Al-Ahzab · 40/73
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Ahzab
مَّا كَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِّن رِّجَالِكُمْ وَلَٰكِن رَّسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِيِّينَ ۗ وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمًا ۝٤٠
Maa kaana Muhammmadun abaaa ahadim mir rijaalikum wa laakir Rasoolal laahi wa Khaataman Nabiyyeen; wa kaanal laahu bikulli shai`in `Aleema
📖 In het Nederlands
Moehammad is niet de vader van één van jullie mannen, maar hij is de Boodschapper van Allah en de laatste van de Profeten. En Allah is Alwetend over alle zaken.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Abā aḥad": betekent "vader van iemand" in de letterlijke, biologische zin.
  • "Khātam an-nabiyyīn": betekent "zegel van de profeten", d.w.z. de laatste en afsluitende profeet.

Uitleg van de vers:

Deze nobele vers werd geopenbaard om een einde te maken aan een misverstand dat in de tijd van de Profeet (vrede zij met hem) bestond. Sommige mensen dachten dat toen de Profeet Zayd ibn Hāritha (moge Allah tevreden met hem zijn) als zijn adoptiefzoon beschouwde, Zayd werkelijk zijn zoon was in alle opzichten, inclusief de erfrechtelijke en huwelijkswetten. Allah de Verhevene maakte hier duidelijk dat de Profeet Mohammed (vrede zij met hem) geen biologische vader is van welke man dan ook onder de mensen. Hij was niet de vader van Zayd, noch van iemand anders. Dit betekende dat het huwelijk van de Profeet met de voormalige vrouw van Zayd, nadat zij gescheiden was en haar wachttijd (iddah) voorbij was, volkomen wettig en toegestaan was, omdat Zayd niet zijn biologische zoon was.

Vervolgens bevestigt Allah dat Mohammed (vrede zij met hem) de Boodschapper van Allah is en het zegel van de profeten. Dit betekent dat hij de laatste profeet is die naar de mensheid is gestuurd; er zal geen profeet meer na hem komen tot de Dag des Oordeels. Zelfs wanneer ʿĪsā (Jezus) (vrede zij met hem) aan het einde der tijden zal neerdalen, zal hij niet met een nieuwe wetgeving of een nieuwe boodschap komen, maar zal hij de wetgeving van Mohammed (vrede zij met hem) volgen en volgens diens leer handelen. Hij is dus een profeet die vóór Mohammed werd gezonden, maar zijn tweede komst zal in overeenstemming zijn met de sharia van Mohammed.

Aan het einde van de vers zegt Allah: "En Allah is van alle dingen Alwetend." Dit betekent dat Allah volledige kennis heeft van alles wat Zijn dienaren doen, van hun daden, hun bedoelingen en wat het beste voor hen is. Hij wist dat het voor Zijn Profeet het meest geschikt was om geen biologische zonen te hebben, zodat zijn boodschap en zijn zegel van het profeetschap niet verward zouden worden met erfopvolging of familiebanden. Zijn nalatenschap is niet via kinderen, maar via de openbaring en de wetgeving die hij bracht.

Een boodschap van geloof en liefde:

Deze vers leert ons een grootse les: de ware status van de Profeet Mohammed (vrede zij met hem) is niet gebaseerd op familiebanden of afstamming, maar op zijn boodschap en zijn unieke positie als de laatste boodschapper van Allah. Dit is een eer die geen enkele andere profeet vóór hem heeft gekregen. Het herinnert ons eraan dat ware grootheid niet ligt in afkomst of bezit, maar in geloof, oprechtheid en het volgen van de leiding van Allah. Allah kent ons allen door en door, en Hij weet wat het beste voor ons is in deze wereld en in het hiernamaals. Laten we daarom streven naar Zijn tevredenheid en de weg volgen die Hij voor ons heeft uitgestippeld, want dat is de weg naar succes en eeuwig geluk.



📜 Vers 38-42 — Soera Al-Ahzab

38مَّا كَانَ عَلَى النَّبِيِّ مِنْ حَرَجٍ فِيمَا فَرَضَ اللَّهُ لَهُ ۖ سُنَّةَ اللَّهِ فِي الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلُ ۚ وَكَانَ أَمْرُ اللَّهِ قَدَرًا مَّقْدُورًا
Er is voor de Profeet geen probleem in wat Allah hem verplicht heeft. Dat is de handelwijze van Allah zoals die reeds gold voor de voorafgaanden (Profeten). En het bevel van Allah is een vaststaande beschikking.
39الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ حَسِيبًا
(Zij waren) degenen die de Boodschappen van Allah verkondigden en die Hem vreesden en die niemand vreesden dan Allah. En Allah is voldoende als Berekenaar.
40مَّا كَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِّن رِّجَالِكُمْ وَلَٰكِن رَّسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِيِّينَ ۗ وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمًا
Moehammad is niet de vader van één van jullie mannen, maar hij is de Boodschapper van Allah en de laatste van de Profeten. En Allah is Alwetend over alle zaken.
41يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا
O jullie die geloven, gedenkt Allah veelvuldig!
42وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا
En prijst Zijn Glorie in de ochtend en in de avond.
Al-AhzabKoran Register
73Vers
MedinensischRevelation
40Vers

Vertaling — Al-Ahzab 40

Soera Al-Ahzab Vers 40 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Moehammad is niet de vader van één van jullie mannen,…

Soera Vers 40/73 — Soera Al-Ahzab الأحزاب (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Ahzab Luisteren, Soera Al-Ahzab Vertaling, Soera Al-Ahzab mp3, Soera Al-Ahzab pdf. Vers 38–42. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers