Vertaling — Tafsir
Woorden die uitleg nodig hebben:
- Sahir (سَاحِرٌ): Iemand die magie beoefent; een tovenaar.
- Majnoon (مَجْنُونٌ): Iemand die zijn verstand verloren heeft; een gek of waanzinnige.
Uitleg van de Ayah:
Op dezelfde manier waarop de Qoeraysh hun Profeet Mohammed (vrede zij met hem) beschuldigden van tovenarij en waanzin, deden de vroegere volkeren dat ook met hun boodschappers. Geen enkele Boodschapper kwam naar de volkeren vóór hen, of zij zeiden tegen hem: "Jij bent een tovenaar of een bezetene." Dit was niet iets nieuws dat alleen aan de Qoeraysh was voorbehouden; het is een oude gewoonte van de ongelovigen om de waarheid te ontkennen en de dragers ervan te beschuldigen met valse beschuldigingen.
Deze beschuldigingen waren niets meer dan een excuus om de boodschap te negeren en hun trots en valse overtuigingen te beschermen. Maar Allah (verheven is Hij) heeft degenen die Zijn boodschappers loochenden gestraft met een verschrikkelijke bestraffing, en Hij heeft Zijn religie geholpen en Zijn woord verhoogd.
Dit is een grote troost voor de Profeet (vrede zij met hem) en voor alle gelovigen: zij zijn niet de eersten die met dergelijke beschuldigingen worden geconfronteerd. Alle profeten vóór hen werden op dezelfde manier behandeld. Dit bevestigt dat de Profeet Mohammed (vrede zij met hem) op het ware pad is, want de vijanden van de waarheid hebben altijd dezelfde houding aangenomen tegenover de boodschappers van Allah.
O gelovige, wees niet bedroefd door de woorden van de ongelovigen. Want deze beschuldigingen zijn een bewijs dat jij op de waarheid bent, net zoals de profeten vóór jou werden beschuldigd. Wees standvastig en geduldig, want de hulp van Allah is nabij voor degenen die geduldig zijn. En weet dat de overwinning van Allah komt, zelfs als de ongelovigen dit haten.
Deze ayah leert ons dat het pad van de profeten altijd moeilijk is geweest, maar dat de uitkomst altijd in het voordeel is van de gelovigen. Allah heeft de vroegere volkeren gestraft voor hun ontkenning, en Hij zal degenen die Zijn boodschappers loochenen op de Dag des Oordeels ter verantwoording roepen. Laten we daarom vasthouden aan onze religie met overtuiging en geduld, en weten dat de beloning van Allah groot is voor degenen die standvastig blijven op het rechte pad.
📜 Vers 50-54 — Soera Adh-Dhariyat
Vertaling — Adh-Dhariyat 52
Soera Adh-Dhariyat Vers 52 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Zo kwam er tot degenen vóór hen geen Boodschapper, of…Soera Vers 52/60 — Soera Adh-Dhariyat الذاريات (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Adh-Dhariyat Luisteren, Soera Adh-Dhariyat Vertaling, Soera Adh-Dhariyat mp3, Soera Adh-Dhariyat pdf. Vers 50–54. In het Nederlands: Deutsch.
Heilige Koran
Monday, September 7, 2026
Don't forget us in your sincere prayers








