Vertaling — Tafsir
Woorden die uitleg nodig hebben:
- كَذَّبُوكُم: Zij hebben jullie beschuldigd van leugens; dat wil zeggen, zij hebben jullie woorden tegengesproken en verworpen.
- تَقُولُونَ: Wat jullie beweren over hen, namelijk dat zij goden of partners naast Allah zouden zijn.
- صَرْفًا: Het afwenden of wegnemen van de bestraffing, of het vinden van een uitweg of list.
- نَصْرًا: Hulp of bijstand die jullie zou kunnen ondersteunen of redden.
- يَظْلِم: Onrecht plegen, en hier specifiek: shirk (het toekennen van deelgenoten aan Allah).
Uitleg van de vers:
Op de Dag des Oordeels zal tegen de ongelovigen en afgodendienaren worden gezegd: "Voorzeker, degenen die jullie naast Allah aanbaden – of het nu profeten, engelen of andere wezens waren – hebben jullie beschuldigd van leugens in wat jullie over hen beweerden, namelijk dat zij goden waren die jullie konden helpen of beschermen. Zij ontkennen nu volledig dat zij jullie ooit hebben opgedragen hen te aanbidden, en zij verwerpen jullie valse beweringen."
Op dat moment zullen zij volkomen hulpeloos zijn: zij kunnen de bestraffing niet van zichzelf afwenden, noch kunnen zij enige hulp of ondersteuning vinden, noch van hun valse goden, noch van wie dan ook. Zij zijn volledig overgeleverd aan de rechtvaardige vergelding van Allah.
Vervolgens richt Allah Zich tot de gelovigen en waarschuwt Hij hen: "En wie van jullie onrecht pleegt door shirk te begaan – dat wil zeggen, door iets of iemand naast Allah te aanbidden – en in die toestand sterft zonder berouw, die zullen Wij een enorme en verschrikkelijke bestraffing laten proeven, namelijk het vuur van de Hel."
Deze vers bevat een ernstige waarschuwing aan iedereen die afglijdt naar afgoderij of het toekennen van deelgenoten aan Allah, en het benadrukt dat geen enkele tussenpersoon of valse god iemand kan redden van de bestraffing van Allah.
Dawah-boodschap:
O dienaar van Allah, besef de ernst van shirk en de gevolgen ervan. Het is de grootste vorm van onrecht tegenover jezelf en tegenover je Schepper. De valse goden die mensen aanbidden – of het nu beelden, sterren, mensen of andere schepselen zijn – kunnen op de Dag des Oordeels geen enkel voordeel of nadeel voor hen bewerkstelligen. Zij zullen hen zelfs verloochenen. Hoe groot is dan de dwaasheid van degene die het eeuwige geluk opgeeft voor iets dat hem geen enkel nut kan brengen?
Allah, de Meest Barmhartige, heeft de deur van berouw voor Zijn dienaren opengezet. Haast je dus om terug te keren naar Hem, zuiver je geloof, en wees oprecht in je aanbidding. Want wie afstand neemt van shirk en zijn geloof zuivert voor Allah, voor hem is er een grote beloning en een veilige plek in de Tuinen van het Paradijs. En wie volhardt in onrecht en shirk, voor hem is er een pijnlijke bestraffing die niemand kan afwenden. Kies vandaag nog de weg van het geloof en de redding, voordat de Dag aanbreekt waarop geen enkele hulp of tussenkomst meer zal baten.
📜 Vers 17-21 — Soera Al-Furqan
Vertaling — Al-Furqan 19
Soera Al-Furqan Vers 19 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : (Allah zal zeggen:) "Zij hebben jullie van leugens beticht over…Soera Vers 19/77 — Soera Al-Furqan الفرقان (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Furqan Luisteren, Soera Al-Furqan Vertaling, Soera Al-Furqan mp3, Soera Al-Furqan pdf. Vers 17–21. In het Nederlands: Deutsch.
Heilige Koran
Tuesday, September 8, 2026
Don't forget us in your sincere prayers








