Ghafir · 83/85
Vertaling Transliteratie — Soera Ghafir
فَلَمَّا جَاءَتْهُمْ رُسُلُهُم بِالْبَيِّنَاتِ فَرِحُوا بِمَا عِندَهُم مِّنَ الْعِلْمِ وَحَاقَ بِهِم مَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ ۝٨٣
Falammaa jaaa`at hum Rusuluhum bilbaiyinaati farihoo bimaa `indahum minal `ilmi wa haaqa bihim maa kaanoo bihee yastahzi`oon
📖 In het Nederlands
En toen hun Boodschappers tot hen kwamen met de duidelijke bewijzen, waren zij blij met wat bij ben was aan kennis. Maar dat waar zij de spot mee plachten te drijven omsingelde hen.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordbetekenissen:

  • بِالْبَيِّنَاتِ: met duidelijke bewijzen en wonderen.
  • فَرِحُوا: zij verheugden zich (op een hoogmoedige en arrogante wijze).
  • بِمَا عِندَهُم مِّنَ الْعِلْمِ: met de (beperkte) kennis die zij bezaten, waarmee zij de boodschap van de profeten verwierpen.
  • وَحَاقَ: het omsingelde en overkwam hen.
  • يَسْتَهْزِئُونَ: zij bespotten en maakten er grappen over.

Uitleg van de Edele Vers:

Toen de boodschappers van Allah tot deze vroegere volkeren kwamen met duidelijke bewijzen, wonderen en heldere argumenten, weigerden zij deze te aanvaarden. In plaats van nederig de waarheid te omarmen, verhieven zij zichzelf en voelden zij zich superieur vanwege de kennis die zij dachten te bezitten. Zij zeiden: "Wij weten beter dan jullie; wij zullen niet worden opgewekt en geen straf zal ons treffen." Deze zogenaamde kennis was echter niets anders dan onwetendheid en hoogmoed, want het was in tegenspraak met wat de profeten brachten.

Hun trots en bespotting van de boodschappers keerden zich tegen hen. De straf die zij belachelijk maakten en waarvan zij dachten dat die nooit zou komen, omsingelde hen plotseling en vernietigde hen volledig. Zo werd hun arrogantie hun ondergang, en hun spot werd hun eigen straf.

Deze vers leert ons een belangrijke les: elke kennis die in tegenspraak is met de Islam, die twijfel zaait over de waarheid ervan, of die de boodschap van de profeten probeert te ondermijnen, is verwerpelijk en schadelijk. Ware kennis leidt altijd tot nederigheid jegens Allah en tot het accepteren van Zijn leiding.


Een Boodschap van Heden:

O geliefde lezer, dit verhaal uit het verleden is een spiegel voor ons vandaag. Hoe vaak vertrouwen wij niet op onze eigen kennis, onze diploma's, onze intelligentie of onze moderne wetenschap, en denken wij dat wij beter weten dan de Openbaring van Allah? De les van deze vers is tijdloos: ware kennis is die kennis die ons dichter bij onze Schepper brengt, die ons nederig maakt en die ons doet buigen voor de waarheid. Laat ons niet zoals die volkeren zijn die dachten dat hun kennis hen zou redden, maar uiteindelijk vernietigd werden door hun eigen hoogmoed. Laten wij onze harten openen voor de leiding van de Koran, want daarin ligt ons ware succes, zowel in dit leven als in het Hiernamaals.



📜 Vers 81-85 — Soera Ghafir

81وَيُرِيكُمْ آيَاتِهِ فَأَيَّ آيَاتِ اللَّهِ تُنكِرُونَ
En Hij laat jullie Zijn Tekenen zien. Welke van de Tekenen van Allah ontkennen jullie dan?
82أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَيَنظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ ۚ كَانُوا أَكْثَرَ مِنْهُمْ وَأَشَدَّ قُوَّةً وَآثَارًا فِي الْأَرْضِ فَمَا أَغْنَىٰ عَنْهُم مَّا كَانُوا يَكْسِبُونَ
Reizen zij dan niet op aarde en zien zij dan niet wat het einde was van degenen vóór hen? Zij waren met meer dan zij en zij overtroffen hen in macht en in gebouwen op de aarde. Maar wat zij hadden verworven, baatte hun niet.
83فَلَمَّا جَاءَتْهُمْ رُسُلُهُم بِالْبَيِّنَاتِ فَرِحُوا بِمَا عِندَهُم مِّنَ الْعِلْمِ وَحَاقَ بِهِم مَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ
En toen hun Boodschappers tot hen kwamen met de duidelijke bewijzen, waren zij blij met wat bij ben was aan kennis. Maar dat waar zij de spot mee plachten te drijven omsingelde hen.
84فَلَمَّا رَأَوْا بَأْسَنَا قَالُوا آمَنَّا بِاللَّهِ وَحْدَهُ وَكَفَرْنَا بِمَا كُنَّا بِهِ مُشْرِكِينَ
En toen zij Onze straf zagen, zeiden zij: "Wij geloven in Allah, de Énige. En wij geloven niet in wat wij aan Hem plachten toe te kennen.
85فَلَمْ يَكُ يَنفَعُهُمْ إِيمَانُهُمْ لَمَّا رَأَوْا بَأْسَنَا ۖ سُنَّتَ اللَّهِ الَّتِي قَدْ خَلَتْ فِي عِبَادِهِ ۖ وَخَسِرَ هُنَالِكَ الْكَافِرُونَ
Maar hun geloof baatte hun niet toen zij Onze bestraffing zagen. Dat is de handelwijze van Allah, die reeds voor Zijn dienaren was. En de ongelovigen verloren toen.
GhafirKoran Register
85Vers
MekkaansRevelation
83Vers

Vertaling — Ghafir 83

Soera Ghafir Vers 83 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En toen hun Boodschappers tot hen kwamen met de duidelijke…

Soera Vers 83/85 — Soera Ghafir غافر (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Ghafir Luisteren, Soera Ghafir Vertaling, Soera Ghafir mp3, Soera Ghafir pdf. Vers 81–85. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers