An-Najm · 42/62
Vertaling Transliteratie — Soera An-Najm
وَأَنَّ إِلَىٰ رَبِّكَ الْمُنتَهَىٰ ۝٤٢
Wa anna ilaa rabbikal muntahaa
📖 In het Nederlands
En dat bij jouw Heer het einde is?

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Al-Moentahaa (الْمُنتَهَى): betekent letterlijk "het eindpunt" of "de uiteindelijke bestemming". Het verwijst naar de plaats waar alles eindigt en terugkeert.

Uitleg van de vers:

O Profeet, weet dat de uiteindelijke terugkeer en bestemming van alle schepselen — mensen, djinns en alle andere wezens — naar jouw Heer is. Niemand ontkomt aan deze terugkeer. Na de dood zullen alle schepselen voor Hem verschijnen, en Hij zal hen oordelen op basis van hun daden in dit wereldse leven. Degene die goed heeft gehandeld, zal een goede beloning ontvangen, en degene die slecht heeft gehandeld, zal een passende straf krijgen. Dit is de absolute zekerheid die in het hart van elke gelovige verankerd moet zijn: dat alles uiteindelijk naar Allah terugkeert, en dat Hij de enige is die het recht heeft om te oordelen en te belonen.

Boodschap voor de lezer:

Deze vers herinnert ons aan een fundamentele waarheid die ons leven richting geeft: alles wat wij doen, heeft gevolgen. De wetenschap dat wij naar onze Heer zullen terugkeren, zou ons moeten aansporen tot het goede en ons weerhouden van het slechte. Het is een oproep tot bewustwording: dit leven is niet het einde, maar een reis naar een eeuwige bestemming. Laat deze wetenschap je hart vullen met hoop op Allah's genade en vrees voor Zijn rechtvaardigheid. Wie zich dit realiseert, leeft met doel en richting, en streeft naar het welbehagen van zijn Schepper. Moge Allah ons leiden naar het goede pad en ons standvastig maken in het geloof.



📜 Vers 40-44 — Soera An-Najm

40وَأَنَّ سَعْيَهُ سَوْفَ يُرَىٰ
En dat hij (het resultaat van) zijn streven zal zien?
41ثُمَّ يُجْزَاهُ الْجَزَاءَ الْأَوْفَىٰ
Waarop zal hij beloond (vergolden) worden met de volmaakte beloning (vergelding)?
42وَأَنَّ إِلَىٰ رَبِّكَ الْمُنتَهَىٰ
En dat bij jouw Heer het einde is?
43وَأَنَّهُ هُوَ أَضْحَكَ وَأَبْكَىٰ
En dat Hij het is Die doet lachen en doet huilen?
44وَأَنَّهُ هُوَ أَمَاتَ وَأَحْيَا
En dat Hij het is Die doet sterven en Die doet leven?
An-NajmKoran Register
62Vers
MekkaansRevelation
42Vers

Vertaling — An-Najm 42

Soera An-Najm Vers 42 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En dat bij jouw Heer het einde is?

Soera Vers 42/62 — Soera An-Najm النجم (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Najm Luisteren, Soera An-Najm Vertaling, Soera An-Najm mp3, Soera An-Najm pdf. Vers 40–44. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers