter toegerust waren en (mooier in) verschijning.
75قُلْ مَن كَانَ فِي الضَّلَالَةِ فَلْيَمْدُدْ لَهُ الرَّحْمَٰنُ مَدًّا ۚ حَتَّىٰ إِذَا رَأَوْا مَا يُوعَدُونَ إِمَّا الْعَذَابَ وَإِمَّا السَّاعَةَ فَسَيَعْلَمُونَ مَنْ هُوَ شَرٌّ مَّكَانًا وَأَضْعَفُ جُندًا
Zeg (O Moehammad): "Wie in dwaling verkeert: de Barmhartige laat voor hem de termijn verlengen, tot wanneer zij zien wat hun aangezegd was: òf de bestraffing, òf het Uur; dan zullen zij weten wie er slecht of is wat betreft plaats, en zwakker is wat betreft een helper."
76وَيَزِيدُ اللَّهُ الَّذِينَ اهْتَدَوْا هُدًى ۗ وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِندَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ مَّرَدًّا
En Allah zal voor degenen die Leiding volgen dt Leiding vemeerderen; en de blijvende goede daden zijn heter bij jouw Heer wat betreft beloning en beter wat betreft de terugkeer.
77أَفَرَأَيْتَ الَّذِي كَفَرَ بِآيَاتِنَا وَقَالَ لَأُوتَيَنَّ مَالًا وَوَلَدًا
Heb jij degene gezien, die niet in Onze Tekenen gelooft, en zegt: "Aan mij zullen zeker bezit en zonen gegeven worden"?
78أَطَّلَعَ الْغَيْبَ أَمِ اتَّخَذَ عِندَ الرَّحْمَٰنِ عَهْدًا
Heeft hij het onwaarneembare gezien of heeft hij een verbond gesloten met de Barmhartige?
MaryamKoran Register
98Vers
MekkaansRevelation
76Vers

Vertaling — Maryam 76

Soera Maryam Vers 76 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En Allah zal voor degenen die Leiding volgen dt Leiding…

Soera Vers 76/98 — Soera Maryam مريم (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Maryam Luisteren, Soera Maryam Vertaling, Soera Maryam mp3, Soera Maryam pdf. Vers 74–78. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers