An-Naml · 15/93
Vertaling Transliteratie — Soera An-Naml
وَلَقَدْ آتَيْنَا دَاوُودَ وَسُلَيْمَانَ عِلْمًا ۖ وَقَالَا الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي فَضَّلَنَا عَلَىٰ كَثِيرٍ مِّنْ عِبَادِهِ الْمُؤْمِنِينَ ۝١٥
Wa laqad aatainaa Daawooda wa sulaimaana `ilmaa; wa qaalal hamdu lil laahil lazee faddalanaa `alaa kaseerim min `ibaadihil mu`mineen
📖 In het Nederlands
En voorzeker, Wij gaven kennis aan Dâwôed en Soelaimân, en beiden zeiden zij: "Alle lof zij Allah, Degene Die ons heeft bevoorrecht boven velen van Zijn gelovige dienaren."

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Ilman" (علمًا): kennis, wijsheid en begrip, specifiek de kennis van het oordeel, de taal van vogels en dieren, en de lofprijzing van de bergen.
  • "Faddalana" (فضّلنا): Hij heeft ons boven velen bevoorrecht en verheven door Zijn gunsten.

Uitleg van de vers:

Voorwaar, Wij schonken aan Dawoed (David) en zijn zoon Soeleiman (Salomo) kennis en wijsheid, en zij handelden ernaar. Onder deze kennis bevond zich het begrijpen van de spraak van vogels en dieren, het oordelen met rechtvaardigheid, en het horen van de bergen die de lof van Allah verheerlijkten. Uit dankbaarheid voor deze grote gunsten zeiden zij: "Alle lof en dank behoort aan Allah, Die ons boven velen van Zijn gelovige dienaren heeft bevoorrecht" — door hen te begunstigen met het profeetschap, kennis en wijsheid die anderen niet kregen. Zij erkenden hiermee dat deze gunsten niet uit henzelf kwamen, maar een gave van Allah waren, en zij toonden nederigheid in plaats van trots.

Lessen en aansporing:

Deze vers leert ons de hoge status van kennis in de islam en verheft het belang ervan. Het toont dat ware kennis niet alleen een wereldse zaak is, maar een middel tot nabijheid tot Allah. De profeten Dawoed en Soeleiman, ondanks hun macht en koningschap, bleven nederig en dankbaar, en zij schreven hun kennis toe aan Allah alleen. Dit is een les voor ons: wanneer wij kennis of vaardigheden bezitten, moeten wij Allah danken en erkennen dat Hij de Bron is van alle goedheid. Laten wij ernaar streven om kennis op te doen die ons dichter bij Allah brengt en ons helpt om rechtvaardig en wijs te handelen in ons leven. En laten wij, net als deze grote profeten, altijd zeggen: "Alhamdulillah" — alle lof zij Allah — voor elke gunst die Hij ons schenkt, want dankbaarheid opent de deuren naar nog meer zegeningen.



📜 Vers 13-17 — Soera An-Naml

13فَلَمَّا جَاءَتْهُمْ آيَاتُنَا مُبْصِرَةً قَالُوا هَٰذَا سِحْرٌ مُّبِينٌ
Toen Onze Tekenen ter verduidelijking tot hen kwamen, zeiden zij: "Dit is duidelijke tovenarij."
14وَجَحَدُوا بِهَا وَاسْتَيْقَنَتْهَا أَنفُسُهُمْ ظُلْمًا وَعُلُوًّا ۚ فَانظُرْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُفْسِدِينَ
En zij ontkenden ze, hoewel zij zelf ervan overtuigd waren, uit onrechtvaardigheid en hoogmoed. Zie dan hoe het einde van de verderfzaaiers was!
15وَلَقَدْ آتَيْنَا دَاوُودَ وَسُلَيْمَانَ عِلْمًا ۖ وَقَالَا الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي فَضَّلَنَا عَلَىٰ كَثِيرٍ مِّنْ عِبَادِهِ الْمُؤْمِنِينَ
En voorzeker, Wij gaven kennis aan Dâwôed en Soelaimân, en beiden zeiden zij: "Alle lof zij Allah, Degene Die ons heeft bevoorrecht boven velen van Zijn gelovige dienaren."
16وَوَرِثَ سُلَيْمَانُ دَاوُودَ ۖ وَقَالَ يَا أَيُّهَا النَّاسُ عُلِّمْنَا مَنطِقَ الطَّيْرِ وَأُوتِينَا مِن كُلِّ شَيْءٍ ۖ إِنَّ هَٰذَا لَهُوَ الْفَضْلُ الْمُبِينُ
En Soelaimân volgde Dâwôed op. En hij zei: "O mensen, aan ons is de taal van de vogels onderwezen, en ons is alles gegeven. Voorwaar, dit is zeker de duidelijke gunst."
17وَحُشِرَ لِسُلَيْمَانَ جُنُودُهُ مِنَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ وَالطَّيْرِ فَهُمْ يُوزَعُونَ
En voor Soelaimân werden zijn troepen verzameld: de Djinn's en de mensen en de vogels, en zij werden in rijen opgesteld.
An-NamlKoran Register
93Vers
MekkaansRevelation
15Vers

Vertaling — An-Naml 15

Soera An-Naml Vers 15 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En voorzeker, Wij gaven kennis aan Dâwôed en Soelaimân, en…

Soera Vers 15/93 — Soera An-Naml النمل (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Naml Luisteren, Soera An-Naml Vertaling, Soera An-Naml mp3, Soera An-Naml pdf. Vers 13–17. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers