Ya-Sin · 10/83
Vertaling Transliteratie — Soera Ya-Sin
وَسَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَأَنذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنذِرْهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ ۝١٠
Wa sawaaa`un `alaihim `a-anzartahum am lam tunzirhum laa yu`minoon
📖 In het Nederlands
En het maakt geen verschil of jij hen waarschuwt of niet waarschuwt, zij geloven niet.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • أَنذَرْتَهُمْ: hen waarschuwen en vrezen aanjagen voor de bestraffing van Allah.
  • لَا يُؤْمِنُونَ: zij geloven niet en aanvaarden de waarheid niet.

Uitleg van de vers:

O Profeet Mohammed, voor deze koppige ongelovigen die de waarheid afwijzen en zich ertegen verzetten, is het volkomen gelijk of je hen waarschuwt of niet waarschuwt. Zij zullen niet geloven in wat jij van jouw Heer hebt gebracht, noch zullen zij het aanvaarden. Dit komt omdat zij de waarheid hebben verworpen nadat die hen duidelijk was geworden, en zij hebben ervoor gekozen om op hun ongeloof en dwaling te blijven. Hun harten zijn verzegeld en hun lot is bezegeld met ongeloof, dus noch waarschuwing noch het achterwege laten daarvan baat hen.

Dawah-boodschap:

Deze vers toont ons de grootsheid van de barmhartigheid van Allah en de omvang van Zijn rechtvaardigheid. Allah zendt Zijn boodschappers en waarschuwt de mensen, zodat niemand een excuus heeft op de Dag des Oordeels. Maar degene die de waarheid afwijst nadat die hem duidelijk is geworden, heeft zichzelf veroordeeld tot dwaling. Dit leert ons het belang van het openen van onze harten voor de leiding van Allah en het haasten naar berouw voordat het te laat is. Want de deur van berouw staat open voor degenen die willen terugkeren, en de barmhartigheid van Allah omvat degenen die geloven en goede daden verrichten. Wees dus niet onder degenen wiens harten verzegeld zijn, maar wees onder degenen die luisteren naar de waarheid en deze volgen.



📜 Vers 8-12 — Soera Ya-Sin

8إِنَّا جَعَلْنَا فِي أَعْنَاقِهِمْ أَغْلَالًا فَهِيَ إِلَى الْأَذْقَانِ فَهُم مُّقْمَحُونَ
Voorwaar, Wij hebben om hun nekken ketenen gelegd en die reiken tot de kinnen, zodat hun hoofden opgeheven blijven.
9وَجَعَلْنَا مِن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لَا يُبْصِرُونَ
En Wij hebben vóór hen een hindernis geplaatst en achter hen een hindernis en Wij hebben hun ogen bedekt, zodat zij niet kunnen zien.
10وَسَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَأَنذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنذِرْهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ
En het maakt geen verschil of jij hen waarschuwt of niet waarschuwt, zij geloven niet.
11إِنَّمَا تُنذِرُ مَنِ اتَّبَعَ الذِّكْرَ وَخَشِيَ الرَّحْمَٰنَ بِالْغَيْبِ ۖ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَةٍ وَأَجْرٍ كَرِيمٍ
Voorwaar, jij kunt slechts waarschuwen wie de Vermaning volgt en de Erbarmer vreest, hoewel hij Hem niet kan waarnemen. Verkondig hem daarom de verheugende tijding van vergeving en een edele beloning.
12إِنَّا نَحْنُ نُحْيِي الْمَوْتَىٰ وَنَكْتُبُ مَا قَدَّمُوا وَآثَارَهُمْ ۚ وَكُلَّ شَيْءٍ أَحْصَيْنَاهُ فِي إِمَامٍ مُّبِينٍ
Voorwaar, Wij zijn het Die de doden tot leven brengen en Wij schrijven op wat zij gedaan hebben en (ook) hun sporen. En alle zaken hebben Wij opgesomd in een duidelijk boek.
Ya-SinKoran Register
83Vers
MekkaansRevelation
10Vers

Vertaling — Ya-Sin 10

Soera Ya-Sin Vers 10 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En het maakt geen verschil of jij hen waarschuwt of…

Soera Vers 10/83 — Soera Ya-Sin يس (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Ya-Sin Luisteren, Soera Ya-Sin Vertaling, Soera Ya-Sin mp3, Soera Ya-Sin pdf. Vers 8–12. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers