O jullie die geloven! Vreest Allah en zoekt naar een middel om (zo dicht mogelijk) bij Hem (te komen), en streeft op Zijn Weg. Hopelijk zullen jullie welslagen.
🌐 Additional reference in Deutsch
🌐 Deutsch
O die ihr glaubt, fürchtet Allah und trachtet nach einem Mittel zu Ihm und müht euch auf Seinem Weg ab, auf daß es euch wohl ergehen möge!
الْوَسِيلَةَ: De middelen om dichter bij Allah te komen, door het verrichten van daden die Hem behagen en het vermijden van wat Hij verboden heeft. Het is een manier om toenadering tot Allah te zoeken.
تُفْلِحُونَ: Succes behalen, de overwinning behalen en de eeuwige gelukzaligheid in het Paradijs verkrijgen.
Uitleg van de vers:
O gelovigen die Allah en Zijn Boodschapper hebben geloofd en Zijn wetten naleven! Vrees Allah door Zijn geboden na te komen en Zijn verboden te vermijden. Zoek toenadering tot Hem door daden van gehoorzaamheid en oprechte aanbidding, zoals het verrichten van de verplichte gebeden, het vasten, het geven van liefdadigheid en het naleven van Zijn bevelen. Strijd op Zijn pad met jullie bezit en jullie zielen, en wees standvastig in het verdedigen van de waarheid en het verspreiden van de boodschap van de Islam. Doe dit alles in de hoop dat jullie het succes van het Paradijs en de tevredenheid van Allah zullen bereiken, en dat jullie beschermd zullen worden tegen de bestraffing van het Hellevuur.
O gelovigen, dit is de weg naar ware voorspoed! De weg van godsvrees, het zoeken van toenadering tot Allah en het streven op Zijn pad. Wie deze weg bewandelt, zal de hoogste rangen bereiken en de eeuwige zegeningen van Allah verkrijgen. Wees dus standvastig en volhardend in jullie gehoorzaamheid aan Allah, want Hij is Degene Die de gelovigen leidt naar het goede en hen beloont met het beste. Moge Allah ons allen leiden naar het pad van oprechtheid en succes, en ons doen behoren tot degenen die Zijn tevredenheid hebben verdiend.
O jullie die geloven! Vreest Allah en zoekt naar een middel om (zo dicht mogelijk) bij Hem (te komen), en streeft op Zijn Weg. Hopelijk zullen jullie welslagen.
Voorwaar, de vergelding van degenen die oorlog voeren tegen Allah en Zijn Boodschapper en (die) naar het zaaien van verderf op aarde streven, is dat zij gedood worden, of gekruisigd worden, of het afhouwen van handen ert voeten aan tegenovergestelde kanten, of dat zij uit het land verbannen worden. Dat is voor hen een vernedering op de wereld en voor hen is er in het Hiernamaals een geweldige bestraffing.
Behalve voor degenen die berouw tonen, voordat jullie hen in jullie macht krijgen (en bestraffen). En weet dat Allah Vergevensgezind, Meest Barmhhartig is.
O jullie die geloven! Vreest Allah en zoekt naar een middel om (zo dicht mogelijk) bij Hem (te komen), en streeft op Zijn Weg. Hopelijk zullen jullie welslagen.
Voorwaar, indien degenen die ongelovig zijn alles op aarde zouden hebben en het gelijke daarvan bij hen zouden hebben om daarmee hun bestraffing op de Dag der Opstanding af te kopen: het zou niet van hen aanvaard worden. En er is voor hen een pijnlijke bestraffing.
SurahQuran.com was founded as a humble effort to serve the Noble Book and the pure Sunnah, to invite people to Allah, and to make the religious sciences accessible according to the methodology of the Quran and Sunnah. We praise and thank Allah for His grace, and we ask Him to accept our work and make it sincere for His noble Face.