Yunus · 97/109
Vertaling Transliteratie — Soera Yunus
وَلَوْ جَاءَتْهُمْ كُلُّ آيَةٍ حَتَّىٰ يَرَوُا الْعَذَابَ الْأَلِيمَ ۝٩٧
Wa law jaaa`at hum kullu Aayatin hattaa yarawul `azaabal aleem
📖 In het Nederlands
Ook al kwamen alle Tekenen tot hen, totdat zij de pijnlijke bestraffing zien.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van woorden:

  • Āyah: teken, wonder of bewijs.
  • Al-ʿAdhāb al-Alīm: de pijnlijke en smartelijke bestraffing.

Tafsir (uitleg) van de vers:

Allah de Verhevene vertelt ons over de hardnekkige koppigheid van de ongelovigen. Zelfs als elk mogelijk teken tot hen zou komen – of het nu een godsdienstig teken is, zoals een wonder van een profeet, of een kosmisch teken, zoals het splijten van de maan – zij zouden er niet in geloven. Zij blijven in hun ongeloof volharden, totdat zij op het laatste moment de pijnlijke bestraffing met eigen ogen aanschouwen. Op dat moment geloven zij, maar hun geloof is dan nutteloos en wordt niet geaccepteerd, omdat het geloof in het uur des doods of bij het zien van de bestraffing geen waarde meer heeft.

Dit is een ernstige waarschuwing voor iedereen die het geloof uitstelt. De mens moet niet wachten tot het te laat is. De deur van berouw en geloof staat nu open, maar zal gesloten worden wanneer de dood of de bestraffing komt. Allah zegt in de Koran: "Maar het geloof van hen die het pas geloven wanneer zij Onze bestraffing zien, zal hen niet baten" (Soerat Ghafir: 84-85).

O geliefde lezer, haast je naar het geloof en goede daden voordat de dood je overvalt. De tekenen van Allah zijn overal om ons heen: in de schepping van de hemelen en de aarde, in de afwisseling van dag en nacht, in de regen die leven brengt aan de dode aarde. Maar de grootste wijsheid is dat Allah wil dat wij geloven uit overtuiging en liefde, niet uit angst wanneer het te laat is. Laat deze vers een aansporing zijn om terug te keren naar Allah voordat de tijd van spijt aanbreekt.



📜 Vers 95-99 — Soera Yunus

95وَلَا تَكُونَنَّ مِنَ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِ اللَّهِ فَتَكُونَ مِنَ الْخَاسِرِينَ
En behoor in geen geval tot degenen die de Verzen van Allah loochenen, anders dan zal jij tot de verliezers behoren.
96إِنَّ الَّذِينَ حَقَّتْ عَلَيْهِمْ كَلِمَتُ رَبِّكَ لَا يُؤْمِنُونَ
Voorwaar, degenen over wie het Woord (van bestraffing) van jouw Heer tereclit is: zij geloven niet.
97وَلَوْ جَاءَتْهُمْ كُلُّ آيَةٍ حَتَّىٰ يَرَوُا الْعَذَابَ الْأَلِيمَ
Ook al kwamen alle Tekenen tot hen, totdat zij de pijnlijke bestraffing zien.
98فَلَوْلَا كَانَتْ قَرْيَةٌ آمَنَتْ فَنَفَعَهَا إِيمَانُهَا إِلَّا قَوْمَ يُونُسَ لَمَّا آمَنُوا كَشَفْنَا عَنْهُمْ عَذَابَ الْخِزْيِ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَمَتَّعْنَاهُمْ إِلَىٰ حِينٍ
Was er maar een stad geweest, naast die van het volk van Yôenoes, die geloofde, opdat haar gelool haar zou baten. Toen zij (het volk van Yôenoes") geloofden, namen Wij de bestraffing van de vernedering in het wereldse leven weg, en schonken Wij hen genietingen tot een bepaalde tijd.
99وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ لَآمَنَ مَن فِي الْأَرْضِ كُلُّهُمْ جَمِيعًا ۚ أَفَأَنتَ تُكْرِهُ النَّاسَ حَتَّىٰ يَكُونُوا مُؤْمِنِينَ
En als jouw Heer het had gewild, dan zouden degenen die op aarde zijn, zeker allen tezamen hebben geloofd. Wil jij (O Moehammad) dan de mensen dwingen opdat zij gelovigen worden?
YunusKoran Register
109Vers
MekkaansRevelation
97Vers

Vertaling — Yunus 97

Soera Yunus Vers 97 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Ook al kwamen alle Tekenen tot hen, totdat zij de…

Soera Vers 97/109 — Soera Yunus يونس (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Yunus Luisteren, Soera Yunus Vertaling, Soera Yunus mp3, Soera Yunus pdf. Vers 95–99. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers