Fatir · 42/45
Vertaling Transliteratie — Soera Fatir
وَأَقْسَمُوا بِاللَّهِ جَهْدَ أَيْمَانِهِمْ لَئِن جَاءَهُمْ نَذِيرٌ لَّيَكُونُنَّ أَهْدَىٰ مِنْ إِحْدَى الْأُمَمِ ۖ فَلَمَّا جَاءَهُمْ نَذِيرٌ مَّا زَادَهُمْ إِلَّا نُفُورًا ۝٤٢
Wa aqsamoo billaahi jahda aymaanihim la`in jaaa`ahum nazeerul layakoonunna ahdaa min ihdal umami falam maa jaaa`ahum nazeerum maa zaadahum illaa nufooraa
📖 In het Nederlands
En zij zweren bij Allah de duurste eden: dat wanneer er een waarschuwer tot hen komt, zij zeker rechter geleid zullen zijn dan welk volk dan ook. Maar wanneer er dan cm waarschuwer tot hen komt noemt er niets voor hen toe dan afkeer.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van enkele woorden:

  • "Wa aqsamoe billahi jahda aymanihim": Zij zwoeren bij Allah met de meest nadrukkelijke en oprechte eden die zij konden afleggen.
  • "Nadzier": Een waarschuwer, een boodschapper die het volk waarschuwt voor de straf van Allah.
  • "Aḥda": Beter geleid, meer op het rechte pad.
  • "Nufoeran": Afkeer, afstand nemen en vluchten van de waarheid.

Tafsir (uitleg) van de vers:

De nobele vers vertelt ons over de toestand van de ongelovigen van Qoeraysh vóór de komst van de Profeet Mohammed (vrede zij met hem). Zij zwoeren bij Allah met de sterkste en meest oprechte eden dat als er een waarschuwer naar hen zou komen, zij de meest geleide gemeenschap zouden zijn, beter dan de Joden en de Christenen, en dat zij de waarheid zouden volgen. Zij beweerden dat zij beter zouden zijn dan de voorgaande volkeren die hun boodschappers hadden verworpen.

Maar toen Allah hen verhoorde met hun wens en hen de Profeet Mohammed (vrede zij met hem) stuurde als een waarschuwer die hen waarschuwde voor de straf van Allah, was het resultaat precies het tegenovergestelde van wat zij hadden beloofd. In plaats van dat zij de waarheid omarmden en deze volgden, nam hun afkeer en afstand van de waarheid alleen maar toe. Zij vluchtten weg van de leiding en bleven vasthouden aan hun valse overtuigingen.

Deze vers toont ons de zwakheid van de mens wanneer hij beloften doet zonder oprechte intentie. Het laat zien dat het niet voldoende is om mooie woorden te spreken, maar dat ware leiding alleen komt door oprechte wil en het volgen van de waarheid wanneer deze verschijnt. Het is een waarschuwing voor ons allen om niet te zijn zoals degenen die beloven maar niet nakomen.


Een les voor ons:

Deze vers nodigt ons uit om eerlijk te zijn met onszelf en met Allah. Wanneer de waarheid tot ons komt, moeten wij deze met open armen ontvangen en niet afwijzen vanwege trots of gewoonte. De Profeet Mohammed (vrede zij met hem) is gekomen met de beste boodschap, de boodschap van de Islam, die leidt tot geluk in dit leven en het Hiernamaals. Laten wij niet zijn zoals degenen die de waarheid afwezen toen die tot hen kwam, maar laten wij behoren tot degenen die luisteren en het beste volgen. Allah zegt in de Koran: "Degenen die naar het woord luisteren en dan het beste ervan volgen, zij zijn degenen die Allah geleid heeft, en zij zijn degenen die verstand hebben." (Az-Zoemar: 18)

Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons behoeden voor het afwijzen van de waarheid.



📜 Vers 40-44 — Soera Fatir

40قُلْ أَرَأَيْتُمْ شُرَكَاءَكُمُ الَّذِينَ تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَرُونِي مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ أَمْ لَهُمْ شِرْكٌ فِي السَّمَاوَاتِ أَمْ آتَيْنَاهُمْ كِتَابًا فَهُمْ عَلَىٰ بَيِّنَتٍ مِّنْهُ ۚ بَلْ إِن يَعِدُ الظَّالِمُونَ بَعْضُهُم بَعْضًا إِلَّا غُرُورًا
Zeg (O Moehammad): "Hebben jullie jullie afgoden gezien die jullie naast Allah aanroepen? Toont mij wat zij van de aarde hebben geschapen, of hebben zij een aandeel in (de schepping) van de hemelen of hebben Wij hun een boek gegeven zodat zij door een bewijs daaruit gesteund worden?" Nee! De onrechtplegers beloven elkaar niets dan bedrog.
41۞ إِنَّ اللَّهَ يُمْسِكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ أَن تَزُولَا ۚ وَلَئِن زَالَتَا إِنْ أَمْسَكَهُمَا مِنْ أَحَدٍ مِّن بَعْدِهِ ۚ إِنَّهُ كَانَ حَلِيمًا غَفُورًا
Voorwaar, Allah houdt de hemelen en de aarde vast, zodat zij niet vergaan; en zeker, wanneer zij (dreigen te) vergaan dan is er buiten Hem niemand die hen kan vasthouden. Voorwaar, Hij is Zachtmoedig, Vergevensgezind.
42وَأَقْسَمُوا بِاللَّهِ جَهْدَ أَيْمَانِهِمْ لَئِن جَاءَهُمْ نَذِيرٌ لَّيَكُونُنَّ أَهْدَىٰ مِنْ إِحْدَى الْأُمَمِ ۖ فَلَمَّا جَاءَهُمْ نَذِيرٌ مَّا زَادَهُمْ إِلَّا نُفُورًا
En zij zweren bij Allah de duurste eden: dat wanneer er een waarschuwer tot hen komt, zij zeker rechter geleid zullen zijn dan welk volk dan ook. Maar wanneer er dan cm waarschuwer tot hen komt noemt er niets voor hen toe dan afkeer.
43اسْتِكْبَارًا فِي الْأَرْضِ وَمَكْرَ السَّيِّئِ ۚ وَلَا يَحِيقُ الْمَكْرُ السَّيِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ ۚ فَهَلْ يَنظُرُونَ إِلَّا سُنَّتَ الْأَوَّلِينَ ۚ فَلَن تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَبْدِيلًا ۖ وَلَن تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَحْوِيلًا
Als hoogmoedigen op de aarde, en met een slechte list. Maar de slechte list treft niemand dan de beramers ervan. Zij wachten op nicts anders dan de manier waarop de woegeren werden bestraft. Jij zult in de handelwijze van Allah nooit een verandering aantreffen en jij zult in de handelwijze van Allah nooit een afwijking aantreffen.
44أَوَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَيَنظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ وَكَانُوا أَشَدَّ مِنْهُمْ قُوَّةً ۚ وَمَا كَانَ اللَّهُ لِيُعْجِزَهُ مِن شَيْءٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ ۚ إِنَّهُ كَانَ عَلِيمًا قَدِيرًا
En reizen zij niet op aarde en zien zij niet hoe het einde was van degenen vóór hen, terwijl zij machtiger waren dan zij? En er is niets in de hemelen en op de aarde dat Allah ontgaat. Voorwaar, Hij is Alwijs, Machtig.
FatirKoran Register
45Vers
MekkaansRevelation
42Vers

Vertaling — Fatir 42

Soera Fatir Vers 42 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En zij zweren bij Allah de duurste eden: dat wanneer…

Soera Vers 42/45 — Soera Fatir فاطر (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Fatir Luisteren, Soera Fatir Vertaling, Soera Fatir mp3, Soera Fatir pdf. Vers 40–44. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers