An-Nisa · 41/176
Vertaling Transliteratie — Soera An-Nisa
فَكَيْفَ إِذَا جِئْنَا مِن كُلِّ أُمَّةٍ بِشَهِيدٍ وَجِئْنَا بِكَ عَلَىٰ هَٰؤُلَاءِ شَهِيدًا ۝٤١
Fakaifa izaa ji`naa min kulli ummatim bishaheedinw wa ji`naabika `alaa haaa`ulaaa `i Shaheedan
📖 In het Nederlands
En hoe dan, indien Wij uit iedere gemeenschap een getuige (een Profeet) naar voren brengen en Wij jou (O Moehammad) als getuige tegen diegenen (van jouw gemeenschap die zondigen) naar voren brengen?

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • شَهِيدًا (shahiedan): Een getuige die getuigt van wat er is gebeurd. In deze context: een profeet die getuigt over zijn gemeenschap.
  • أُمَّةٍ (oemmah): Een gemeenschap of volk, hier verwijzend naar elke gemeenschap waaraan een boodschapper is gestuurd.
  • جِئْنَا (dji'naa): Wij brengen, verwijzend naar de goddelijke handeling op de Dag des Oordeels.

Tafsir (Uitleg):

Hoe zal de toestand van de ongelovigen en zondaars zijn op de Dag des Oordeels, wanneer Wij van elke gemeenschap hun eigen profeet als getuige zullen brengen? Elke profeet zal getuigen over zijn eigen volk: of zij zijn boodschap hebben aangenomen of verworpen, en wat hun daden waren. En Wij zullen jou, O Mohammed, als getuige over deze gemeenschap brengen, getuigend dat jij de boodschap van jouw Heer volledig hebt overgebracht en dat jouw gemeenschap daarop heeft gereageerd met geloof of ongeloof.

Dit is een angstaanjagend tafereel: de profeten staan als getuigen tegenover hun volkeren, en de waarheid zal volledig aan het licht komen. Niemand kan dan nog ontkennen of zich verschuilen achter smoesjes. De getuigenis van de profeten is onweerlegbaar, want zij zijn de meest oprechte en betrouwbare getuigen.

O gelovige, besef de grootsheid van dit moment! De Profeet (vrede zij met hem) zal getuigen over zijn gemeenschap, en deze getuigenis is zowel een eer als een waarschuwing. Het is een eer omdat hij getuigt dat hij de boodschap heeft overgebracht, en een waarschuwing voor degenen die hem niet hebben gevolgd. Laat deze wetenschap je aansporen om je daden te verbeteren en je voor te bereiden op die Grote Dag, waarop de waarheid voor iedereen duidelijk zal worden en niemand onrecht zal worden aangedaan. Wees van degenen die hun Profeet met trots zullen zien getuigen, en niet van degenen voor wie zijn getuigenis een last zal zijn. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons standvastig maken in het geloof.



📜 Vers 39-43 — Soera An-Nisa

39وَمَاذَا عَلَيْهِمْ لَوْ آمَنُوا بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَأَنفَقُوا مِمَّا رَزَقَهُمُ اللَّهُ ۚ وَكَانَ اللَّهُ بِهِمْ عَلِيمًا
En wat zou het hen schaden indien zij in Allah en de Laatste Dag zouden geloven, en zij uitgeven van hetgeen waar Allah hen mee voorzien heeft. En Allah kent hen.
40إِنَّ اللَّهَ لَا يَظْلِمُ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ ۖ وَإِن تَكُ حَسَنَةً يُضَاعِفْهَا وَيُؤْتِ مِن لَّدُنْهُ أَجْرًا عَظِيمًا
Voorwaar, Allah behandelt niemand in de geringste mate onrechtvaardig, an als er iets goeds gedaan wordt, vermeerdert Hij het en geeft Hij van Zijn Zijde een geweldige beloning.
41فَكَيْفَ إِذَا جِئْنَا مِن كُلِّ أُمَّةٍ بِشَهِيدٍ وَجِئْنَا بِكَ عَلَىٰ هَٰؤُلَاءِ شَهِيدًا
En hoe dan, indien Wij uit iedere gemeenschap een getuige (een Profeet) naar voren brengen en Wij jou (O Moehammad) als getuige tegen diegenen (van jouw gemeenschap die zondigen) naar voren brengen?
42يَوْمَئِذٍ يَوَدُّ الَّذِينَ كَفَرُوا وَعَصَوُا الرَّسُولَ لَوْ تُسَوَّىٰ بِهِمُ الْأَرْضُ وَلَا يَكْتُمُونَ اللَّهَ حَدِيثًا
Op die Dag wensen degenen die ongelovig zijn on de Boodschapper ongehoorzaam zijn, dat zij met aarde gelijk gemaakt waren, maar zij zullen geen feit voor Allah kunnen verbergen.
43يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَقْرَبُوا الصَّلَاةَ وَأَنتُمْ سُكَارَىٰ حَتَّىٰ تَعْلَمُوا مَا تَقُولُونَ وَلَا جُنُبًا إِلَّا عَابِرِي سَبِيلٍ حَتَّىٰ تَغْتَسِلُوا ۚ وَإِن كُنتُم مَّرْضَىٰ أَوْ عَلَىٰ سَفَرٍ أَوْ جَاءَ أَحَدٌ مِّنكُم مِّنَ الْغَائِطِ أَوْ لَامَسْتُمُ النِّسَاءَ فَلَمْ تَجِدُوا مَاءً فَتَيَمَّمُوا صَعِيدًا طَيِّبًا فَامْسَحُوا بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَفُوًّا غَفُورًا
O jullie die geloven, nadert niet de shalât terwijl jullie dronken zijn, totdat jullie weten wat jullie zeggen; en (ook) niet onrein (Djoenoeb), behalve degenen die er onderweg doorheen komen, totdat jullie je (ritueel) gereinigd hebben. En in het geval dat jullie nek zijn, of op reis, of jullie van het toilet komen, of jullie de vrouwen aanraken en jullie geen water vinden: doet dan de Tayammoem met schone aarde en wrijft ennee langs jullie gezichten en handen. Voorwaar, Allah is Vergevend, Vergeverisgezind.
An-NisaKoran Register
176Vers
MedinensischRevelation
41Vers

Vertaling — An-Nisa 41

Soera An-Nisa Vers 41 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En hoe dan, indien Wij uit iedere gemeenschap een getuige…

Soera Vers 41/176 — Soera An-Nisa النساء (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Nisa Luisteren, Soera An-Nisa Vertaling, Soera An-Nisa mp3, Soera An-Nisa pdf. Vers 39–43. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers