Al-Kahf · 106/110
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Kahf
ذَٰلِكَ جَزَاؤُهُمْ جَهَنَّمُ بِمَا كَفَرُوا وَاتَّخَذُوا آيَاتِي وَرُسُلِي هُزُوًا ۝١٠٦
Zaalika jazaaa`uhum jahannamu bimaa kafaroo wattakhazooo Aayaatee wa Rusulee huzuwaa
📖 In het Nederlands
Dat is hun vergelding: de Hel, omdat zij ongelovig waren en zij de spot dreven met Mijn Tekenen en Mijn Boodschappers.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Dat" (ذَٰلِكَ): verwijst naar wat eerder genoemd is over het verval van hun daden en de lage status van hun positie bij Allah.
  • "Hun beloning" (جَزَاؤُهُمْ): de vergelding die voor hen is voorbereid.
  • "Hel" (جَهَنَّمَ): de hel, de plaats van eeuwige straf.
  • "Zij geloofden niet" (كَفَرُوا): zij verwierpen het geloof in Allah en Zijn eenheid.
  • "Mijn tekenen" (آيَاتِي): de bewijzen, wonderen en geopenbaarde verzen.
  • "Mijn boodschappers" (رُسُلِي): de profeten en gezanten die Allah naar de mensheid stuurde.
  • "Bespotting" (هُزُوًا): het bespotten, belachelijk maken en minachten.

Uitleg van de vers:

Dit vers vormt de afsluiting van een reeks verzen waarin Allah het lot beschrijft van degenen die Zijn leiding afwijzen. De betekenis is: die eerder genoemde straf — namelijk het verval van hun goede daden en hun vernedering — is hun beloning, en die beloning is de hel. Dit is het directe gevolg van hun ongeloof in Allah en het feit dat zij Zijn tekenen, die Hij neerzond als bewijzen van de waarheid, en Zijn boodschappers, die Hij stuurde als dragers van leiding, tot voorwerp van spot en bespotting maakten. Zij lachten hen uit, minachtten hen en namen hen niet serieus.

Deze vers benadrukt dat de hel niet zomaar een willekeurige straf is, maar een rechtvaardige vergelding die perfect aansluit bij de daden. Wie de tekenen van Allah en Zijn boodschappers bespot, heeft de waarheid afgewezen en zichzelf buiten de genade van Allah geplaatst. De ernst van deze daad ligt in het feit dat het niet alleen gaat om ongeloof, maar om het actief belachelijk maken van de leiding die Allah uit Zijn oneindige barmhartigheid naar de mensheid heeft gestuurd.


Een boodschap van bezinning en hoop:

Deze vers is een krachtige herinnering aan de ernst van het bespotten van religieuze zaken. Het toont hoe Allah degenen die Zijn tekenen minachten, streng zal afrekenen. Maar tegelijkertijd is het een uitnodiging om na te denken: als het bespotten van de waarheid tot zo'n zware straf leidt, hoe groot is dan de beloning voor degenen die de waarheid omarmen, respecteren en ernaar handelen? Allah is de Meest Barmhartige, en de deur van berouw staat open voor iedereen die terugkeert naar Hem, ongeacht wat hij eerder heeft gedaan. Laten we daarom onze harten reinigen van spot en minachting, en ons haasten naar oprechte aanbidding en liefde voor Allah en Zijn boodschappers. De hel is de bestemming van de spotters, maar het Paradijs wacht op degenen die geloven en goede daden verrichten.



📜 Vers 104-108 — Soera Al-Kahf

104الَّذِينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَهُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعًا
(Het zijn) degenen wiens daden vruchteloos waren in het wereldse leven. En zij dachten dat zij goed werk verrichtten.
105أُولَٰئِكَ الَّذِينَ كَفَرُوا بِآيَاتِ رَبِّهِمْ وَلِقَائِهِ فَحَبِطَتْ أَعْمَالُهُمْ فَلَا نُقِيمُ لَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَزْنًا
Zij zijn degenen die niet geloven in de Tekenen van hun Heer en in de ontmoeting met Hem. Hun daden zijn vruchteloos en Wij kennen hun (daden) op de Dag der Opstanding geen gewicht toe.
106ذَٰلِكَ جَزَاؤُهُمْ جَهَنَّمُ بِمَا كَفَرُوا وَاتَّخَذُوا آيَاتِي وَرُسُلِي هُزُوًا
Dat is hun vergelding: de Hel, omdat zij ongelovig waren en zij de spot dreven met Mijn Tekenen en Mijn Boodschappers.
107إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ كَانَتْ لَهُمْ جَنَّاتُ الْفِرْدَوْسِ نُزُلًا
Voorwaar, voor degenen die geloven en goede daden verrichten zijn er de Tuinen van Firdaus (het Paradijs) als een verblijfplaats.
108خَالِدِينَ فِيهَا لَا يَبْغُونَ عَنْهَا حِوَلًا
Zij zullen daarin eeuwig levenden zijn. En zij zullen daar geen verandering in wensen.
Al-KahfKoran Register
110Vers
MekkaansRevelation
106Vers

Vertaling — Al-Kahf 106

Soera Al-Kahf Vers 106 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Dat is hun vergelding: de Hel, omdat zij ongelovig waren…

Soera Vers 106/110 — Soera Al-Kahf الكهف (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Kahf Luisteren, Soera Al-Kahf Vertaling, Soera Al-Kahf mp3, Soera Al-Kahf pdf. Vers 104–108. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers