Al-Hajj · 19/78
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Hajj
۞ هَٰذَانِ خَصْمَانِ اخْتَصَمُوا فِي رَبِّهِمْ ۖ فَالَّذِينَ كَفَرُوا قُطِّعَتْ لَهُمْ ثِيَابٌ مِّن نَّارٍ يُصَبُّ مِن فَوْقِ رُءُوسِهِمُ الْحَمِيمُ ۝١٩
Haazaani khasmaanikh tasamoo fee Rabbihim fal lazeena kafaroo qutti`at lahum siyaabum min naar; yusabbu min fawqi ru`oosihimul hameem
📖 In het Nederlands
Dit zijn twee tegenstanders die over hun Heer twisten. Voor degenen die niet geloven zulten daarom gewaden uit vuur gesneden worden, van boven hun hoofden zal kokend water worden uitgegoten.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • Khasman (خصمان): Twee partijen of twee tegenstanders die tegenover elkaar staan.
  • Ichtasamoe (اختصموا): Zij hebben met elkaar getwist en geredetwist.
  • Oedie’at (قطّعت): Klaargemaakt en vervaardigd.
  • Thiyaab (ثياب): Kledingstukken.
  • Hamim (الحميم): Water dat de hoogste graad van hitte heeft bereikt.

Tafsir (Uitleg):

Deze nobele vers spreekt over twee groepen die met elkaar in conflict zijn geraakt over hun Heer: de gelovigen die in Allah en Zijn Eenheid geloven, en de ongelovigen die Zijn boodschappers ontkennen. Elk van hen beweert op de waarheid te zijn, maar de waarheid ligt bij degenen die Allah hebben aanvaard en Zijn boodschapper hebben gevolgd.

Wat betreft de ongelovigen: voor hen is een verschrikkelijke bestemming voorbereid. Er worden voor hen kledingstukken van vuur gemaakt die hun lichamen volledig omhullen, net zoals kleding de drager omhult. Deze vurige kleding brandt hun huid en verschroeit hun lichamen. Bovenop dit alles wordt kokend water dat de hoogste hitte heeft bereikt over hun hoofden gegoten, dat door hun lichamen heen dringt en alles wat zich in hun buik bevindt doet smelten, totdat het door hun huid heen komt. De engelen slaan hen met hamers van ijzer, en telkens wanneer zij uit de Hel proberen te ontsnappen vanwege de enorme angst en benauwdheid, worden zij er weer naar teruggebracht, en er wordt tegen hen gezegd: "Proef de straf van het brandende Vuur."

Deze voorstelling is een waarschuwing voor iedereen die zich tegen de waarheid verzet en Allah’s tekenen ontkent. Het is een oproep aan de dienaar om na te denken over het einde van degenen die Allah trotseren, en om de weg van geloof en gehoorzaamheid te kiezen voordat de spijt komt op een moment dat spijt niet meer zal baten.

O moslim, deze vers toont je de grootsheid van Allah’s rechtvaardigheid en de ernst van Zijn bestraffing voor degenen die Zijn gunsten ontkennen. Tegelijkertijd opent het de deur van genade voor degenen die zich bekeren en terugkeren naar hun Heer. Allah is Genadevol voor de gelovigen en heeft voor hen tuinen van eeuwig verblijf voorbereid, terwijl Hij voor de ongelovigen deze zware bestraffing heeft voorbereid. Kies dan voor jezelf het goede pad voordat de dood je bereikt, en wees niet onder degenen die de waarheid ontkennen en de bestraffing zullen ondergaan.



📜 Vers 17-21 — Soera Al-Hajj

17إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَالَّذِينَ هَادُوا وَالصَّابِئِينَ وَالنَّصَارَىٰ وَالْمَجُوسَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا إِنَّ اللَّهَ يَفْصِلُ بَيْنَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ
Voorwaar, degenen die geloven en de Joden en de Sabiërs en de Christenen en de magiërs en degenen die deelgenoten (aan Allah) toekennen: voorwaar, Allah zal tussen hen oordelen op de Dag der Opstanding. Voorwaar, Allah is van alle zaken Getuige.
18أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يَسْجُدُ لَهُ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَمَن فِي الْأَرْضِ وَالشَّمْسُ وَالْقَمَرُ وَالنُّجُومُ وَالْجِبَالُ وَالشَّجَرُ وَالدَّوَابُّ وَكَثِيرٌ مِّنَ النَّاسِ ۖ وَكَثِيرٌ حَقَّ عَلَيْهِ الْعَذَابُ ۗ وَمَن يُهِنِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِن مُّكْرِمٍ ۚ إِنَّ اللَّهَ يَفْعَلُ مَا يَشَاءُ ۩
Zie jij dan niet dat alles zich voor Allah neerknielt wat er in de hemel en op de aarde is, en de zon en de maan en de sterren en de bergen en de bomen en de dieren en een groot deel van de mensen? Maar voor velen is de bestraffing verplicht. En wie er door Allah vemederd wordt: voor hem zijn erdan geen eerbewijzers. Voorwaar, Allah doet wat Hij wil.
19۞ هَٰذَانِ خَصْمَانِ اخْتَصَمُوا فِي رَبِّهِمْ ۖ فَالَّذِينَ كَفَرُوا قُطِّعَتْ لَهُمْ ثِيَابٌ مِّن نَّارٍ يُصَبُّ مِن فَوْقِ رُءُوسِهِمُ الْحَمِيمُ
Dit zijn twee tegenstanders die over hun Heer twisten. Voor degenen die niet geloven zulten daarom gewaden uit vuur gesneden worden, van boven hun hoofden zal kokend water worden uitgegoten.
20يُصْهَرُ بِهِ مَا فِي بُطُونِهِمْ وَالْجُلُودُ
Wat zich in hun buiken bevindt zal erdoor smelten en (ook) de huiden.
21وَلَهُم مَّقَامِعُ مِنْ حَدِيدٍ
En voor ben zijn er knotsen van ijzer.
Al-HajjKoran Register
78Vers
MedinensischRevelation
19Vers

Vertaling — Al-Hajj 19

Soera Al-Hajj Vers 19 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Dit zijn twee tegenstanders die over hun Heer twisten. Voor…

Soera Vers 19/78 — Soera Al-Hajj الحج (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Hajj Luisteren, Soera Al-Hajj Vertaling, Soera Al-Hajj mp3, Soera Al-Hajj pdf. Vers 17–21. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers