As-Saffat · 114/182
Vertaling Transliteratie — Soera As-Saffat
وَلَقَدْ مَنَنَّا عَلَىٰ مُوسَىٰ وَهَارُونَ ۝١١٤
Wa laqad mananna alaa Moosaa wa Haaroon
📖 In het Nederlands
En voorzeker, Wij hebben Môesa en Hârôen begenadigd.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Manannā" (مَنَنَّا): Wij schonken een grote gunst en zegening. Het duidt op een bijzondere, onverdiende gunst die Allah aan Zijn dienaren verleent.
  • "Mūsā" (مُوسَى): Profeet Moesa, vrede zij met hem, de zoon van Imran, aan wie Allah de Thora openbaarde.
  • "Hārūn" (هَارُون): Profeet Haroen, vrede zij met hem, de broer van Moesa, die hem door Allah werd toegevoegd als helper en ondersteuner.

Uitleg van de Edele Vers:

In dit gezegende vers herinnert Allah ons aan een grote gunst die Hij aan twee van Zijn uitverkoren profeten schonk: Moesa en Haroen, vrede zij met hen beiden. Allah zegt: "En voorwaar, Wij schonken Onze gunst aan Moesa en Haroen." Deze gunst omvatte het profeetschap en de boodschap, waarmee zij werden uitgekozen boven de mensen van hun tijd. Het was een eer die Allah speciaal aan hen toekende vanwege hun oprechtheid en toewijding.

Deze gunst hield ook in dat Allah hen redde van de tirannie van Farao, hen beschermde tegen de verdrukking en hen en hun volk bevrijdde van de slavernij en vernedering waarin zij verkeerden. Allah koos hen uit om Zijn boodschap over te brengen en leidde hen naar het pad van rechtvaardigheid en waarheid.

Een les en aansporing voor de gelovigen:

Deze vers herinnert ons eraan dat Allah degenen die Hij liefheeft, begunstigt met Zijn zegeningen, of dat nu op het gebied van kennis, leiderschap of bescherming is. Het toont ons dat het profeetschap en de leiding van Allah niet worden gegeven op basis van wereldse rijkdom of afkomst, maar op basis van oprechtheid, geduld en toewijding aan het pad van Allah.

Beste broeder en zuster, beschouw deze gunst van Allah aan Zijn profeten als een bewijs van Zijn oneindige barmhartigheid en liefde voor degenen die Hem dienen. Als Allah deze grote profeten begunstigde met het profeetschap, hoeveel te meer kunnen wij dan hopen op Zijn zegeningen in ons dagelijks leven, wanneer wij ons oprecht tot Hem wenden, Zijn geboden naleven en Zijn verboden vermijden? Laat deze vers een bron van hoop en vertrouwen in Allah zijn, en een aansporing om te streven naar Zijn tevredenheid in alles wat wij doen. Want Allah is de Meest Barmhartige, de Meest Genadevolle, en Hij laat degenen die op Hem vertrouwen nooit in de steek.



📜 Vers 112-116 — Soera As-Saffat

112وَبَشَّرْنَاهُ بِإِسْحَاقَ نَبِيًّا مِّنَ الصَّالِحِينَ
En Wij verkondigden hem de verheugende tijding over (de geboorte van) Ishâq, als een Profeet van de rechtschapenen.
113وَبَارَكْنَا عَلَيْهِ وَعَلَىٰ إِسْحَاقَ ۚ وَمِن ذُرِّيَّتِهِمَا مُحْسِنٌ وَظَالِمٌ لِّنَفْسِهِ مُبِينٌ
En Wij zegenden hem en Ishâq. En onder kun nakomelingen zijn er die weldoener zijn en (ook) die duidelijk onrechtvaardig voor zichzelf zijn.
114وَلَقَدْ مَنَنَّا عَلَىٰ مُوسَىٰ وَهَارُونَ
En voorzeker, Wij hebben Môesa en Hârôen begenadigd.
115وَنَجَّيْنَاهُمَا وَقَوْمَهُمَا مِنَ الْكَرْبِ الْعَظِيمِ
En Wij hebben hen beiden en hun volk gered van de geweldige ramp.
116وَنَصَرْنَاهُمْ فَكَانُوا هُمُ الْغَالِبِينَ
En Wij hielpen hen, waarop zij de overwinnaars werden.
As-SaffatKoran Register
182Vers
MekkaansRevelation
114Vers

Vertaling — As-Saffat 114

Soera As-Saffat Vers 114 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En voorzeker, Wij hebben Môesa en Hârôen begenadigd.

Soera Vers 114/182 — Soera As-Saffat الصافات (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera As-Saffat Luisteren, Soera As-Saffat Vertaling, Soera As-Saffat mp3, Soera As-Saffat pdf. Vers 112–116. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers