Al-A'raf · 138/206
Vertaling Transliteratie — Soera Al-A'raf
وَجَاوَزْنَا بِبَنِي إِسْرَائِيلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْا عَلَىٰ قَوْمٍ يَعْكُفُونَ عَلَىٰ أَصْنَامٍ لَّهُمْ ۚ قَالُوا يَا مُوسَى اجْعَل لَّنَا إِلَٰهًا كَمَا لَهُمْ آلِهَةٌ ۚ قَالَ إِنَّكُمْ قَوْمٌ تَجْهَلُونَ ۝١٣٨
Wa jaawaznaa bi Banneee Israaa`eelal bahra fa ataw `alaa qawminy ya`kufoona `alaaa asnaamil lahum; qaaloo yaa Moosaj`al lanaa ilaahan kamaa lahum aalihah; qaala innakum qawmun tajhaloon
📖 In het Nederlands
En Wij brachten de Kinderen van Israël naar de overkant van de zee. En toen zij een volk ontmoetten dat opging in het vereren van hun afgodsbeelden, zeiden zij: "O Môesa, maak voor ons een god zoals hun goden." Hij zei: "Voorwaar, jullie zijn een onwetend volk."

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • يَعْكُفُونَ: Zij blijven volhardend en voortdurend bij hun aanbidding, zonder zich ervan af te keren.
  • أَصْنَامٍ: Beelden die zij naast Allah aanbaden.
  • إِلَٰهًا: Een godheid die zij zouden aanbidden en vereren.

Tafsir (Uitleg):

Wij lieten de Kinderen van Israël veilig de zee oversteken nadat Moesa met zijn staf op het water sloeg en het zich in twaalf paden splitste. Zij kwamen vervolgens langs een volk dat zich volledig wijdde aan de aanbidding van hun afgodsbeelden. Toen de Kinderen van Israël dit zagen, werd hun hart beïnvloed door de schijn van deze daden, en zij zeiden tegen Moesa: "O Moesa, maak voor ons een god die wij kunnen aanbidden, net zoals dit volk goden heeft die zij aanbidden." Zij vroegen hiermee om een afgod die zij zouden vereren.

Moesa antwoordde hen met een terechtwijzing: "Voorwaar, jullie zijn een volk dat onwetend is over de grootsheid van Allah en over wat Hem toekomt aan eenheid en aanbidding. Jullie weten niet dat aanbidding alleen aan Allah toekomt, de Ene, de Overwinnende, en dat het niet gepast is om iets anders naast Hem te aanbidden."

Deze uitspraak van Moesa was een duidelijke afwijzing van hun verzoek, en een herinnering aan de ware positie van de dienaar tegenover zijn Heer. Hoe kan iemand die de tekenen van Allah heeft gezien – het splijten van de zee, de redding van de vijand, en de goddelijke zorg – vragen om een afgod die geen nut of schade kan brengen? Dit toont de zwakte van de menselijke natuur wanneer zij zich laat meeslepen door de schijn van anderen, zonder terug te keren naar het gezonde verstand en de zuivere fitrah (natuurlijke aanleg tot het geloof in één God).

Een les voor ons:

Deze gebeurtenis leert ons dat de moslim altijd zijn toevlucht moet nemen tot Allah en zich moet vasthouden aan de zuivere Tawheed (eenheid van Allah). Wij moeten niet kijken naar de gebruiken van anderen en deze nadoen, hoe aantrekkelijk zij ook mogen lijken. De ware gelovige weet dat alle eer en aanbidding alleen aan Allah toekomt, en dat het najagen van de wereldse schijn nooit zal leiden tot ware rust en geluk. Laten wij daarom onze harten reinigen van elke vorm van afgoderij, en ons volledig overgeven aan Allah, de Enige die het waard is om aanbeden te worden. Hij is Degene Die ons uit het duister naar het licht leidt, en Zijn weg is de weg van succes in dit leven en het Hiernamaals.



📜 Vers 136-140 — Soera Al-A'raf

136فَانتَقَمْنَا مِنْهُمْ فَأَغْرَقْنَاهُمْ فِي الْيَمِّ بِأَنَّهُمْ كَذَّبُوا بِآيَاتِنَا وَكَانُوا عَنْهَا غَافِلِينَ
Wij vergolden hun toen doordat Wij hen verdronken in de zee omdat zij Onze Tekenen loochenden en zij ze niet in acht plachten te nemen.
137وَأَوْرَثْنَا الْقَوْمَ الَّذِينَ كَانُوا يُسْتَضْعَفُونَ مَشَارِقَ الْأَرْضِ وَمَغَارِبَهَا الَّتِي بَارَكْنَا فِيهَا ۖ وَتَمَّتْ كَلِمَتُ رَبِّكَ الْحُسْنَىٰ عَلَىٰ بَنِي إِسْرَائِيلَ بِمَا صَبَرُوا ۖ وَدَمَّرْنَا مَا كَانَ يَصْنَعُ فِرْعَوْنُ وَقَوْمُهُ وَمَا كَانُوا يَعْرِشُونَ
En aan het volk dat onderdrukt was geweest, deden Wij gebieden ten Oosten en ten Westen van het land erven, die Wij zegenden. En het mooie Woord van jouw Heer werd bewaarheid voor de Kinderen van Israël omdat zij geduldig waren geweest. En Wij verwoestten wat Fir'aun en zijn volk hadden gemaakt en wat zij plachten te bouwen.
138وَجَاوَزْنَا بِبَنِي إِسْرَائِيلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْا عَلَىٰ قَوْمٍ يَعْكُفُونَ عَلَىٰ أَصْنَامٍ لَّهُمْ ۚ قَالُوا يَا مُوسَى اجْعَل لَّنَا إِلَٰهًا كَمَا لَهُمْ آلِهَةٌ ۚ قَالَ إِنَّكُمْ قَوْمٌ تَجْهَلُونَ
En Wij brachten de Kinderen van Israël naar de overkant van de zee. En toen zij een volk ontmoetten dat opging in het vereren van hun afgodsbeelden, zeiden zij: "O Môesa, maak voor ons een god zoals hun goden." Hij zei: "Voorwaar, jullie zijn een onwetend volk."
139إِنَّ هَٰؤُلَاءِ مُتَبَّرٌ مَّا هُمْ فِيهِ وَبَاطِلٌ مَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ
Voorwaar, van dezen zal hetgeen waar zij in opgaan vernietigd worden, en wat zij plachten te doen bleek valsheid te zijn.
140قَالَ أَغَيْرَ اللَّهِ أَبْغِيكُمْ إِلَٰهًا وَهُوَ فَضَّلَكُمْ عَلَى الْعَالَمِينَ
Hij zei: "Zou ik voor jullie een god naast Allah zoeken, terwijl Hij jullie heeft bevoorrecht boven de werelden?""
Al-A'rafKoran Register
206Vers
MekkaansRevelation
138Vers

Vertaling — Al-A'raf 138

Soera Al-A'raf Vers 138 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En Wij brachten de Kinderen van Israël naar de overkant…

Soera Vers 138/206 — Soera Al-A'raf الأعراف (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-A'raf Luisteren, Soera Al-A'raf Vertaling, Soera Al-A'raf mp3, Soera Al-A'raf pdf. Vers 136–140. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers