An-Nisa · 136/176
Vertaling Transliteratie — Soera An-Nisa
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَالْكِتَابِ الَّذِي نَزَّلَ عَلَىٰ رَسُولِهِ وَالْكِتَابِ الَّذِي أَنزَلَ مِن قَبْلُ ۚ وَمَن يَكْفُرْ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا بَعِيدًا ۝١٣٦
Yaaa aiyuhal lazeena aamanooo aaminoo billaahi wa Rasoolihee wal Kitaabil lazee nazzala `alaa Rasoolihee wal Kitaabil lazeee anzala min qabl; wa mai yakfur billaahi wa Malaaa`ikatihee wa Kutubihee wa Rusulihee wal Yawmil Aakhiri faqad dalla dalaalam ba`eedaa
📖 In het Nederlands
O jullie die geloven! Gelooft in Allah en Zijn Boodschapper en in wat Hij aan Zijn Boodschapper openbaarde en in de Schrift die Hij vroeger openbaarde. En wie ongelovig is aan Allah en Zijn Engelen en Zijn Boeken en Zijn Boodschappers on de Laatste Dag: hij is waarlijk ver weg gedwaald.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • آمِنُوا: blijf standvastig in jullie geloof en versterk het.
  • الْكِتَابِ الَّذِي نَزَّلَ عَلَىٰ رَسُولِهِ: de Koran die aan Profeet Mohammed (vrede zij met hem) is geopenbaard.
  • الْكِتَابِ الَّذِي أَنزَلَ مِن قَبْلُ: de hemelse boeken die vóór de Koran zijn neergezonden, zoals de Taurah, de Indjiel en de Zaboer.
  • ضَلَالًا بَعِيدًا: ver afdwalen van het rechte pad, een dwaling die ver wegvoert van de waarheid.

Uitleg van de vers:

O jullie die geloven! Blijf standvastig in jullie oprechte geloof in Allah, in Zijn Boodschapper Mohammed (vrede zij met hem), in de Koran die Hij aan Zijn Boodschapper heeft neergezonden, en in alle boeken die Allah vóór deze tijd aan de eerdere boodschappers heeft geopenbaard. Dit betekent: wees niet slechts gelovigen in naam, maar versterk jullie geloof door daden en oprechtheid, en bevestig alle openbaringen die van Allah komen zonder onderscheid te maken tussen de boodschappers of de boeken.

Wie niet gelooft in Allah, in Zijn engelen, in Zijn boeken, in Zijn boodschappers en in de Laatste Dag – wie dus één van deze fundamenten van het geloof ontkent – die is ver afgedwaald van het rechte pad. Hij heeft de weg van de leiding verlaten en bevindt zich in een diepe duisternis van dwaling, ver verwijderd van de waarheid en het goede einde.

Boodschap voor de lezer:

Deze vers is een oproep aan iedereen die beweert te geloven om zijn geloof te verdiepen en te versterken. Het herinnert ons eraan dat het geloof één geheel is: je kunt niet in Allah geloven zonder in Zijn boeken en boodschappers te geloven, en je kunt niet in het leven na de dood geloven zonder de andere fundamenten te omarmen. Dit is een uitnodiging tot een compleet en oprecht geloof dat rust in het hart, door de tong wordt uitgesproken en door daden wordt bevestigd. Degene die dit pad volgt, heeft de grootste overwinning behaald, en degene die ervan afwijkt, heeft het grootste verlies geleden. Moge Allah ons leiden naar een vast geloof en ons beschermen tegen dwaling, want Hij is de Meest Barmhartige en de Leider naar het rechte pad.



📜 Vers 134-138 — Soera An-Nisa

134مَّن كَانَ يُرِيدُ ثَوَابَ الدُّنْيَا فَعِندَ اللَّهِ ثَوَابُ الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ ۚ وَكَانَ اللَّهُ سَمِيعًا بَصِيرًا
Wie een beloning van de wereld wil: het is bij Allah dat de beloning van de wereld en het Hiernamaals is. En Allah is Alhorend, Alziend.
135۞ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا قَوَّامِينَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاءَ لِلَّهِ وَلَوْ عَلَىٰ أَنفُسِكُمْ أَوِ الْوَالِدَيْنِ وَالْأَقْرَبِينَ ۚ إِن يَكُنْ غَنِيًّا أَوْ فَقِيرًا فَاللَّهُ أَوْلَىٰ بِهِمَا ۖ فَلَا تَتَّبِعُوا الْهَوَىٰ أَن تَعْدِلُوا ۚ وَإِن تَلْوُوا أَوْ تُعْرِضُوا فَإِنَّ اللَّهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرًا
O jullie die geloven. Weest standvastigen ten aanzien van de gerechtigheid, als getuigen omwille van Allah. Zelfs tegenover jullie zelf of de kinderen en de verwanten, of het nu een rijke of een arme is (waartegen getuigd moet worden), want Allah kent hun belangen beter. Volgt niet de begeerte om niet rechtvaardig te zijn. En indien jullie verdraaien of je afwenden, dan voorwaar: Allah weet wat jullie doen.
136يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَالْكِتَابِ الَّذِي نَزَّلَ عَلَىٰ رَسُولِهِ وَالْكِتَابِ الَّذِي أَنزَلَ مِن قَبْلُ ۚ وَمَن يَكْفُرْ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا بَعِيدًا
O jullie die geloven! Gelooft in Allah en Zijn Boodschapper en in wat Hij aan Zijn Boodschapper openbaarde en in de Schrift die Hij vroeger openbaarde. En wie ongelovig is aan Allah en Zijn Engelen en Zijn Boeken en Zijn Boodschappers on de Laatste Dag: hij is waarlijk ver weg gedwaald.
137إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا ثُمَّ كَفَرُوا ثُمَّ آمَنُوا ثُمَّ كَفَرُوا ثُمَّ ازْدَادُوا كُفْرًا لَّمْ يَكُنِ اللَّهُ لِيَغْفِرَ لَهُمْ وَلَا لِيَهْدِيَهُمْ سَبِيلًا
Voorwaar, degenen die geloven en do ongelovig worden en dan geloven en dan (weer) ongelovig worden en dan het ongeloof vemeerderen: Allah vergeeft hen niet en Hij leidt hen niet op een (recht) Pad.
138بَشِّرِ الْمُنَافِقِينَ بِأَنَّ لَهُمْ عَذَابًا أَلِيمًا
Waarschuw de huichelaars dat or voor hen een pijnlijke bestraffing is.
An-NisaKoran Register
176Vers
MedinensischRevelation
136Vers

Vertaling — An-Nisa 136

Soera An-Nisa Vers 136 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : O jullie die geloven! Gelooft in Allah en Zijn Boodschapper…

Soera Vers 136/176 — Soera An-Nisa النساء (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Nisa Luisteren, Soera An-Nisa Vertaling, Soera An-Nisa mp3, Soera An-Nisa pdf. Vers 134–138. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers