An-Nahl · 126/128
Vertaling Transliteratie — Soera An-Nahl
وَإِنْ عَاقَبْتُمْ فَعَاقِبُوا بِمِثْلِ مَا عُوقِبْتُم بِهِ ۖ وَلَئِن صَبَرْتُمْ لَهُوَ خَيْرٌ لِّلصَّابِرِينَ ۝١٢٦
Wa in `aaqabtum fa`aaqiboo bimisli maa `ooqibtum bihee wa la`in sabartum lahuwa khairul lissaabireen
📖 In het Nederlands
En wanneer jullie bestraffen, bestraft dan in overeenstemming met wat jullie aangedaan is. Maar als jullie geduldig zijn is dat zeker beter voor de geduldigen.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • عاقبتم (jullie bestraffen): het vergelden van een overtreding of agressie die tegen jullie is gepleegd.
  • بمثل ما عوقبتم به (met hetzelfde als waarmee jullie zijn bestraft): zonder overdrijving of toevoeging, precies dezelfde mate van vergelding.
  • صبرتم (jullie geduld tonen): het weerstaan van de drang tot wraak en het verdragen van het onrecht, terwijl je in staat bent om te vergelden.

Uitleg van de vers:

O gelovigen, wanneer jullie besluiten om vergelding te eisen van degenen die onrecht tegen jullie hebben gepleegd, laat die vergelding dan precies gelijk zijn aan wat jullie is aangedaan – zonder enige vorm van overdrijving of het overschrijden van grenzen. Als iemand jullie bijvoorbeeld een wond heeft toegebracht, mogen jullie niet meer doen dan dat. Maar als jullie geduld tonen en afzien van vergelding, terwijl jullie daartoe in staat zijn, dan is dat geduld beter voor jullie. Het is beter in deze wereld omdat het leidt tot overwinning en een goede reputatie, en beter in het Hiernamaals omdat het een grote beloning met zich meebrengt. Vergeving en het tonen van geduld zijn superieur aan wraak, want de Profeet (vrede zij met hem) heeft ons geleerd dat Allah degenen die vergeving schenken, bemint en hen verheft in rangen.

Boodschap voor de lezer:

Deze nobele vers leert ons een groot moreel principe dat de samenleving in harmonie houdt: rechtvaardigheid zonder extremisme, en vergeving als een hogere deugd. Allah nodigt ons uit om onze rechten te nemen zonder de grenzen te overschrijden, maar Hij moedigt ons aan om het hogere pad te kiezen – het pad van geduld en vergeving – omdat dit dichter bij godsvrucht is en een grotere beloning met zich meebrengt. Wees dus van degenen die geduld tonen, want Allah is met de geduldigen en Hij houdt van degenen die vergevingsgezind zijn. Dit is de weg naar innerlijke vrede en naar tevredenheid van Allah, en het is een uitnodiging om de hoogste morele kwaliteiten te bereiken die de islam ons heeft geleerd.



📜 Vers 124-128 — Soera An-Nahl

124إِنَّمَا جُعِلَ السَّبْتُ عَلَى الَّذِينَ اخْتَلَفُوا فِيهِ ۚ وَإِنَّ رَبَّكَ لَيَحْكُمُ بَيْنَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ فِيمَا كَانُوا فِيهِ يَخْتَلِفُونَ
De Sabbat was slechts gemaakt voor degenen die van mening verschilden over haar (dag). En voorwaar, jouw Heer zal zeker tussen hen op de Dag der Opstanding over dat waarover zij van mening plachten te verschillen oordelen.
125ادْعُ إِلَىٰ سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ ۖ وَجَادِلْهُم بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ ۚ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِيلِهِ ۖ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ
Nodig uit tot de Weg van jouw Heer, met wijsheid en goed onderricht, en wissel met hen van gedachten op de beste wijze. Voorwaar, jouw Heer weet het beste wie van Zijn Weg afgedwaald is en Hij weet beter wie de rechtgeleiden zijn.
126وَإِنْ عَاقَبْتُمْ فَعَاقِبُوا بِمِثْلِ مَا عُوقِبْتُم بِهِ ۖ وَلَئِن صَبَرْتُمْ لَهُوَ خَيْرٌ لِّلصَّابِرِينَ
En wanneer jullie bestraffen, bestraft dan in overeenstemming met wat jullie aangedaan is. Maar als jullie geduldig zijn is dat zeker beter voor de geduldigen.
127وَاصْبِرْ وَمَا صَبْرُكَ إِلَّا بِاللَّهِ ۚ وَلَا تَحْزَنْ عَلَيْهِمْ وَلَا تَكُ فِي ضَيْقٍ مِّمَّا يَمْكُرُونَ
En wees geduldig (O Moehammad) en jij bent slechts geduldig door Allah. En treur niet over hen en wees niet benauwd voor wat zij beramen.
128إِنَّ اللَّهَ مَعَ الَّذِينَ اتَّقَوا وَّالَّذِينَ هُم مُّحْسِنُونَ
Voorwaar, Allah is niet degenen die (Hem) vrezen en met degenen die weldoeners zijn.
An-NahlKoran Register
128Vers
MekkaansRevelation
126Vers

Vertaling — An-Nahl 126

Soera An-Nahl Vers 126 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En wanneer jullie bestraffen, bestraft dan in overeenstemming met wat…

Soera Vers 126/128 — Soera An-Nahl النحل (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Nahl Luisteren, Soera An-Nahl Vertaling, Soera An-Nahl mp3, Soera An-Nahl pdf. Vers 124–128. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers