Al-Qamar · 39/55
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Qamar
فَذُوقُوا عَذَابِي وَنُذُرِ ۝٣٩
Fazooqoo `azaabee wa nuzur
📖 In het Nederlands
Proeft dan Mijn bestraffing en Mijn waarschuwing.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • ʿAdhābī: Mijn bestraffing die Ik over jullie heb neergezonden.
  • Nudhur: Mijn waarschuwing die jullie via de profeet Loet (vrede zij met hem) heeft bereikt.

Uitleg van de vers:

Toen de straf van Allah over het volk van Loet neerdaalde in de vroege ochtend, werd hen gezegd: "Proef nu Mijn bestraffing die Ik over jullie heb neergezonden vanwege jullie ongeloof en jullie loochening van de boodschap, en proef het gevolg van Mijn waarschuwing die jullie via de profeet Loet had bereikt." Deze bestraffing was het omkeren van hun steden, het naar beneden brengen van wat boven was en het naar boven brengen van wat beneden was, gevolgd door regen van stenen van gebakken klei die hen trof. Dit was een blijvende straf die hen vasthield totdat zij zouden overgaan naar de nog zwaardere straf van het Hiernamaals. De waarschuwing die Loet vrede zij met hem hen had gegeven, was dus werkelijkheid geworden, en het werd hen gezegd als verwijt en bestraffing.

Dawah-les voor de lezer:

Dit vers bevat een grote les voor iedereen die het hoort: de waarschuwingen van Allah zijn waar en Zijn bestraffing is rechtvaardig. Wanneer een persoon of een volk de boodschappers van Allah blijft loochenen en doorgaat in zonden, dan komt de straf van Allah op het moment dat zij het het minst verwachten. Maar de barmhartigheid van Allah is groot: Hij stuurt geen straf voordat Hij waarschuwt, en Hij laat geen volk vernietigen zonder dat zij eerst de boodschap hebben ontvangen. Dit toont ons de rechtvaardigheid van Allah en nodigt ons uit om terug te keren naar Hem voordat het te laat is. Laten wij dus de waarschuwingen van Allah ter harte nemen en ons haasten naar Zijn vergeving en tevredenheid, want Hij is Degene Die vergeeft en barmhartig is voor degenen die zich tot Hem wenden.



📜 Vers 37-41 — Soera Al-Qamar

37وَلَقَدْ رَاوَدُوهُ عَن ضَيْفِهِ فَطَمَسْنَا أَعْيُنَهُمْ فَذُوقُوا عَذَابِي وَنُذُرِ
En voorzeker, zij probeerden zijn gasten over te halen (tot hun begeerten), waarop Wij hen blind maakten. (En Allah zei:) "Proeft dan Mijn bestraffing en Mijn waarschuwing."
38وَلَقَدْ صَبَّحَهُم بُكْرَةً عَذَابٌ مُّسْتَقِرٌّ
En voorzeker, een blijvende bestraffing kwam in de ochtend van de volgende dag tot hen.
39فَذُوقُوا عَذَابِي وَنُذُرِ
Proeft dan Mijn bestraffing en Mijn waarschuwing.
40وَلَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّكِرٍ
En voorzeker, Wij hebben de Koran gemakkelijk gemaakt ter vermaning, is er dan iemand die er lering uit trekt?
41وَلَقَدْ جَاءَ آلَ فِرْعَوْنَ النُّذُرُ
En voorzeker, tot Fir'aun kwamen waarschuwingen.
Al-QamarKoran Register
55Vers
MekkaansRevelation
39Vers

Vertaling — Al-Qamar 39

Soera Al-Qamar Vers 39 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Proeft dan Mijn bestraffing en Mijn waarschuwing.

Soera Vers 39/55 — Soera Al-Qamar القمر (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Qamar Luisteren, Soera Al-Qamar Vertaling, Soera Al-Qamar mp3, Soera Al-Qamar pdf. Vers 37–41. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers