Aal-Imran · 117/200
Vertaling Transliteratie — Soera Aal-Imran
مَثَلُ مَا يُنفِقُونَ فِي هَٰذِهِ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا كَمَثَلِ رِيحٍ فِيهَا صِرٌّ أَصَابَتْ حَرْثَ قَوْمٍ ظَلَمُوا أَنفُسَهُمْ فَأَهْلَكَتْهُ ۚ وَمَا ظَلَمَهُمُ اللَّهُ وَلَٰكِنْ أَنفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ ۝١١٧
Masalu maa yunfiqoona fee haazihil hayaatid dunyaa kamasali reehin feehaa sirrun as aabat harsa qawmin zalamooo anfusahum fa ahlakath; wa maa zalamahumul laahu wa laakin anfusahum yazlimoon
📖 In het Nederlands
De gelijkenis van wat zij tijdens dit wereldse leven uitgeven is als die van de wind, die een hevige kou meenam en de oogst trof van een volk dat zichzelf onrecht aandeed en die (oogst) vernielde. En het is niet Allah die hen onrecht aandeed, maar zij deden zichzelf onrecht aan.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van enkele woorden:

  • "Sierr" (صِرٌّ): extreme kou of een ijzige, vernietigende wind.
  • "Harth" (حَرْث): landbouwgewassen of een bebouwd veld waarvan men een goede oogst verwacht.
  • "Qawm zalamoe anfoesahom" (قَوْمٍ ظَلَمُوا أَنفُسَهُمْ): een volk dat zichzelf onrecht aandoet door ongehoorzaamheid aan Allah en zonden.

Tafsir (uitleg) van de vers:

Allah, de Verhevene, geeft een treffend voorbeeld van de daden van de ongelovigen die in dit wereldse leven geld uitgeven aan goede doelen, in de hoop daarvoor een beloning te ontvangen. Hun inspanningen lijken op een veld met gewassen dat een boer met zorg heeft geplant en waarvan hij een overvloedige oogst verwacht. Maar dan komt er een ijzige, meedogenloze wind die over het veld raast en alles verwoest, waardoor er niets van overblijft. Op dezelfde manier worden de goede daden van de ongelovigen tenietgedaan vanwege hun ongeloof en zonden; zij zullen in het Hiernamaals geen beloning ontvangen voor wat zij in de wereld hebben gedaan. Allah is rechtvaardig en doet niemand onrecht aan, maar zij hebben zichzelf onrecht aangedaan door te volharden in ongeloof en ongehoorzaamheid, en door de boodschappers van Allah te verloochenen.

Een oproep aan het hart:

Beste lezer, zie hoe de wereldse daden zonder geloof als stof zijn dat de wind verstrooit. Het ware geloof is de basis waarop elke goede daad wordt gebouwd; zonder dat fundament heeft geen enkele inspanning waarde bij Allah. Dit voorbeeld nodigt ons uit om onze relatie met onze Heer te zuiveren en onze daden oprecht voor Hem te verrichten, zodat onze inspanningen niet verloren gaan, maar ons in het Hiernamaals tot voordeel strekken. De deur van berouw staat open voor iedereen die terugkeert naar Allah, want Allah is de Meest Barmhartige en vergeeft wie oprecht tot Hem komt.



📜 Vers 115-119 — Soera Aal-Imran

115وَمَا يَفْعَلُوا مِنْ خَيْرٍ فَلَن يُكْفَرُوهُ ۗ وَاللَّهُ عَلِيمٌ بِالْمُتَّقِينَ
Van al wat zij verrichten van het goede zal niets ooit verworpen worden en Allah is op de hoogte van de Moettaqoen.
116إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا لَن تُغْنِيَ عَنْهُمْ أَمْوَالُهُمْ وَلَا أَوْلَادُهُم مِّنَ اللَّهِ شَيْئًا ۖ وَأُولَٰئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ ۚ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ
Voorwaar, degenen die ongelovig zijn zullen hun bezittingen en hun kinderen bij Allah op geen enkele manier baten. En zij zijn de bewoners van de Hel, zij zijn daarin eeuwig levenden.
117مَثَلُ مَا يُنفِقُونَ فِي هَٰذِهِ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا كَمَثَلِ رِيحٍ فِيهَا صِرٌّ أَصَابَتْ حَرْثَ قَوْمٍ ظَلَمُوا أَنفُسَهُمْ فَأَهْلَكَتْهُ ۚ وَمَا ظَلَمَهُمُ اللَّهُ وَلَٰكِنْ أَنفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ
De gelijkenis van wat zij tijdens dit wereldse leven uitgeven is als die van de wind, die een hevige kou meenam en de oogst trof van een volk dat zichzelf onrecht aandeed en die (oogst) vernielde. En het is niet Allah die hen onrecht aandeed, maar zij deden zichzelf onrecht aan.
118يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِّن دُونِكُمْ لَا يَأْلُونَكُمْ خَبَالًا وَدُّوا مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ ۚ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآيَاتِ ۖ إِن كُنتُمْ تَعْقِلُونَ
O jullie die geloven, neemt geen boezemvrienden van buiten jullie kring; zij zullen jullie voortdurend schade berokkenen, zij wensen slechts dat jullie lijden. De vijandschap is duidelijk geworden door wat er uit hun monden voorkomt, wat hun harten verbergen is nog erger. Wij hebben de Tekenen voor jullie duidelijk gemaakt, als jullie begrijpen.
119هَا أَنتُمْ أُولَاءِ تُحِبُّونَهُمْ وَلَا يُحِبُّونَكُمْ وَتُؤْمِنُونَ بِالْكِتَابِ كُلِّهِ وَإِذَا لَقُوكُمْ قَالُوا آمَنَّا وَإِذَا خَلَوْا عَضُّوا عَلَيْكُمُ الْأَنَامِلَ مِنَ الْغَيْظِ ۚ قُلْ مُوتُوا بِغَيْظِكُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ
Ah, jullie zijn degenen die van hen houden, maar zij houden niet van jullie en jullie geloven in het gehele Boek. En als zij jullie ontmoeten, zeggen zij 'Wij geloven,' maar wanneer zij alleen zijn bijten zij de toppen van hun vingers af van woede. Zegt: "Sterft in jullie woede, Allah is op de hoogte van het binnenste van de harten."
Aal-ImranKoran Register
200Vers
MedinensischRevelation
117Vers

Vertaling — Aal-Imran 117

Soera Aal-Imran Vers 117 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : De gelijkenis van wat zij tijdens dit wereldse leven uitgeven…

Soera Vers 117/200 — Soera Aal-Imran آل عمران (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Aal-Imran Luisteren, Soera Aal-Imran Vertaling, Soera Aal-Imran mp3, Soera Aal-Imran pdf. Vers 115–119. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers