Aal-Imran · 36/200
Vertaling Transliteratie — Soera Aal-Imran
فَلَمَّا وَضَعَتْهَا قَالَتْ رَبِّ إِنِّي وَضَعْتُهَا أُنثَىٰ وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا وَضَعَتْ وَلَيْسَ الذَّكَرُ كَالْأُنثَىٰ ۖ وَإِنِّي سَمَّيْتُهَا مَرْيَمَ وَإِنِّي أُعِيذُهَا بِكَ وَذُرِّيَّتَهَا مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ ۝٣٦
Falammaa waqa`athaa qaalat Rabbi innee wada`tuhaaa unsaa wallaahu a`lamu bimaa wada`at wa laisaz zakaru kalunsaa wa innee sammaituhaa Maryama wa innee u`eezuhaa bika wa zurriyyatahaa minash Shaitaanir Rajeem
📖 In het Nederlands
En toen zij haar gebaard had, zei zij: "Mijn Heer, ik heb haar gebaard, (het is) een meisje," - en Allah wist het best wat zij gebaard had - "en het mannelijke is niet als het vrouwelijke. En voorwaar, ik heb haar Maryam genoemd, en ik smeek U haar en haar nakomelingen te bescherment tegen de vervloekte Satan."

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • وَضَعَتْهَا: zij baarde haar (het kind).
  • أُنثَىٰ: een meisje.
  • الذَّكَرُ: de jongen.
  • أُعِيذُهَا: ik zoek bescherming voor haar.
  • ذُرِّيَّتَهَا: haar nakomelingen.
  • الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ: de vervloekte Satan, die uit Gods barmhartigheid is verstoten.

Uitleg van de vers:

Toen de vrouw van Imraan haar zwangerschap voltooide en haar kind baarde, zei zij, zich verontschuldigend en denkend dat haar gelofte misschien niet aanvaard zou worden omdat zij een meisje had gekregen: "Mijn Heer, ik heb een meisje gebaard." En Allah wist het beste wat zij gebaard had, want Hij kent alles wat in de baarmoeders is. Zij zei: "En de jongen die ik wenste voor de dienst in de heilige moskee is niet zoals het meisje dat mij geschonken is," vanwege de zwakte van het meisje en de natuurlijke omstandigheden die haar overkomen, zoals de menstruatie en de kraamtijd, die haar ongeschikt maken voor voortdurende dienst in het huis van aanbidding. Toch had Allah een grote bestemming voor dit meisje voorbestemd. Zij zei: "En ik heb haar Maria genoemd," en zij zocht bescherming voor haar en haar nakomelingen bij Allah tegen de vervloekte Satan, die uit Gods barmhartigheid is verstoten, zodat hij hen geen kwaad zou kunnen doen.

Lessen en wijsheid uit de vers:

Deze vers toont ons de oprechtheid van deze vrome vrouw en haar toewijding aan Allah, ondanks haar teleurstelling dat zij geen jongen had gekregen. Het leert ons dat Allah de bedoelingen van de mensen kent en dat Hij de oprechte daden aanvaardt, zelfs als de uitkomst anders is dan men had gehoopt. Het toont ook de grote eer die Allah aan deze vrouw schonk, want uit haar nakomelingen kwam de profeet Isa (Jezus) vrede zij met hem, een van de grootste boodschappers. Dit herinnert ons eraan dat wij nooit de hoop op Gods barmhartigheid en wijsheid mogen verliezen, want Hij weet wat wij niet weten en Hij kiest wat het beste is voor Zijn dienaren. Laten wij daarom altijd op Allah vertrouwen en onze zaken aan Hem overlaten, want Hij is de Alwetende, de Alwijze. En laten wij ook het voorbeeld van deze vrouw volgen door onze kinderen en nakomelingen toe te vertrouwen aan Allah en bescherming voor hen te zoeken tegen het kwaad van Satan, door hen op te voeden in gehoorzaamheid aan Allah en Zijn boodschapper.



📜 Vers 34-38 — Soera Aal-Imran

34ذُرِّيَّةً بَعْضُهَا مِن بَعْضٍ ۗ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ
Zij zijn afstammelingen van elkaar, en Allah is Alhorend, Alwetend.
35إِذْ قَالَتِ امْرَأَتُ عِمْرَانَ رَبِّ إِنِّي نَذَرْتُ لَكَ مَا فِي بَطْنِي مُحَرَّرًا فَتَقَبَّلْ مِنِّي ۖ إِنَّكَ أَنتَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ
Teon de vrouw van 'Imran zei: "Mijn Heer, voorwaar, ik wijd bij belofte aan U wat er in mijn buik is, aanvaard het van mij. Voorwaar, U bent de Alhorende, de Alwetende."
36فَلَمَّا وَضَعَتْهَا قَالَتْ رَبِّ إِنِّي وَضَعْتُهَا أُنثَىٰ وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا وَضَعَتْ وَلَيْسَ الذَّكَرُ كَالْأُنثَىٰ ۖ وَإِنِّي سَمَّيْتُهَا مَرْيَمَ وَإِنِّي أُعِيذُهَا بِكَ وَذُرِّيَّتَهَا مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ
En toen zij haar gebaard had, zei zij: "Mijn Heer, ik heb haar gebaard, (het is) een meisje," - en Allah wist het best wat zij gebaard had - "en het mannelijke is niet als het vrouwelijke. En voorwaar, ik heb haar Maryam genoemd, en ik smeek U haar en haar nakomelingen te bescherment tegen de vervloekte Satan."
37فَتَقَبَّلَهَا رَبُّهَا بِقَبُولٍ حَسَنٍ وَأَنبَتَهَا نَبَاتًا حَسَنًا وَكَفَّلَهَا زَكَرِيَّا ۖ كُلَّمَا دَخَلَ عَلَيْهَا زَكَرِيَّا الْمِحْرَابَ وَجَدَ عِندَهَا رِزْقًا ۖ قَالَ يَا مَرْيَمُ أَنَّىٰ لَكِ هَٰذَا ۖ قَالَتْ هُوَ مِنْ عِندِ اللَّهِ ۖ إِنَّ اللَّهَ يَرْزُقُ مَن يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ
Toen aanvaardde haar Heer haar vriendelijk en deed haar goed opgroeien. En Hij stelde haar onder de hoede van Zakariyya. Iedere keer dat Zakariyya in de (gebeds-) ruimte bij haar kwam vond hij levensvoorzieningen bij haar. Hij zei: "O maryam, van waar heb jij dat?" Zij zei: "Dat komt bij Allah vandaan, voorwaar, Allah voorziet wie Hij wil zonder afrekening."
38هُنَالِكَ دَعَا زَكَرِيَّا رَبَّهُ ۖ قَالَ رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً ۖ إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ
Daar smeekte Zakariyyâ zijn Heer, hij zei: "O, mijn Heer, schenk mij van U een goed nageslacht, voorwaar, U bent het die de smeekbede verhoot."
Aal-ImranKoran Register
200Vers
MedinensischRevelation
36Vers

Vertaling — Aal-Imran 36

Soera Aal-Imran Vers 36 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En toen zij haar gebaard had, zei zij: "Mijn Heer,…

Soera Vers 36/200 — Soera Aal-Imran آل عمران (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Aal-Imran Luisteren, Soera Aal-Imran Vertaling, Soera Aal-Imran mp3, Soera Aal-Imran pdf. Vers 34–38. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers