An-Nisa · 81/176
Vertaling Transliteratie — Soera An-Nisa
وَيَقُولُونَ طَاعَةٌ فَإِذَا بَرَزُوا مِنْ عِندِكَ بَيَّتَ طَائِفَةٌ مِّنْهُمْ غَيْرَ الَّذِي تَقُولُ ۖ وَاللَّهُ يَكْتُبُ مَا يُبَيِّتُونَ ۖ فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ وَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ وَكِيلًا ۝٨١
Wa yaqooloona taa`antun fa izaa barazoo min `indika baiyata taaa`ifatum minhum ghairal lazee taqoolu wallaahu yaktubu maa yubaiyitoona faa`rid `anhum wa tawakkal `alal laah; wa kafaa billaahi Wakeelaa
📖 In het Nederlands
Zij zeggen 'gehoorzaamheid," maar wanneer zij bij jou wegtrekken, bekonkelt een groep van ben iets anders dan zij jou zeiden. En Allah schrijft op wat zij bekonkelen. Houd je dus verre van hen en stel je vertrouwen op Allah. En Allah is voldoende als Beschermer.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Barazoe" (بَرَزُوا): naar buiten gaan, zich verwijderen, weggaan van een plaats.
  • "Beyyete" (بَيَّتَ): in het geheim 's nachts iets beramen of plannen; iets in het verborgene beramen dat verschilt van wat men openlijk toont.
  • "Taa'ah" (طَاعَةٌ): gehoorzaamheid, onderwerping aan het bevel.

Uitleg van de vers:

Deze nobele vers onthult de ware aard van de hypocrieten (munafiqoen) die in de tijd van de Profeet Mohammed (vrede zij met hem) leefden. Met hun tongen zeggen zij: "Wij gehoorzamen en volgen uw bevelen op," waarmee zij gehoorzaamheid en onderwerping tonen zolang zij in uw aanwezigheid zijn, o Profeet. Maar zodra zij van u weggaan en zich in hun eigen kring bevinden, beraamt een groep van hen in het geheim en 's nachts plannen die volledig in tegenspraak zijn met wat zij openlijk hebben verklaard. Zij zweren trouw met hun mond, maar hun harten zijn vervuld van verraad en hun daden weerspreken hun woorden.

Allah, de Verhevene, kent al hun geheime beramingen en laat niets onopgemerkt voorbijgaan. Hij schrijft alles op in hun register, en zij zullen de volledige gevolgen van hun daden ondervinden op de Dag des Oordeels. Niets van wat zij in het verborgene doen, ontgaat Hem.

Daarna beveelt Allah Zijn Profeet (vrede zij met hem) om zich van hen af te wenden en hen niet te straffen voor wat zij in hun binnenste verbergen, want zij kunnen hem geen kwaad doen zolang Allah hem beschermt. Hij moet zijn zaak geheel aan Allah toevertrouwen en op Hem vertrouwen, want Allah is de beste Beschermer en Voogd. Degene die op Allah vertrouwt, heeft genoeg aan Hem als Helper en Verdediger.


Een les voor de gelovigen:

Deze vers leert ons een belangrijke les over het vertrouwen op Allah te midden van moeilijkheden en uitdagingen. Wanneer u wordt geconfronteerd met mensen die niet oprecht zijn in hun woorden en daden, wees dan niet bedroefd, want Allah kent de waarheid en zal ieder zijn verdiende loon geven. De gelovige moet zijn aandacht richten op het goede doen en zijn vertrouwen stellen in Allah, want Hij is Degene Die de plannen van de vijanden verijdelt en degenen die op Hem vertrouwen beschermt. Deze vers troost de gelovigen en versterkt hun vastberadenheid, wetende dat Allah altijd aan hun zijde staat en dat de overwinning uiteindelijk aan de oprechten toebehoort.



📜 Vers 79-83 — Soera An-Nisa

79مَّا أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ ۖ وَمَا أَصَابَكَ مِن سَيِّئَةٍ فَمِن نَّفْسِكَ ۚ وَأَرْسَلْنَاكَ لِلنَّاسِ رَسُولًا ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ شَهِيدًا
Wat jou van het goede overkomt, het is van Allah; en wat jou van het slechte overkomt, het is van jouzelf En Wij hebben jou als Boodschapper naar de mensen gezonden. En Allah is voldoende als Getuige.
80مَّن يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطَاعَ اللَّهَ ۖ وَمَن تَوَلَّىٰ فَمَا أَرْسَلْنَاكَ عَلَيْهِمْ حَفِيظًا
Wie de Boodschapper gehoorzaamt, bij gehoorzaamt waarlijk Allah. En wie zich afkeert: Wij hebben jou niet als toezichthouder naar ben gezonden.
81وَيَقُولُونَ طَاعَةٌ فَإِذَا بَرَزُوا مِنْ عِندِكَ بَيَّتَ طَائِفَةٌ مِّنْهُمْ غَيْرَ الَّذِي تَقُولُ ۖ وَاللَّهُ يَكْتُبُ مَا يُبَيِّتُونَ ۖ فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ وَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ وَكَفَىٰ بِاللَّهِ وَكِيلًا
Zij zeggen 'gehoorzaamheid," maar wanneer zij bij jou wegtrekken, bekonkelt een groep van ben iets anders dan zij jou zeiden. En Allah schrijft op wat zij bekonkelen. Houd je dus verre van hen en stel je vertrouwen op Allah. En Allah is voldoende als Beschermer.
82أَفَلَا يَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ ۚ وَلَوْ كَانَ مِنْ عِندِ غَيْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِيهِ اخْتِلَافًا كَثِيرًا
Denken zij dan niet na over de Koran? En wanneer (die) niet van bij Allah geweest was, dan zouden zij daarin veel tegestrijdigs vinden.
83وَإِذَا جَاءَهُمْ أَمْرٌ مِّنَ الْأَمْنِ أَوِ الْخَوْفِ أَذَاعُوا بِهِ ۖ وَلَوْ رَدُّوهُ إِلَى الرَّسُولِ وَإِلَىٰ أُولِي الْأَمْرِ مِنْهُمْ لَعَلِمَهُ الَّذِينَ يَسْتَنبِطُونَهُ مِنْهُمْ ۗ وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ لَاتَّبَعْتُمُ الشَّيْطَانَ إِلَّا قَلِيلًا
En wanneer zij met een zaak van veiligheid of vrees tot ben komen, dan verspreiden zij het. En indien zij het aan de Boodschapper voorgelegd hadden, of aan degenen van hen die met gezag bekleed zijn, dan zouden degenen onder hen die onderzoeksbekwaam zijn er kennis van kunnen nemen. Als het niet vanwege de gunst van Allah over jullie zou zijn, en Zijn Genade, dan zouden jullie de Satan volgen, op weinigen na.
An-NisaKoran Register
176Vers
MedinensischRevelation
81Vers

Vertaling — An-Nisa 81

Soera An-Nisa Vers 81 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Zij zeggen 'gehoorzaamheid," maar wanneer zij bij jou wegtrekken, bekonkelt…

Soera Vers 81/176 — Soera An-Nisa النساء (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera An-Nisa Luisteren, Soera An-Nisa Vertaling, Soera An-Nisa mp3, Soera An-Nisa pdf. Vers 79–83. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers