Wa maaa afaaa`al laahu `alaaa Rasoolihee minhum famaaa awjaftum `alaihi min khailiinw wa laa rikaabinw wa laakinnal laaha yusallitu Rusulahoo `alaa many yashaaa`; wallaahu `alaa kulli shai`in Qadeer
📖 Vertaling (In het Nederlands)
📖 In het Nederlands
Wat Allah aan buit (al Fay) van hen (o.a. de Bani Nadhîr) aan Zijn Boodschapper geeft: jullie hebben daartoe geen paarden en geen lastdieren aangespoord. Maar Allah geeft Zijn Boodschapper macht over wie Hij wil en Allah is Almachtig over alle zaken.
🌐 Additional reference in Deutsch
🌐 Deutsch
Und für das, was Allah Seinem Gesandten von ihnen als kampflose Beute zugeteilt hat, habt ihr weder Pferde noch Reitkamele in Trab gebracht, sondern Allah gibt Seinen Gesandten Gewalt, über wen Er will. Und Allah hat zu allem die Macht.
Fay': Bezit dat van de ongelovigen wordt verkregen zonder strijd of gevecht.
Uitleg van de vers:
Allah de Verhevene maakt hier duidelijk dat het bezit dat Hij aan Zijn Boodschapper (vrede zij met hem) heeft geschonken van de Joodse stam Banū An-Naḍīr, zonder dat de moslims daarvoor paarden of kamelen hebben laten galopperen of zich hebben ingespannen met reizen en vechten. Zij hebben hiervoor geen enkele vermoeienis of moeite ondervonden, noch hebben zij wapens gebruikt of gevochten. Het was puur een gunst van Allah aan Zijn Boodschapper, omdat Allah Zijn boodschappers macht geeft over wie Hij wil van Zijn vijanden, waardoor zij zich zonder slag of stoot overgeven. Dit is de betekenis van "fay'" – bezit dat van de ongelovigen wordt verkregen zonder gevecht. En Allah is tot alles in staat; niets is te moeilijk voor Hem, en Hij doet wat Hij wil.
Lessen en aansporing:
Deze vers leert ons dat de overwinning niet afhangt van aantallen, uitrusting of voorbereiding, maar van de wil en de macht van Allah. Wanneer Allah iets wil, gebeurt het zonder dat mensen daarvoor middelen hoeven in te zetten. Dit versterkt het vertrouwen van de gelovige in zijn Heer en leert hem dat de zaak van deze religie niet afhankelijk is van menselijke kracht, maar van de hulp van Allah. Het toont ook de bijzondere positie van de Profeet (vrede zij met hem) en dat Allah hem eerde met dit bezit dat speciaal voor hem was, zonder dat de moslims daarvoor gevochten hadden. Dit is een les in nederigheid en tevredenheid met wat Allah verdeelt, en een aansporing om te vertrouwen op Allah in alle omstandigheden, want Hij is de Almachtige die over alle zaken beschikt.
Wat Allah aan buit (al Fay) van hen (o.a. de Bani Nadhîr) aan Zijn Boodschapper geeft: jullie hebben daartoe geen paarden en geen lastdieren aangespoord. Maar Allah geeft Zijn Boodschapper macht over wie Hij wil en Allah is Almachtig over alle zaken.
Wat jullie omhakken van de dadelpalmen of wat jullie op hun wortels laten staan; het gebeurde met de toestemming van Allah. En zodat Allah de zwaar zondigen vergeldt.
Wat Allah aan buit (al Fay) van hen (o.a. de Bani Nadhîr) aan Zijn Boodschapper geeft: jullie hebben daartoe geen paarden en geen lastdieren aangespoord. Maar Allah geeft Zijn Boodschapper macht over wie Hij wil en Allah is Almachtig over alle zaken.
Wat Allah ook aan buit aan Zijn Boodschapper gegeven heeft, afkomstig van de bewoners van de steden; het is voor Allah en de Boodschapper; en de verwant; en de wezen; en de armen; en de reiziger zonder proviand, zodat deze (rijkdom) niet rondgaat onder de rijken van jullie. En wat de Boodschapper jullie geeft, neemt dat; maar wat Hij jullie verbiedt, onthoudt jullie daarvan. En vreest Allah: voorwaar, Allah is hard in de bestraffing.
(De buit is) voor de armen van de uitgewekenen, degenen die zijn verdreven uit hun woonplaatsen en van hun bezittingen, zoekend naar een gunst en welbehagen van Allah. En zij helpen Allah en Zijn Boodschapper. Zij zijn degenen die de waarachtigen zijn.
SurahQuran.com was founded as a humble effort to serve the Noble Book and the pure Sunnah, to invite people to Allah, and to make the religious sciences accessible according to the methodology of the Quran and Sunnah. We praise and thank Allah for His grace, and we ask Him to accept our work and make it sincere for His noble Face.