Al-Ahzab · 71/73
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Ahzab
يُصْلِحْ لَكُمْ أَعْمَالَكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ ۗ وَمَن يُطِعِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ فَازَ فَوْزًا عَظِيمًا ۝٧١
Yuslih lakum a`maalakum wa yaghfir lakum zunoobakum; wa mai yuti`il laaha wa Rasoolahoo faqad faaza fawzan `azeemaa
📖 In het Nederlands
Hij (Allah) zal jullie goede daden aanvaarden en jullie je zonden vergeven. En wie Allah en Zijn Boodschapper gehoorzaamt: waarlijk, die heeft een geweldige triomf behaald.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • يُصْلِحْ لَكُمْ أَعْمَالَكُمْ: Hij maakt jullie daden goed en zuivert ze, zodat ze oprecht en in overeenstemming met Zijn wetgeving zijn.
  • وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ: Hij wist jullie zonden uit en bedekt ze, zonder jullie ervoor ter verantwoording te roepen.
  • فَازَ فَوْزًا عَظِيمًا: Hij behaalt een groot succes dat geen enkel ander succes evenaart, namelijk het behalen van Gods tevredenheid en het binnengaan van het Paradijs.

Uitleg van de vers:

O dienaren van Allah, wanneer jullie Allah vrezen in al jullie daden, zowel in het openbaar als in het verborgene, en jullie spreken met oprechte en juiste woorden die in overeenstemming zijn met de waarheid en de leiding van de Profeet (vrede zij met hem), dan zal Allah jullie daden corrigeren en verbeteren. Hij zal jullie goede daden accepteren, jullie belonen voor wat jullie verrichten, en jullie zonden vergeven, zodat jullie niet gestraft worden voor wat jullie hebben begaan. Degene die Allah en Zijn Boodschapper gehoorzaamt in wat zij bevelen en verbieden, heeft werkelijk het grootste succes behaald: hij heeft het hoogste doel bereikt, namelijk het verkrijgen van Allahs tevredenheid en het betreden van het Paradijs, waar het eeuwige geluk en de oneindige zegeningen zijn.

Een uitnodiging tot het goede:

Beste broeders en zusters, deze gezegende vers toont ons de weg naar succes in dit leven en het Hiernamaals. Het is de weg van godsvrees (taqwa) en oprechte uitspraken. Wanneer jullie deze twee eigenschappen omarmen, opent Allah voor jullie de deuren van Zijn genade en vergeving. Hij corrigeert jullie daden en maakt ze tot een bron van beloning, en Hij wist jullie zonden uit, hoe groot die ook mogen zijn. Dit is de ware overwinning die elke moslim zou moeten nastreven: gehoorzaamheid aan Allah en Zijn Boodschapper, die leidt naar het Paradijs en de tevredenheid van de Heer van de werelden. Laten we daarom onze woorden zuiveren, onze daden oprecht maken, en ons haasten naar deze grote overwinning, want het leven is kort en de beloning is eeuwig. Moge Allah ons allen leiden naar wat Hij liefheeft en tevreden mee is.



📜 Vers 69-73 — Soera Al-Ahzab

69يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ آذَوْا مُوسَىٰ فَبَرَّأَهُ اللَّهُ مِمَّا قَالُوا ۚ وَكَانَ عِندَ اللَّهِ وَجِيهًا
O jullie die geloven, weest niet zoals degenen die Môesa kwetsten. Allah verklaarde hem onschuldig aan wat zij zeiden. En hij staat bij Allah in hoog aanzien.
70يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدِيدًا
O jullie die geloven, vreest Allah en spreekt het ware woord.
71يُصْلِحْ لَكُمْ أَعْمَالَكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ ۗ وَمَن يُطِعِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ فَازَ فَوْزًا عَظِيمًا
Hij (Allah) zal jullie goede daden aanvaarden en jullie je zonden vergeven. En wie Allah en Zijn Boodschapper gehoorzaamt: waarlijk, die heeft een geweldige triomf behaald.
72إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ فَأَبَيْنَ أَن يَحْمِلْنَهَا وَأَشْفَقْنَ مِنْهَا وَحَمَلَهَا الْإِنسَانُ ۖ إِنَّهُ كَانَ ظَلُومًا جَهُولًا
Voorvaar, Wij hebben de Amânah (godsdienstige plichten) aan de hemelen en de aarde en de bergen aangeboden, maar zij weigerden deze te dragen en zij waren er beducht voor, maar de mens nam deze op zich. Voorwaar, hij is onrechtvaardig en onwetend.
73لِّيُعَذِّبَ اللَّهُ الْمُنَافِقِينَ وَالْمُنَافِقَاتِ وَالْمُشْرِكِينَ وَالْمُشْرِكَاتِ وَيَتُوبَ اللَّهُ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ۗ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا
(De Amânah werd hen aangeboden) opdat Allah de huichelaars en de huichelaarsters en de veelgodenaanbidders en de veelgodenaanbidsters zal bestraffen. En Allah aanvaardt het berouw van de gelovige mannen en de gelovige vrouwen. En Allah is Vergevensgezind en Meest Barmhartig
Al-AhzabKoran Register
73Vers
MedinensischRevelation
71Vers

Vertaling — Al-Ahzab 71

Soera Al-Ahzab Vers 71 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Hij (Allah) zal jullie goede daden aanvaarden en jullie je…

Soera Vers 71/73 — Soera Al-Ahzab الأحزاب (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Ahzab Luisteren, Soera Al-Ahzab Vertaling, Soera Al-Ahzab mp3, Soera Al-Ahzab pdf. Vers 69–73. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers