Yunus · 75/109
Vertaling Transliteratie — Soera Yunus
ثُمَّ بَعَثْنَا مِن بَعْدِهِم مُّوسَىٰ وَهَارُونَ إِلَىٰ فِرْعَوْنَ وَمَلَئِهِ بِآيَاتِنَا فَاسْتَكْبَرُوا وَكَانُوا قَوْمًا مُّجْرِمِينَ ۝٧٥
Summa ba`asnaa mim ba`dihim Moosaa Wa Haaroona ilaa Fir`awna wa mala`ihee bi aayaatinaa fastakbaroo wa kaanoo qawmam mujrimeen
📖 In het Nederlands
Daarna zonden Wij na hen Môesa en Hârôen tot Fir'aun en zijn vooraanstaanden met Onze Tekenen, waarop zij hoogmoedig werden. En zij waren een misdadig volk.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Mala'ihi" (مَلَئِهِ): De vooraanstaanden, leiders en edelen van het volk van Farao.
  • "Ayatina" (بِآيَاتِنَا): Onze tekenen en wonderen, namelijk de negen grote wonderen die aan Moesa werden gegeven.
  • "Fastakbaru" (فَاسْتَكْبَرُوا): Zij toonden hoogmoed en weigerden nederig het geloof te aanvaarden.
  • "Mujrimin" (مُجْرِمِينَ): Misdadigers die in ongeloof en zonde leven, namelijk de polytheïsten die de boodschap loochenden.

Uitleg van de vers:

Na het zenden van de eerdere boodschappers naar hun volkeren, zond Allah na hen Profeet Moesa en zijn broer Haaroen naar Farao, de heerser van Egypte, en naar de vooraanstaanden en leiders van zijn volk. Hij zond hen met duidelijke wonderen en overtuigende bewijzen die hun waarachtigheid bevestigden, zoals de staf die in een slang veranderde, de stralende hand, en andere tekenen. Ondanks deze duidelijke wonderen weigerden Farao en zijn leiders de waarheid te aanvaarden uit hoogmoed en arrogantie. Zij waren een volk dat volhardde in misdaad en ongeloof, zij loochenden de tekenen van Allah en verwierpen Zijn boodschappers, en zij waren polytheïsten die naast Allah anderen aanbaden.

Een les en aansporing voor de gelovigen:

Deze vers toont ons de grootsheid van Allah's geduld en Zijn rechtvaardigheid. Hij zond Zijn boodschappers met duidelijke wonderen, maar de ongelovigen weigerden uit trots. Dit leert ons dat hoogmoed een van de grootste obstakels is voor het aanvaarden van de waarheid. Laten wij daarom nederig zijn tegenover onze Heer, Zijn tekenen in het universum en in de Koran overdenken, en ons haasten naar het geloof voordat het te laat is. Want Allah is Degene Die de waarheid laat overwinnen en Zijn dienaren helpt die oprecht zijn. De overwinning van Moesa op Farao is een bewijs dat de waarheid altijd zegeviert, hoe groot de macht van de ongelovigen ook is. Laten wij daarom standvastig zijn in ons geloof en vertrouwen op Allah, want Hij is de Beste Helper en Beschermer.



📜 Vers 73-77 — Soera Yunus

73فَكَذَّبُوهُ فَنَجَّيْنَاهُ وَمَن مَّعَهُ فِي الْفُلْكِ وَجَعَلْنَاهُمْ خَلَائِفَ وَأَغْرَقْنَا الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِنَا ۖ فَانظُرْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُنذَرِينَ
Toen loochenden zij hem (Noeh) waarop Wij hem redden en degenen die met hem in het schip waren en Wij maakten hen tot opvolgers. En Wij verdronken degenen die Onze Tekenen loochenden. Zie dan hoe het einde van de gewaarschuwden was.
74ثُمَّ بَعَثْنَا مِن بَعْدِهِ رُسُلًا إِلَىٰ قَوْمِهِمْ فَجَاءُوهُم بِالْبَيِّنَاتِ فَمَا كَانُوا لِيُؤْمِنُوا بِمَا كَذَّبُوا بِهِ مِن قَبْلُ ۚ كَذَٰلِكَ نَطْبَعُ عَلَىٰ قُلُوبِ الْمُعْتَدِينَ
Daarna zonden Wij na hem Boodschappers tot hun volk zodat zij niet de duidelijke Bewijzen tot hen kwamen, zij wilden toen niet geloven vanwege wat zij voorheen hadden geloochend. Zo vergrendelden Wij de harten van dc overtreders.
75ثُمَّ بَعَثْنَا مِن بَعْدِهِم مُّوسَىٰ وَهَارُونَ إِلَىٰ فِرْعَوْنَ وَمَلَئِهِ بِآيَاتِنَا فَاسْتَكْبَرُوا وَكَانُوا قَوْمًا مُّجْرِمِينَ
Daarna zonden Wij na hen Môesa en Hârôen tot Fir'aun en zijn vooraanstaanden met Onze Tekenen, waarop zij hoogmoedig werden. En zij waren een misdadig volk.
76فَلَمَّا جَاءَهُمُ الْحَقُّ مِنْ عِندِنَا قَالُوا إِنَّ هَٰذَا لَسِحْرٌ مُّبِينٌ
Toen dan de Waarheid van Onze Zijde tot hen gekomen was, zeiden zij: "Voorwaar, dit is zeker duidelijke tovenarij."
77قَالَ مُوسَىٰ أَتَقُولُونَ لِلْحَقِّ لَمَّا جَاءَكُمْ ۖ أَسِحْرٌ هَٰذَا وَلَا يُفْلِحُ السَّاحِرُونَ
Môesa zei: "Spraken jullie de Waarheid toen die tot jullie kwam? Is dit tovenarij, terwijl de tovenaars niet winnen?"
YunusKoran Register
109Vers
MekkaansRevelation
75Vers

Vertaling — Yunus 75

Soera Yunus Vers 75 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Daarna zonden Wij na hen Môesa en Hârôen tot Fir'aun…

Soera Vers 75/109 — Soera Yunus يونس (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Yunus Luisteren, Soera Yunus Vertaling, Soera Yunus mp3, Soera Yunus pdf. Vers 73–77. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers