Qaala rabbi inneee a`oozu bika an as`alaka maa laisa lee bihee `ilmunw wa illaa taghfir lee wa tarhamneee akum minal khaasireen
📖 Vertaling (In het Nederlands)
📖 In het Nederlands
Hij (Nôeh) zei: "O mijn Heer, voorwaar, ik zoek mijin toevlucht bij U tegen dat ik iets zal vragen waarover ik geen kennis heb, en als U mij niet vergeeft en mij niet begenadig dan zal ik zeker tot de verliezers behoren."
🌐 Additional reference in Deutsch
🌐 Deutsch
Er sagte: "Mein Herr, ich suche Schutz bei Dir (davor), daß ich Dich um etwas bitte, wovon ich kein Wissen habe! Wenn Du mir nicht vergibst und Dich meiner nicht erbarmst, werde ich zu den Verlierern gehören."
أَعُوذُ بِكَ: Ik zoek bescherming bij U, ik vlucht naar U en zoek toevlucht bij U.
مَا لَيْسَ لِي بِهِ عِلْمٌ: Datgene waar ik geen kennis over heb, namelijk het vragen om iets waarvan ik de ware aard en de wijsheid niet ken.
الْخَاسِرِينَ: Zij die zichzelf tekortgedaan hebben en hun aandeel in het goede verloren hebben.
Uitleg van de vers:
Toen Noeh (vrede zij met hem) zich realiseerde dat zijn zoon niet tot de mensen van de redding behoorde en dat zijn vraag niet gepast was, keerde hij zich nederig tot zijn Heer en zei: "Mijn Heer, ik zoek mijn toevlucht bij U en ik vlucht naar U toe tegen het feit dat ik U iets vraag waar ik geen kennis over heb. Want U bent de Alwetende en ik ben slechts een dienaar die niets weet behalve wat U mij hebt onderwezen. En als U mij niet vergeeft wat ik heb gedaan en geen barmhartigheid met mij toont, dan behoor ik tot de verliezers die zichzelf tekortgedaan hebben en hun geluk hebben verspeeld."
Deze uitspraak van Noeh (vrede zij met hem) toont ons zijn grote nederigheid en onderwerping aan Allah, en zijn spijt over wat hij had gevraagd. Hij erkende zijn fout en keerde terug naar Allah met berouw, terwijl hij Zijn vergeving en barmhartigheid vroeg.
Een boodschap voor de lezer:
Dit is een prachtige les in berouw en nederigheid voor elke gelovige. Noeh (vrede zij met hem), één van de grootste profeten, erkende zijn tekortkoming en vroeg onmiddellijk vergeving aan Allah. Dit leert ons dat niemand volmaakt is, en dat de deur van berouw altijd openstaat voor degenen die oprecht terugkeren naar Allah. Allah houdt van degenen die zich nederig tot Hem wenden en hun fouten erkennen. Laten we daarom altijd terugkeren naar Allah met oprecht berouw, want Hij is de Meest Barmhartige en de Meest Vergevingsgezinde. Hij vergeeft wie naar Hem terugkeert, ongeacht de grootte van de zonde, zolang het berouw oprecht is.
Hij (Nôeh) zei: "O mijn Heer, voorwaar, ik zoek mijin toevlucht bij U tegen dat ik iets zal vragen waarover ik geen kennis heb, en als U mij niet vergeeft en mij niet begenadig dan zal ik zeker tot de verliezers behoren."
En Nôeh riep tot zijn Heer, hij zei: "O mijn Heer, voorwaar, mijn zoon behoort tot mijin familie, en voorwaar, Uw belofte is de Waarheid. En U bent de Rechtvaardigste der Rechters."
Hij (Allah) zei: "O Nôeh, voorwaar, hij behoort niet tot jouw familie, voorwaar, het is geen rechtschapen daad, vraag Mij daarom niet iets waarover jij geen kennis hebt. Voorwaar, Ik vermaan je, opdat jij niet tot de onwetenden zult behoren."
Hij (Nôeh) zei: "O mijn Heer, voorwaar, ik zoek mijin toevlucht bij U tegen dat ik iets zal vragen waarover ik geen kennis heb, en als U mij niet vergeeft en mij niet begenadig dan zal ik zeker tot de verliezers behoren."
Er werd gezegd: "O Nôeh, ga van boord met veiligheid en de zegening van Ons over jou en over de gemeenschappen met jou. En Wij schenken genietingen aan gemeenschappen, vervolgens treft hen een pijnlijke bestraffing van Ons."
Dit is één van de berichten uit het onwaaneembare die Wij aan jou openbaren. En hiervóór wist jij, noch jouw volk dit. Wees daarom geduldig. Voorwaar, het goede einde is voor de Moettaqôen.
SurahQuran.com was founded as a humble effort to serve the Noble Book and the pure Sunnah, to invite people to Allah, and to make the religious sciences accessible according to the methodology of the Quran and Sunnah. We praise and thank Allah for His grace, and we ask Him to accept our work and make it sincere for His noble Face.